Antradienis, 5 gruodžio, 2023
FOREX

FED FOMC paskelbė sprendimą ir Ekonomikos projekcijas

2020 m. birželio 10 d. FED FOMC paskelbė savo nutarimą po eilinio monetarinės politikos susirinkimo. Tuo pačiu pateikė ir savo įžvalgas dėl ekonomikos raidos atskiru dokumentu. Kaip rinkų dalyviai ir tikėjosi, bazinės palūkanų normos nebuvo pakeistos ir liko ties 0-0.25% lygiu. Tuo pačiu rinkos tikisi, kad palūkanos nebus sumažintos ir po 7 savaičių.

Toks investuotojų tikėjimas atsirado iš FOMC pranešimo, kur sakoma, kad tokio lygio palūkanos bus laikomos iki nepasikeis ekonominė situacija, t.y. darbo lygis negrįš į normalias vėžes, o infliacijos lygis artės prie 2% targeto. Akivaizdu, jog ekonominiai procesai yra inertiški

Pačiame pranešime sprendimų priėmėjai nepasakė nieko naujo. Mums jau žinoma, kad koronaviruso protrūkis sukelia didžiules ekonomines problemas JAV ir visame pasaulyje. Dėl viruso ir visuomenės sveikatos apsaugos priemonių smuko ekonominis aktyvumas ir padidėjo nedarbas. Mažėjanti paklausa ir mažesnės naftos kainos stabdo vartotojų kainų infliaciją.

Todėl ir akivaizdu, kad ekonominės sveikatos krizė turi ir turės ateityje įtakos ekonomikos veiklai visame pasaulyje. Nutrūko tiekimo grandinės, strigo pasiūla, krito paklausa. Poveikis tikrai bus artimiausius 6 mėnesius. O gali būti, kad ir dar ilgiau. Kad ekonomika vis dar kvėpuotų, FED ir toliau palaikys ją atviros rinkos operacijomis, t.y. per obligacijų supirkimą arba, liaudiškai sakant, „pinigų spausdinimą”.

Apie JAV ekonomikos perspektyvas pranešama be didesnio optimizmo. FED prognozuoja, kad JAV BVP 2020 metais susitrauks -6.5%, o jau kitais metais kils 5%, 2022 metais – 3.5%. Nedarbo lygis nuo 9.3% šiemet kris iki 5.5% 2022 metais. Infliacijos lygis nuo 0.8% šiemet pakils iki 1.7% 2022 metais. Iki tokio lygio 2022 m. tikimasi ir bazinės infliacijos kilimo.

Rinkų reakcija

Nors kažkokių netikėtumų FED FOMC pranešime nebuvo, rinkos reagavo taip, kaip turėjo reaguoti jau seniai, Bet joms geriau žinoti, kada ir kaip reaguoti. Wall Street indeksų kryptys išsiskyrė. Dow Jones smuko daugiau nei -1% iki 26 990. S&P 500 krito -0.5% iki 3 190. Tačiau Nasdaq indeksas kilo 0,.% iki 10 020.

FED FOMC paskelbė sprendimą ir Ekonomikos projekcijas
S&P 500

Kaip ir priklauso žemų palūkanų normos situacijoje, perspektyvoje, kad tokios liks ilgai, pinigų liejimui į rinką, tauriųjų metalų kainos pradeda kilti. Jos ir anksčiau kilo, tačiau atsiradus lūkesčiams, kad pandemija eina į pabaigą, koregavosi. Tačiau šiandien, atrodo, niekas čia greitai nesibaigia ir aukso ateities sandorių kaina pašoko 1.51%. Sidabro ateities sandorių kaina pašoko 3.07%. Čia stopą keliam iki @17.220.

FED FOMC paskelbė sprendimą ir Ekonomikos projekcijas
Sidabras

Net bitcoin kaina Bitfinex biržoje iš karto po pranešimo pakilo iki 10 012 USD lygio, bet iš karto pasikoregavovo iki 9 800 USD.

FED FOMC paskelbė sprendimą ir Ekonomikos projekcijas
BTCUSD

EURUSD pozicijoje netikėtumų nebuvo. Kotiruotės pakilo 0.29%.

FED FOMC paskelbė sprendimą ir Ekonomikos projekcijas
EURUSD

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: