Pirmadienis, 26 vasario, 2024
Straipsniai

FED sprendimas: per daug darbuotojų

FED sprendimas vakar buvo ‘netikėtai’ toks, kokio ir tikėjomės mes visi rinkos dalyviai. Tai, kaip visada, įdomiausias yra ne pats sprendimas, o FED komunikacija. Ir čia matome labai įdomų vaizdą. Kaip žinia, FED tikslas yra pilnas užimtumas ir 2% infliacijos tikslas. Tai ko tie darbuotojai kliūna.

Jau rašėme, kad FED savo funkcijomis reguliuoja darbo lygį ir pinigų kainą. Ir dabar jie mato, kad namų ūkių išlaidos augo, o gamybos produktyvumas didėjo. Išvada čia viena: piliečiai turi darbą, daugiau išlaidauja ir kelia kainas savo kuriama paklausa. O infliacija išliko vis dar aukšta.

Tai ką daryti, kaip tą darbo lygį sumažinti, kad avys sočios ir vilkai sveiki liktų? O gi paprastai. Jiems tai ne pirmas kartas. Užtenka paskelbti, kad FED tikslas yra siekti, kad ilgalaikėje perspektyvoje būtų didžiausias užimtumas ir infliacija siektų 2 procentus („…seeks to achieve maximum employment and inflation at the rate of 2 percent over the longer run”).

Tada viskas tvarkoj! Ir Rezervų sistema gali toliau drąsiai kelti bazines palūkanas po 25 bazinius punktus ir nematyti vargo. Kaip ten bus toliau, parodys laikas… O tuo tarpu FED toliau griežtins monetarinę politiką palūkanomis ir pardavinėdamas Balanse gulinčias obligacijas, kurių prisikaupė per kiekybinį palengvinimą.

Federalinis atviros rinkos komitetas nusprendė

Nuo š.m. vasario 2 d. bazinė palūkanų norma keliama iki 4.65% (4.5%-4.75% ribose). O kad tokiose ribose palūkanos išliktų, Niujorko FED įpareigotas, reikalui esant, atlikti atviros rinkos operacijas.

Vykdyti vienos nakties atpirkimo sandorių operacijas, kurių minimali pasiūlymo norma yra 4.75%, o bendra operacijos riba – 500 mlrd. USD; bendras veiklos limitas gali būti laikinai padidintas pirmininko nuožiūra.

Atlikti vienos nakties atvirkštinio atpirkimo sandorių operacijas, siūlant 4.55% palūkanų normą ir ribą vienai sandorio šaliai 160 mlrd. USD per dieną; vienai sandorio šaliai limitas gali būti laikinai padidintas pirmininko nuožiūra.

Aukcione perkelti pagrindinių mokėjimų sumą iš Federalinio rezervo banko turimų iždo vertybinių popierių, kurių terminas kiekvieną kalendorinį mėnesį viršija 60 mlrd. USD ribą per mėnesį. Išpirkti iždo vertybinius popierius iki šios mėnesinės viršutinės ribos ir iždo vekselius tiek, kiek pagrindinės kupono sumos mokėjimai yra mažesni už mėnesio viršutinę ribą.

Reinvestuoti į agentūros hipoteka užtikrintus vertybinius popierius pagrindinių mokėjimų sumą iš Federalinio rezervo banko turimų agentūros skolų ir agentūros MBS, gautų kiekvieną kalendorinį mėnesį, kuri viršija 35 mlrd. USD per mėnesį ribą.

Leiskti nedidelius nukrypimus nuo nurodytų reinvesticijų sumų, jei to reikia dėl veiklos priežasčių.

Įsitraukti į dolerio ir vekselių apsikeitimo sandorius, jei reikia, kad būtų lengviau atsiskaityti už Federalinio rezervo agentūros HUVP sandorius.

Rinkų reakcija

Rinkos FED sprendimą rinkos priėmė dar, palyginus, santūriai. O va po Jerome Powell spaudos konferencijos smagiai kilo. S&P 500 indeksas kilo net 1.04%. Dow Jones indeksas aktyviai pasvyravo, bet prekybą baigė beveik be pokyčių, 0.02%.

FED sprendimas: per daug darbuotojų
S&P 500

Tesla akcijos sugeneravusios net 210 mln. USD apyvartą pakilo visus 4.73%.

FED sprendimas: per daug darbuotojų
TSLA

Euras dolerio atžvilgiu parodė net 1.14% kilimą.

FED sprendimas: per daug darbuotojų
EURUSD

Kritus dolerio indeksui, atsigavo ir kripto rinka. Visos rinkos kapitalizacija padidėjo 2.42%.

FED sprendimas: per daug darbuotojų
Kriptorinkos kapitalizacija

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.