FedEx Corporation

FedEx Corporation teikia platų transportavimo e-komercijos ir paslaugų verslui asortimentą. Paslaugos teikiamos per tarpusavyje konkuruojančias nepriklausomas,  tačiau bendrai valdomas kompanijas po prekės ženklu FedEx. Pagrindinės kompanijos veiklos yra:

  1. Federal Express Corporation, didžiausia pasaulyje ekspres transportavimo kompanija;
  2. FedEx Ground Package System, Inc., smulkių siuntų pristatymo lyderis Šiaurės Amerikoje;
  3. FedEx Freight, Inc. mažesnių už sunkvežimį pervežimų paslaugų JAV lyderis.

Padalinys FedEx Express duoda kompanijai virš 50% visų pajamų. Veikla FedEx Ground duoda 33% pajamų. Grupė FedEx Freight duoda 10% pajamų. FedEx Services duoda 0.03% pajamų. Kompanija prekes visame pasaulyje gabena 679 lėktuvais (pagrinde Boeing) ir apie 79 000 automobilių.

Finansai

Kompanijos veiklos rezultatus įtakoja globaliniai veiksniai. 2020 m. pasaulinė produkcija smukusi. Nors kurjerių paslaugų paklausa gal net išaugo, apyvartos vis tiek bus mažesnės dėl masto sumažėjimo:

FedEx Corporation
Šaltinis: FedEx Corporation

FedEx Corporation finansai valdomi prisiimant riziką. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 245.41% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. pelnu reiktų net 17.07 metų. Labai blogas rezultatas.

Korporacijos pelno dinamika nestabili beveik nesimato augimo tendencijos. Pastarųjų 10 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo 31.79%. O pastarųjų 5 metų EPS vidutinis metinis augimo tempas buvo vos -8.11%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. 2015 m. kompanija įsigijo bendrovę TNT Express. Tai didžiausias Fedex pirkinys istorijoje. Nepaskirstyto pelno rentabilumas yra vos 2.55%. Blogas pelningumas. 10 metų vidutinis ROAE yra 10.61%. Gera grąža.

Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių didelių kapitalinių investicijų. Vienas į IMT investuotas JAV doleris uždirba 0.36 USD EPS.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP ir gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 772 USD.

FedEx Corporation akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NYSE biržoje. Trumpinys FDX.

Per 10 m. akcijos Buhalterinė vertė kasmet augo vidutiniškai po 4.80%. Augimą sąlygoja ir Nuosavų akcijų supirkimas. Investuotojai, prieš 5 metus suinvestavę į FedEx Corporation, uždirbo vidutiniškai po 8.77% kasmet. Nuo idėjos paskelbimo 2013 m. liepą, investuotojai jau gavo apie 120% arba 11.56% vidutinę metinę grąžą kasmet. 

Dėl susidariusios pasaulinės konjunktūros rinkoje, artimiausiu metu tokios grąžos iš investicijų į kompanijos akcijas nebesitikime. Norintiems investuoti į šios kompanijos akcijas rekomenduojame apsišarvuoti kantrybe ir pirkti tik didesnių korekcijų metu.

FedEx Corporation finansiniai metai baigiasi gegužės 31 d.

Plačiau apie kompanijos veiklos tyrimą, rekomendacijas ir prognozes rasite čia ir čia.

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.


Klausimams

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: