Filatelija. Vokietijos imperija pašto ženkluose 2
Žvilgsnis į Vokietijos imperiją. Per visą savo istoriją, kuri tęsiasi nuo susikūrimo 1871 m. iki jos iširimo 1945 m., Vokietijos imperija buvo įvykių kupina valstybė. Vis aprėpti čia neįmanoma. Dabar apžvelgsime keletą pasirinktų temų: tarp Veimaro Respublikos pabaigos ir Vokietijos imperijos žlugimo 1945 m.
Vokietijos imperija labiausiai atsakinga už Pirmąjį pasaulinį karą. Todėl jai teko sumokėti milžiniškas sumas karo laimėtojams, o tai savo ruožtu suluošino Vokietijos ekonomiką. Tai galiausiai lėmė nacionalsocializmo pakilimą. Svarbi nacionalsocializmo dalis yra didžiulis dėmesys toms sritims, kuriose tauta išsiskiria.
Nacionaliniai rūbai
Vokietijos imperijai nacionalinis pasididžiavimas apėmė daugybę sričių, ir įdomu pamatyti, kaip jie tuo metu buvo pavaizduoti pašto ženkluose. Kas daro Vokietiją vokiška? Vienas iš dalykų, kuris buvo išryškintas kylant nacionalizmui, yra dėmesys tam, kas suprantama kaip grynai nacionališka, grynai vokiška. Tai, pavyzdžiui, matoma pašto ženkluose, vaizduojančiuose tautines sukneles.
Tai 10 ženklų, išleistų 1935 m., Kiekviename vaizduojama vietinė suknelė iš skirtingų Vokietijos regionų. Pašto ženklai vaizduoja moteris iš skirtingų visuomenės sluoksnių klasikinėmis suknelėmis. O spalvos aprinktos pagal populiariausias to meto spalvas. Šie ženklai verti daugumos kolekcijų. Pašto ženklus galima rasti čia.
Amatai ir profesijos
Be nacionalinio paveldo, vokiečiai visada buvo žinomi kaip darbštūs darbininkai. Veimaro Respublikos pabaigoje šia tema išleista 9 pašto ženklų serija.
1934 m. rinkinyje pavaizduotos įvairios profesijos. Kiekviename ženkle pavaizduotas gražus ir proporcingas žmogus, atliekantis savo darbą. Amatai svyruoja nuo tradicinių, tokių kaip mūro ir dailidžių, iki fiziškai sunkių profesijų, tokių kaip kasyba ir ūkininkavimas. Ir modernesnių amatų, tokių kaip inžinerija, verslo valdymas ir mokslas.
Tai visos sritys, kuriose nacionalizmo pakilimas padėjo sukurti pasakojimą, kad vokiečiai yra pranašesni, ir tai įžiebė visuomenės pasididžiavimą. Meistriškumas taip pat buvo gyvybiškai svarbus dalykas sugrąžinant Vokietijos imperiją į savo buvusią šlovę. Ir viena iš nacionalistų judėjimo sėkmės priežasčių yra Vokietijos visuomenei sugrąžintos/sukurtos darbo vietas ir perspektyvos aiškumas.
4-ajame dešimtmetyje labai stambios infrastruktūros įmonės padėjo Vokietijos ekonomikai atsistoti ant kojų, kol šalis neįsivėlė į Antrąjį pasaulinį karą. Nuostabūs pašto ženklai yra gana detalūs, juose labai vaizdžiai parodyti vyrai, su specifinėmis profesinėmis detalėmis. Šiuos vertingus pašto ženklus galima įsigyti čia.
Sportas ir Vokietijos imperija
Kita sritis, kurioje nacionalizmas galėjo karaliauti, buvo sporto sritis. Čia taip pat nacių vyriausybė naudojo sportą kaip nacionalizmo aikštę – vokiečiai turėtų didžiuotis esą vokiečiai, didžiuotis neva aukštesniu atletiškumu.
1936 m. Berlyno olimpinėmis žaidynėmis 8 pašto ženklai išleisti kaip Vokietijos atletikos šventė. Juose pavaizduotos aštuonios olimpinės rungtys, įskaitant gimnastiką, futbolą, fechtavimąsi ir irklavimą. Viename iš ženklų pavaizduotas bėgikas, nešantis olimpinę ugnį, bėgdamas visu greičiu: matoma kaip linksta liepsna.
Idėja, kad vokiečiai yra pranašesni, čia buvo akivaizdi, nes Vokietijos vadovai tikėjosi vokiečių dominavimo olimpinėse žaidynėse. Olimpinių žaidėjų pašto ženklus galima rasti čia.
Labdara ir Vokietijos imperija
Vienas iš Vokietijos nacionalsocialistinio judėjimo grynai socialistinė pusė pasireiškė per žiemos periodą, taip vadinamą Winterhilfswerk. Tai pagalbos priemonė nuo spalio iki kovo maistu, anglimi ir net stogu tiems, kuriems gyvenime nelabai pasisekė. Labdaringas judėjimas prasidėjo 1931 m.
Šie devyni nuostabūs pašto ženklai, kuriuose pavaizduotos Vokietijos imperijos pilys ir miestų rotušės, yra su priemoka. Tai mokestis, skirtas labdaros darbams finansuoti pagal šūkį „Niekas nebadaus ir nesušals“. Šių ženklų pirkimas buvo piliečių garbės reikalas ir net būdas užsitikrinti padėtį visuomenėje. Pašto ženklus galima galite rasti čia. Panašių ženklų yra išleista kiekvienais metais.
Imperija
Laikui bėgant Trečiojo Reicho vadovybė elgėsi vis nacionalistiškiau, ypač artėjant karui. Ta linkme keitėsi ir pašto ženklų temos. Dabar dėmesio centre buvo solidarumas ir draugystė su žemiečiu-vokiečiu, ir tai gerai pavaizduota šiuose pašto ženkluose:
Akivaizdu, kad šie pašto ženklai turi aiškų tikslą, jais siekiama suvienyti imperiją, kartu parodant šalies ir ją saugančių jėgų stiprybę. Šie šeši ženklai skirti ginkluotosioms pajėgoms ir pažangai, tačiau jie dar neturi tiesioginės sąsajos su kariniais veiksmais. Vietoj to, jie rodo garbės vėliavai atidavimą, karius ir nacionalistinės socialistų partijos narius, nešiojančius vėliavas su svastika. Net pavaizduoti inžinieriai, projektuojantys lėktuvą.
Pašto ženklai yra aiškiai propagandiniai, tačiau dėl to jie nėra mažiau įdomūs kolekcionieriams. Priešingai, nes svarbu prisiminti, koks buvo pats karas. Ženklus galite rasti čia.
Adolfas Hitleris
Vokietijos kanclerio ir diktatoriaus Adolfo Hitlerio svarba, kylant į valdžią ir būnant joje, taip pat išaugo, kol jis nenusižudė karo pabaigoje. Laikotarpiu iki karo ir pirmaisiais karo metais Adolfas Hitleris daugelio buvo vertinamas kaip gelbėtojas, jis sugebėjo įtikinti visą šalį savo retorine komunikacija ir sugebėjimu atgaivinti Vokietijos ekonomiką.
Hitleris buvo pavaizduotas ant įvairiausių ir daugybės pašto ženklų. Ir dažnai vaizduojamas profiliu, kaip aukščiau esančiame 1942 m. ženkle, išleistame švenčiant jo gimtadienį. Pašto ženklą galima įsigyti čia.
Diktatorius buvo populiarus pašto ženklų personažas. Ir tai rodo pašto ženklų blokai, pagamintų dar jo, kaip diktatoriaus, laikais. Pvz., blokai Block 7 pagal MICHEL, su keturiais pašto ženklais centre ir diktatoriaus kalbos citata žemiau.
Tokie blokai galimi tiek nenaudoti (mint), tiek atšaukti. Taip pat yra nenaudoti be perforacijos ir tokie pat atšaukti. Yra perspausdinta versija, kurios kiekvieno ženklo šonuose atspausdintas tekstas „Reichsparteitag Nürnberg 1937“.
Ir nors Adolfas Hitleris yra pripažįstamas kaip diktatorius ir žudikas, akivaizdu, kad jis buvo istorijos dalis, ir tai mums padeda to nepamiršti, kad daugiau niekada nenueitume tuo pačiu keliu. Ženklus galite rasti čia.
Antrasis pasaulinis karas
Vykstant karui, karo tema ir pagalba frontui buvo svarbiausia Vokietijos žmonėms ir Vokietijos vadovams. Buvo sukurta daugybė pašto ženklų, panašių į žemiau esančius, kurie buvo išleisti 1943 m. 12 pašto ženklų su vokiečių kariais, įvairiose situacijose vokiečių karo mašinoje. Ženklai vaizduoja skirtingus scenarijus, kur atstovaujama didžioji dalis kariuomenės. Šiuos antspaudus rasite čia.
Kitais metais buvo išleisti žemiau esantys antspaudai. Jei 1943 m. iliustracijos buvo piešiamos meniškai, 1944 m. pašto ženklai buvo labiau panašūs į nuotraukas, tačiau vis tiek pabrėžiama dauguma kariuomenės junginių, daugiau dėmesio skiriant mašinoms, o ne tiek kariams, kurie dalyvavo kare.
Pašto ženkluose vaizduojami to meto inžineriniai stebuklai, sukurti karo metu, naudoti kare ir tobulinami dar ir šiomis dienomis: lėktuvai, raketos ir įvairaus kalibro pabūklai. Šiuos ženklus galite rasti čia.