Filatelijos naujienos. 2019 pirmas ketvirtis

Kiekvienais metais išleidžiama daug puikių pašto ženklų, todėl gali būti sunku juos visus sekti . StampWorld pateikia keletą savo mėgstamų naujausių leidinių iš viso pasaulio. Filatelijos ženklai apima įvairias temas, kurios paprastai yra populiarios iš kolekcininkų.

Jungtinė Karalystė

Šie Jungtinės Karalystės ženklai buvo išleisti balandžio 4 d. Dešimtyje ženklų vaizduojami 10 paukščių-grobuonių. Pašto ženklų dizainas yra labai paprastas.

 

 

Todėl dėmesio centre yra patys paukščiai, kurie vaizduojami sekantys auką arba dramatiškame judesyje puola savo grobį.

Ženklus galima rasti kataloge:

Filatelijos naujienos. 2019 pirmas ketvirtis

Lichtenšteinas

2019 m. sausio mėnesį Lichtenšteino išleistas įspūdingas pašto ženklas švenčiant 300-ąsias kunigaikštystės metines. Ženklas yra pilnai išsiuvinėtas raudonu ir auksiniu atspalviu ir vaizduoja karališkąjį kunigaikštystės karūną.

Pašto ženklo detalės yra labai įspūdingos, o pagaminimo būdas daro jį puikiu. Pašto ženklo aprašymą ir kainą galia rasti kataloge:

Filatelijos naujienos 2019-balandis
300-jo jubiliejaus ženklas

Estija

2019 m. kovo mėnesį išleistame pašto ženkle vaizduojamas Osmussaaro švyturys, esantis Osmussaaro salos šiaurės vakarų smailėje. Dabartinis švyturys buvo pastatytas 1954 m., kai jis pakeitė laikiną medinę struktūrą, kuri buvo pastatyta sovietų prieš pat antrą pasaulinį karą.

Pašto ženklas vaizduoja patį švyturį, vietą žemėlapyje ir vietos koordinates. Pašto ženklo aprašymą ir kainą galia rasti kataloge:

Filatelijos naujienos. 2019 pirmas ketvirtis

Lietuva

Mes gi, savo ruožtu, pasižiūrėjome, ką Lietuvos paštas įdomaus išleido šiemet. Be tikrai įdomių, daugiausia istorinius įvykius žyminčių pašto ženklų, įdomesnis pasirodė Žemaičių paminėjimui istoriniuose šaltiniuose – 800 metų ženklas.

Lietuvos Respublikos Seimas 2019 metus paskelbė Žemaitijos metais. Jo priimtame nutarime pabrėžiama Žemaitijos lemiama reikšmė Lietuvos ir Baltijos jūros rytų pakrantės XIII–XIV a. valstybių formavimosi istorijoje Vokiečių ordinui vykdant kuršių ir prūsų genčių užkariavimus, taip pat pažymimas Žemaitijos vaidmuo Europos istorijoje 1236–1422 m. laikotarpiu, 200 metų trukusi kova su Ordinu ginant savo žemę ir laisvę, indėlis į pergalę Saulės ir Durbės mūšiuose, užtikrinant Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės stiprėjimą, apsaugant latvių ir estų žemes nuo prūsų likimo. (Šaltinis: post.lt)

Dail. L. Kalinauskaitė. Tiražas: 18 000 vnt. Pašto ženklo aprašymą ir kainą galia rasti Lietuvos pašto puslapyje:

Filatelijos naujienos. 2019 pirmas ketvirtis
Šaltinis: Lietuvos paštas
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: