Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

Sidabro “krachas”

Tiesa, sidabro kaina buvo nukritusi tik tam tikru memenu ir labai trumpam. Tai įvyko, kai dirbo Azijos rinkos ir sidabro likvidumas ne per didžiausias. “Azija – subtilus reikalas…”, kaip pasakė vienas mano draugas.

Taip vadinamas flash crash, ir reiktų gal, kad eilinis flash crash kelia įtarimų. Ir ne be reikalo. Nes sunku patikėti, kad nelikvidžioje rinkoje kažkas netyčia padarė didžiulį pardavimo pavedimą.

Maždaug apie vidurnaktį mūsų laiku sidabro ateities sandorių rinkoje įvyko maždaug $450 mln. vertės pardavimas parduoti. Tai sidabro kontraktų kainą mažiau nei per minutę numušė nuo %16.05 iki $14.30 už unciją. Apie 10%.

Po to kaina vėl atsistatė maždaug iki $16 už svarą per labai trumpą laiką.

Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

 Ir po šio įvykio sidabro kainai atsigauti taip ir nepavyko. Labiau panašu, kad turėjime būsimos sidabro kainos krypties ‘pranašą’.

Ir ką dabar manyti paprastiems investuotojams? Jokių priežasčių tokiam kainos kritimui nebuvo. Vadinasi, klaida dėl ‘storo piršto’ (gal koks makleris/-ius laiku negavo atostogų?) arba manipuliavimas.

Abu atvejai ne tokie jau reti per pastaruosius metus. Ir pasitikėjimo nesuteikia. O ir po tokių ‘krešų’ kalbėti apie kainos pozicijoje atsigavimą jau būna sunku.

Šitas kainos griūvimas padėjo sidabrui pasiekti metų senumo žemumas ir dar žemiau:

Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

Ir auksas?

Su auksu tuo pačiu metu įvyko ta pati atsiprašau. Toks pats flach crash. Tik pokytis viso labo -0.51%. gal todėl apie auką beveik niekas ir nekalba. Bet išskirti sidabro šiuo atveju neverta:

Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

Ir platina?

Ir platina, žinoma. Kaip gi be jos…Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

Spėkite, ko dar trūksta?

Teisingai, vario!

Finansų alchemija: iš sidabro bandė spausti auksą

Ir naftos! Ir, matyt, dar toli gražu ne vienoje ateities kontraktų pozicijoje toks atvejis įvyko. Taigi…

Išvada

Išvada čia peršasi paprasta – roboto darbas. Kažkur kažkas kažkokį bug;ą softe paliko. O sumažėjęs likvidumas ir trigerino tą programerių klaidą. Ši, matyt, nėra didelė, nes lig šios apie save taip akivaizdžiai nepranešė.

Tikėsimės, kad klaidos bus ištaisytos ir panašių nesąmonių matysime vis mažiau ir mažiau…

Gaila, o gal ir ne, bet jokios alchemijos čia nebuvo. Nebent jei pradėtume kurti sąmokslo teorijas apie hakerius, pakeitusius softo skriptą ir užsidirbusius milijonus per vieną sekundę.

Bet čia jau visai kita istorja ir ne mūsų tinklapio…

 

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: