Nauja Fonterra investicija nuvertina AB Rokiškio sūris

Fonterra investuoja Lietuvoje

Vilnius, rugpjūčio 29 d. Galima Naujosios Zelandijos pieno perdirbimo įmonės „Fonterra“ investicija į AB Rokiškio sūris nuvertina Lietuvos bendrovę, teigia Investuotojų asociacija.

AB Rokiškio sūris paskelbė, kad bendrovės vadovybė pasiekė preliminarų susitarimą, pagal kurį „Fonterra“ už 7,1 mln. eurų įsigis 10 proc. AB Rokiškio sūris. Akcijas ketinama parduoti po 1,98 euro, visą AB Rokiškio sūris vertinant 63,9 mln. eurų. Biržoje prieš naujienos paskelbimą AB Rokiškio sūris akcijos kainavo brangiau – po 2,35 euro.

Nauja „Fonterra“ investicija nuvertina AB Rokiškio sūris – Investuotojų asociacija
Asociatyvus pav. iš interneto

„2017 metų birželio pabaigoje AB Rokiškio sūris nuosavas kapitalas siekė beveik 120 mln. eurų, o nauja investicija AB Rokiškio sūris vertina labai pigiai, todėl jeigu į Investuotojų asociaciją kreipsis pakankamai smulkiųjų akcininkų, neatmetame galimybės sprendimą skųsti“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Naujos emisijos kaina AB Rokiškio sūris akcijų kainos ir pelno santykis (P/E) siekia apie 5, o įmonės vertės (kartu su skolomis) ir pelno prieš palūkanas, mokesčius, amortizaciją ir nusidėvėjimą (EBITDA) santykis siekia vos 2,8.

Pasaulyje brangiau

“Pasaulyje tokios įmonės kainuoja keletą kartų brangiau. Ir nors galima džiaugtis, kad Lietuvos pieno perdirbimo rinkoje pasirodo naujas investuotojas, tačiau jo pasiūlyta kaina itin nuvertina “AB Rokiškio sūris, – sake V. Plunksnis.

Pasak jo, AB Rokiškio sūris” lėšų veiklos plėtrai nereikia – tai rodo ir 2017 metų birželio pabaigos pranešimas, kad AB Rokiškio sūris už 7,76 mln. eurų įsigijo Vyriausybės vertybinių popierių.

Naujos akcijų emisijos kaina nepatenkinti investuotojai turėtų kreiptis į Investuotojų asociaciją elektroniniu paštu info@investuotoju.lt ir nurodyti turimą akcijų kiekį.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: