AUGA group

Tagged: 

This topic contains 23 replies, has 1 voice, and was last updated by  Nauris Treigys 2 months, 2 weeks ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
 • Author
  Posts
 • #310560 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  2017 m. lapkričio 17 d. įvyko AUGA group, AB vadovų susitikimas su Investuotojų asociacija. Jo metu asociacijos nariams buvo pristatyta prisegta prezentacija.
  Priedai:
  AUGA_2017.11_Presentation_for_investors_association.pdf

  #310871 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  Per pirmuosius devynis šių metų mėnesius didėjo pagrindiniai finansiniai ekologiškų produktų gamintojos „AUGA group“ rodikliai: pardavimo pajamos augo 30 proc., o bendrasis pelnas – daugiau nei du kartus. Gerus finansinius rezultatus lėmė išaugę derlingumo rodikliai bei tai, jog grupės bendrovių šių metų derlius jau parduodamas ekologiškų produktų kainomis.

  2017 m. pirmųjų devynių mėnesių „AUGA group“ pardavimo pajamos siekė 36,59 mln. eurų ir buvo 30 proc. didesnės nei 2016 m. atitinkamą laikotarpį, kai jos sudarė 28,07 mln. eurų. Grupės 2017 m. devynių mėnesių bendrasis pelnas sudarė 14,86 mln. eurų ir buvo daugiau nei du kartus didesnis nei tuo pačiu laikotarpiu pernai (2016 m. pirmų devynių mėnesių bendrasis pelnas – 6,81 mln. eurų). Didžioji dalis bendrojo pelno padidėjimo yra tiesiogiai susijusi su „AUGA group“ perėjimu prie ekologinio ūkininkavimo.

  „Šio laikotarpio ataskaitoje jau matome tikruosius perėjimo prie ekologinio ūkininkavimo rezultatus. Jie patvirtina, kad 2015 m. pasirinkome teisingą strateginę kryptį tapti efektyviai veikiančia integruota ekologinio maisto bendrove. Nuosekliai laikėmės pasirinktos strategijos ir pasiekėme tokius rezultatus, kokius ir planavome“, – teigia „AUGA group“ generalinis direktorius Linas Bulzgys.

  Dėl išsiplėtusių veiklos apimčių ir padidėjusio darbuotojų skaičiaus 2017 m. devynių mėnesių „AUGA group“ veiklos sąnaudos sudarė 6,90 mln. eurų (per tą patį laikotarpį 2016 m. – 5,20 mln. eurų). Veiklos sąnaudas taip pat didino su KTG Agrar SE grupės įmonių, veikiančių Lietuvoje, įsigijimu susijusios išlaidos.

  Anot L. Bulzgio, finansiniams rezultatams reikšmingą įtaką turi ne tik faktas, kad šių metų grupės bendrovių derlius parduodamas ekologiškų produktų kainomis, bet ir išaugęs pagrindinių auginamų kultūrų derlingumas: „Kasmet tobulėjame, investuojame į technologijas ir darbuotojų kvalifikaciją, tai leidžia efektyviai ūkininkauti ekologiškai, pasiekti geresnį derlingumą ir finansinius rezultatus.“

  „AUGA group“ tapimas ekologinio maisto gamybos bendrove, palankios augančios Europos ekologinių rinkų tendencijos, tobulėjanti grupės įmonių žemdirbystės sistema lėmė ir ženkliai geresnius EBITDA bei grynojo pelno rodiklius, lyginant su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu. Grupės 2017 m. devynių mėnesių EBITDA siekė 13,19 mln. eurų (2016 m. per tą patį laikotarpį – 6,66 mln. eurų), grynasis pelnas 7,34 mln. eurų (2016 m. per tą patį laikotarpį – 0,78 mln. eurų).


  FS 20179M LT.pdf 

  #311203 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  Ekologiškas šviežias ir konservuotas daržoves, grybus ir sriubas iki šiol gaminusi „AUGA group“ prieš šventes mažmeninės prekybos tinklams pradeda tiekti naują galutiniams vartotojams skirtą ekologišką produkciją su „AUGA“ prekių ženklu – vištieną, viso grūdo kvietinius, ruginius, speltų miltus ir šalto spaudimo rapsų aliejų.
  Naujiena Lietuvoje – modernus ekologiškas paukštynas

  „Dėl didelio baltymų kiekio vištienoje šios mėsos paklausa Europos Sąjungoje sparčiai auga. Ekologiškai auginant vištas, nenaudojami antibiotikai ar augimo hormonai, laikomasi kitų griežtų ekologinės gamybos reikalavimų. Didėjantį ekologiškos vištienos poreikį stebime ir Lietuvoje, tačiau iki šiol šios produkcijos buvo galima įsigyti tik iš pavienių ūkininkų, o didžiuosiuose prekybos centruose sertifikuotos ekologiškos vištienos visai nebuvo. Matydami nišą Lietuvos rinkoje, turėdami galimybę viščiukus auginti europinį ekologinės gamybos sertifikatą gavusiose mūsų žemėse ir juos lesinti mūsų užaugintais ekologiškais pašarais, dar šių metų pavasarį išauginome bandomąją ekologiškų viščiukų broilerių partiją. Projektas pasiteisino, tad nusprendėme ekologišką vištieną tiekti rinkai“, – sako „AUGA group“ rinkodaros vadovas Gediminas Judzentas.

  Pasak jo, moderniame „AUGA group“ įkurtame pirmajame Lietuvoje ekologiškų vištų paukštyne Žadžiūnuose, Šiaulių r., vištos auginamos dvejose itin moderniose paukštidėse natūraliai, nenaudojant cheminių preparatų. Paukščiai lesinami ekologiškais pašarais. Jie turi galimybę išeiti į lauką, pakankamai erdvės judėti, kaip to reikalauja ekologiniai standartai, ir auginami beveik dvigubai ilgiau nei įprasti mėsiniai viščiukai. Vištidėse įrengtas palaipsninis apšvietimas, atkartojantis saulės tekėjimą ir laidą, rekuperacinė sistema tiekia šviežią orą, o įmontuotos elektroninės svarstyklės nuolat seka paukščių svorį. Siekiant tausoti aplinką, energija paukštidėms aprūpinti gaunama tik iš atsinaujinančių energijos šaltinių – šalia įrengtos saulės jėgainės. Planuojama, kad energiją ateityje tieks ir šalia įkurtos vėjo jėgainės.

  Nauji produktai iš grūdinių kultūrų

  Be paukštienos, lietuviškų ekologiškų produktų asortimentą papildys ir „AUGA“ šalto spaudimo rapsų branduolių aliejus, kuris spaudžiamas iš „AUGA“ laukuose be cheminių trąšų ir pesticidų užaugintų rapsų. Skirtingai nuo kitų rinkoje esančių šalto spaudimo rapsų aliejų, šis gaminamas tik iš rapsų branduolių, taip išsaugant jo maistines savybes ir užtikrinant atsparumą aukštesnei temperatūrai.

  „Kita mūsų naujiena – ekologiški viso grūdo kvietiniai, ruginiai ir speltų miltai, gaminami iš javų, užaugintų mūsų sertifikuotuose ūkiuose tausojant gamtą ir nenaudojant jokių chemikalų. Patys ruošiame sėklas, parinkdami daugiausia baltymų ir skaidulinių medžiagų turinčias grūdų veisles, kad kepiniai iš šių miltų būtų maistingi ir palankesni sveikatai“, – naujos produkcijos privalumus vardijo G. Judzentas.

  Naujų ekologiškų „AUGA“ maisto produktų jau galima rasti prekybos tinklo „Maxima“ parduotuvėse.

  #312159 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  2018 m. sausio 22 d. „AUGA group“, AB pasirašė akcijų pirkimo-pardavimo sutartį, pagal kurią už 6,4 mln. Eur įsigyja 100 % UAB „Arginta Engineering“ akcijų.
  UAB „Arginta Engineering“ specializacija – nestandartinių metalo konstrukcijų projektavimas ir gamyba: prototipiniai įrenginiai, transformatorių komponentai, konvejerių ir keltuvų įranga, popieriaus pramonės, energetikos bei žemės ūkio įrengimai. Pagrindiniai įmonės klientai yra tarptautiniai inžinerijos koncernai; 98 % pagaminamos produkcijos yra eksportuojama.

  UAB „Arginta Engineering“ 2017 m. apyvarta neaudituotais finansinių ataskaitų duomenimis sudarė 12,5 mln. Eur, EBITDA buvo 0,7 mln. Eur, grynoji finansinė skola 2017 m. gruodžio 31 d. sudarė 0,7 mln. Eur. Įmonėje dirba virš 170 darbuotojų.

  „Dėl besiplečiančio „AUGA group“ veiklos mąsto bei ekologinių rinkų augimo, toliau didėja inovatyvių ekologinio ūkininkavimo technologijų bei efektyvių sprendimų poreikis. „Arginta Engineering“ vertiname kaip vieną pažangiausių inžinerinės pramonės įmonių Lietuvoje. Įsigydami jos akcijas ir apjungdami abiejų bendrovių veiklas, matome puikių galimybių stiprinti „AUGA group“ kompetencijas technologijų srityje“, – įsigijimo motyvus komentavo „AUGA group“, AB valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

  Pasak jo, įsigyjama gamybinė bazė, žinios, patirtis ir profesionalų komanda leis vystyti inovatyvius įrengimus, techniką bei unikalius technologinius sprendimus švarios ir tvarios maisto grandinės srityje.

  Įmonių grupės „Arginta Group“, kuriai priklauso bendrovė „Arginta Engineering“, bendrasavininkas ir vadovas Gintautas Kvietkauskas neslepia, kad priimant sprendimą parduoti įmonę, viena iš pirkėjui keliamų sąlygų buvo įmonės pagrindinės veiklos tęstinumo užtikrinimas: „Tapusi „AUGA group“ dalimi, „Arginta Engineering“ nekeis savo strateginės veiklos krypties ir toliau dirbs su tarptautiniais klientais, projektuos ir gamins kompleksinius, nestandartinius inžinerinius sprendimus. Prie šios veiklos prisidės „AUGA group“ vystomi projektai. Parduodami akcijas būtent šiai bendrovei, esame visiškai tikri abiejų įmonių veiklos sinergija ir abipusiai kuriamos vertės tvarumu“, – teigia G. Kvietkauskas.

  Nuo 2014 m. „AUGA group“, AB jau yra investavusi virš 15 mln. eurų į ekologinio ūkio ir ekologinio maisto gamybos vystymą. Įmonių grupė šiuo metu yra viena didžiausių Europoje vertikaliai integruotų ekologiško maisto bendrovių, veikianti principu „nuo lauko iki lentynos“. „AUGA group“, AB vysto tvaraus, naujomis technologijomis paremto žemės ūkio modelį, apimantį augalininkystę, gyvulininkystę, paukštininkystę ir grybų auginimą. Naudodama nuosavus ir kontraktuotus gamybinius pajėgumus, iš savo užaugintų žaliavų įmonė gamina platų ekologiškų produktų asortimentą galutiniam vartotojui bei rinkai tiekia žaliavinius produktus.

  Ateityje „AUGA group“, AB siekia būti ne tik ekologinio ūkininkavimo ir ekologiško maisto gamybos įmonių grupe, bet tapti technologijų bendrove, vystančia bei teikiančia sprendimus vartotojams tvaraus ir ekologiško maisto grandinėje.

  Sandoris bus užbaigtas gavus Konkurencijos tarybos leidimą, reikalingą įsigijimui vykdyti.

  #312160 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  „AUGA group“, AB ketina pritraukti iki 20 mln. Eur papildomo akcinio kapitalo per viešą akcijų platinimą iki 2018 m. vidurio
  2018 m. sausio 22 d. „AUGA group“, AB (toliau Bendrovė) valdyba nusprendė inicijuoti procesą dėl Bendrovės verslo plėtros finansavimui reikalingų lėšų pritraukimo viešai platinant naują bendrovės akcijų emisiją.
  Tokiu būdu bus siekiama pritraukti iki 20 mln. Eur papildomo akcinio kapitalo, kuris būtų panaudojamas vykstančių įsigijimų finansavimui ir tolesnei verslo plėtrai. Šio procesu taip pat tikimasi padidinti bendrovės akcijų likvidumą bei laisvai prekiaujamų akcijų kiekį, sudarant patrauklesnes sąlygas investuoti smulkiesiems bei instituciniams investuotojams.

  „Per pastaruosius metus „AUGA group“ nuosekliai vykdė savo strateginius planus, sudarė keletą sėkmingų įsigijimo sandorių bei demonstravo gerėjančius veiklos rezultatus. Tiek UAB „KTG Agrar“, tiek UAB „Raseinių Agra“ įsigijimas sudarys galimybių patenkinti augančius ekologinių rinkų poreikius bei ateityje didinti galutiniam vartotojui skirtų ekologiškų maisto produktų gamybos apimtis. Šiandien paskelbtas UAB „Arginta Engineering“ įsigijimas taip pat yra strateginės „AUGA group“ plėtros dalis“ – teigia Bendrovės valdybos pirmininkas Kęstutis Juščius.

  Bendrovė finansiniu patarėju pasirinko Estijoje registruotą banką AS LHV Pank (toliau Patarėjas) „AUGA group“, AB su Patarėjo pagalba sieks išplatinti naują Bendrovės akcijų emisiją iki 2018 m. pirmo pusmečio pabaigos.

  Patarėjui pateikus rekomendaciją dėl šio proceso įgyvendinimo ir Bendrovės valdybai priėmus atitinkamą sprendimą, bus šaukiamas Bendrovės visuotinis akcininkų susirinkimas, kuris turės priimti sprendimą dėl bendrovės įstatinio kapitalo didinimo, išleidžiant naują akcijų emisiją.

  Kontekstas: „AUGA group“ yra viena didžiausių vertikaliai integruotų ekologiško maisto bendrovių Europoje. Nuo 2014 m. Bendrovės pagrindinis akcininkas (šiuo metu 88,13%) yra UAB „Baltic Champs Group”, kuris inicijavo daug esminių pokyčių Bendrovėje. “AUGA group” vysto tvaraus, naujomis technologijomis paremto žemės ūkio modelį. Bendrovės galutiniai pakuoti produktai parduodami supermarketų lentynose Baltijos šalyse taip pat eksportuojami į Skandinaviją ir kitas šalis. Bendrovės tikslas pateikti tvariai užaugintą ekologišką maistą už prieinamą kainą. Daugiau informacijos http://www.auga.lt.

  #312612 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  2018 m. vasario 9 d. „AUGA group“, AB (toliau Bendrovė) dukterinė bendrovė pasirašė jos kontroliuojamos bendrovės OOO „Karakash Agro“, kuri vykdo žemės ūkio veiklą Krymo pusiasalyje, 100 proc. akcijų pardavimo sutartį su investuotoju iš Rusijos.
  100 proc. OOO „Karakash Agro“ akcijų paketas parduotas už 0,50 mln. eurų. Papildomai per ateinančius trejus metus pirkėjas sumokės 2,58 mln. eurų už gautinų sumų iš OOO „Karakash Agro“ perleidimą bei 15 proc. metinių palūkanų nuo atidėtos sumos, kurios gali siekti iki 0,78 mln. eurų.

  „AUGA group“, AB grupės dalimi OOO „Karakash Agro“ tapo 2014 m., kuomet Bendrovė (tuo metu AB „Agrowill group“) padidino įstatinį kapitalą ir dalis naujai išleistų Bendrovės akcijų (14 151 252 vnt., kurių nominali vertė buvo 4,10 mln. eurų), buvo apmokėtos 100% OOO „Karakash Agro“ kontroliuojančios bendrovės akcijų paketu. 2014 m. viduryje įvedus sankcijas Krymui, Bendrovė prarado galimybes įgyvendinti pradinį verslo planą auginti ten ekologiškas daržoves bei grūdines kultūras ir eksportuoti jas į ES rinkas. 2014 metų pabaigoje, atsižvelgiant į situacijos Krymo pusiasalyje neapibrėžtumą, Bendrovės investicijos vertė į OOO „Karakash Agro“ kontroliuojančią bendrovę buvo sumažinta iki 0 eurų, o grupės finansinėse ataskaitose apskaityto turto, priklausančio OOO „Karakash Agro“, vertė sumažinta iki 0,29 mln. eurų.

  Pastaruosius metus OOO „Karakash Agro“ augino įvairias grūdines kultūras, kurias realizuodavo vietinėje rinkoje. OOO „Karakash Agro“ ilgalaikės nuomos teisėmis dirba apie 10 tūkst. ha žemės Krymo pusiasalyje. Neaudituotais duomenimis 2017 m. rugsėjo 30 d. OOO „Karakash Agro“ turto vertė sudarė 2,79 mln. eurų, įsipareigojimai trečiosioms šalims, t.y. ne grupės bendrovėms – 1,16 mln. eurų. Per 2017 m. 9 mėn. OOO „Karakash Agro“ uždirbo 0,72 mln. eurų neaudituoto grynojo pelno.

  Kadangi nėra galimybių OOO „Karakash Agro“ integruoti į „AUGA group“, AB vystomą ekologiško maisto gamybos verslo modelį, buvo nuspręsta šį aktyvą parduoti.

  #312828 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  „AUGA group“, AB užbaigė sandorį, pagal kurį už 2,4 mln. Eur įsigijo 100% UAB „Raseinių agra“ akcijų.
  Sandoris buvo pasirašytas 2017 m. lapkričio 10 d. ir buvo paskelbtas pranešimas apie esminį įvykį.

  UAB „Raseinių agra“ buvo įsteigta 2017 m. spalio mėn., atskyrus ją nuo UAB „Agra Corporation“, kurios akcininkai nusprendė atsisakyti žemės ūkio veiklos ir koncentruotis investicinio turto valdymo srityje.

  „Šis sandoris ateityje leis padidinti galutiniams vartotojams skirtos mūsų ekologiškos produkcijos gamybos apimtis. Numatome, kad 2019 metais visiškai užbaigsime „Raseinių agra“ nuomojamų žemių ekologinį sertifikavimą“, – sakė „AUGA group“, AB vadovas Linas Bulzgys.

  #312990 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  AUGA group, AB grupės 2017 metų dvylikos mėnesių neaudituotos pardavimo pajamos siekė 48,78 mln. eurų ir buvo 23% didesnės nei 2016 m. atitinkamą laikotarpį, kai jos sudarė 39,63 mln. eurų.

  Grupė 2017 metais uždirbo 15,25 mln. eurų konsoliduoto bendrojo pelno, 41% daugiau nei 2016 metais, kai buvo uždirbta 10,77 mln. eurų konsoliduoto bendrojo pelno.

  Didžiausią teigiamą įtaką konsoliduoto bendrojo pelno augimui 2017 metais turėjo augalininkystės segmentas, kurio rezultatai reikšmingai gerėjo dėl geresnio pagrindinių auginamų kultūrų derliaus ir didesnių ekologiškos produkcijos kainų. Gyvulininkystės rezultatai taip pat pagerėjo dėl aukštesnių pieno supirkimo kainų. 2017 metų grybininkystės rezultatai buvo prastesni nei 2016 metais dėl 2017 metų I ketvirtį susidariusių gamybinių nesklandumų, lėmusių grybų derliaus laikiną sumažėjimą.

  AUGA group, AB grupės 2017 m. veiklos sąnaudos siekė 8,99 mln. eurų ir buvo 28% didesnės nei 2016 metais, kai jos sudarė 7,01 mln. eurų. Veiklos sąnaudas didino dėl įmonės plėtros išaugęs darbuotojų skaičius, taip pat kitos su naujais įsigijimais susijusios išlaidos. Sąnaudos augo ir dėl AUGA prekės ženklo ir galutinių produktų linijos vystymo, investicijų į marketingą bei eksporto plėtrą.

  2017 metų dvylikos mėnesių grupės konsoliduota EBITDA išaugo 36% iki 13,10 mln. eurų. Atitinkamai 2016 m. dvylikos mėnesių grupės konsoliduota EBITDA siekė 9,62 mln. eurų.

  Grupės 2017 m. grynasis pelnas siekė 4,74 mln. Eurų ir buvo daugiau nei du kartus didesnis nei 2016 metais, kuomet grynojo pelno gauta 2,15 mln. eurų.

  „Finansinių rodiklių augimą labiausiai lėmė tai, kad grupės bendrovių derlius jau buvo sertifikuotas kaip ekologiškas, o ekologiškos produkcijos kainos yra aukštesnės. Dėl diegiamų technologijų ir inovacijų padidėjo ir pagrindinių vasarą nuimamų augalininkystės kultūrų derlingumas. Tačiau liūtys pakenkė grikių, sojų, kukurūzų, cukrinių runkelių ir kitų vėlyvųjų kultūrų derliui. Bendrovės vertinimu, šie nuostoliai sudarė apie 2 mln. eurų“ – teigia AUGA group, AB generalinis direktorius Linas Bulzgys.

  2017 metais grupės įmonės derlių nuėmė iš 27 tūkst. ha ploto. 2018 metais, užbaigus 2017 metų pradžioje įsigytos UAB „KTG Agrar“ ir 2018 m vasario 26 dieną įsigytos UAB „Raseinių agra“ integraciją į grupės veiklą, derlių planuojama nuimti iš 38 tūkst. ha ploto.

  Pridedama:

  1. Atsakingų asmenų patvirtinimas.

  2. Bendrovės tarpinis neaudituotas konsoliduotas 2017 m. dvylikos mėnesių, pasibaigusių 2017 m. gruodžio 31 d., finansinių ataskaitų rinkinys.

  Priedai:
  2. Tarpinis neaudituotas konsoliduotas 2017 m. dvylikos menesiu, pasibaigusiu 2017 m. gruodzio 31 d., finansiniu ataskaitu rinkinys.pdf
  1. Atsakingu asmenu patvirtinimas.pdf

  #313119 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  AUGA group, AB (kodas 126264360, buveinės adresas Konstitucijos pr. 21C, Vilnius, toliau – Bendrovė) valdybos iniciatyva ir sprendimu 2018 m. kovo 28 d. 9.00 val. šaukiamas Bendrovės neeilinis visuotinis akcininkų susirinkimas.
  Susirinkimas vyks verslo centro QUADRUM NORTH konferencijų salėje, adresu Konstitucijos pr. 21C, Vilnius.

  Akcininkų registracijos pradžia 8.30 val.

  Dalyvauti ir balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime turi teisę tik tie asmenys, kurie yra akcininkai visuotinio akcininkų susirinkimo apskaitos dienos pabaigoje.

  Susirinkimo apskaitos diena – 2018 m. kovo 23 d.

  Susirinkimo darbotvarkė:

  1. Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas.

  2 Akcininkų pirmumo teisės įsigyti Bendrovės išleidžiamas akcijas atšaukimas.

  3. Bendrovės įstatų tvirtinimas; Bendrovės vadovo įgaliojimai.

  4. Įgaliojimo Bendrovės Valdybai suteikimas nustatyti galutines viešo Bendrovės akcijų siūlymo sąlygas.

  5. Bendrovės akcijų įtraukimas į prekybą reguliuojamose rinkose ir įgaliojimo Bendrovės Valdybai suteikimas atlikti visus su tuo susijusius veiksmus.

  Siūlomi sprendimų projektai:

  1. Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas

  1.1. Papildomais įnašais padidinti Bendrovės įstatinį kapitalą 11 600 000 EUR, t.y. nuo 54 350 713,08 EUR iki 65 950 713,08 EUR, išleidžiant naujas Bendrovės paprastąsias vardines akcijas.

  1.2. Bendrovės įstatinis kapitalas didinamas išleidžiant iki 40 000 000 naujų paprastųjų vardinių akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė yra 0,29 EUR (toliau – Naujai išleidžiamos akcijos / Siūlymo akcijos). Atsižvelgiant į formalius taikomų teisės aktų reikalavimus, kiekvienos Naujai išleidžiamos akcijos minimali emisijos kaina yra lygi 0,29 EUR. Dėl konkrečios siūlymo kainos Bendrovė nuspręs įvertinusi investuotojų susidomėjimą ir kitus susijusius veiksnius.

  1.3. Jeigu per akcijoms pasirašyti skirtą laiką bus pasirašytos ne visos Naujai išleidžiamos akcijos, Bendrovės įstatinis kapitalas gali būti didinamas pasirašytų akcijų nominalių verčių suma. Šiuo atveju valdybai pavedama nuspręsti, ar pasirašius ne visas Naujai išleidžiamas akcijas Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas laikytinas įvykusiu ir (jei taip) Bendrovės įstatinis kapitalas turi būti didinamas pasirašytųjų akcijų nominalių verčių suma.

  1.4. Pavesti Bendrovės valdybai nustatyti galutinę Naujai išleidžiamų akcijų emisijos kainą bei parengti ir nustatyti detalias Siūlymo akcijų pasirašymo, apmokėjimo bei platinimo sąlygas bei tvarką. Bendrovės Valdyba įpareigojama ir įgaliojama vadovaujantis šiuo sprendimu bei galiojančiais teisės aktais parengti, patvirtinti ir pateikti Lietuvos bankui patvirtinti Siūlymo akcijų viešo siūlymo ir įtraukimo į reguliuojamas rinkas (Varšuvos vertybinių popierių biržą ir AB Nasdaq Vilnius) prospektą.

  2. Akcininkų pirmumo teisės įsigyti Bendrovės išleidžiamas akcijas atšaukimas

  Remiantis Bendrovės valdybos pateiktu pranešimu, atšaukti Bendrovės akcininkų pirmumo teisę įsigyti Bendrovės Naujai išleidžiamas akcijas dėl ketinimo viešai siūlyti Naujas akcijas Vertybinių popierių įstatymo nustatyta tvarka.

  3. Bendrovės įstatų tvirtinimas; Bendrovės vadovo įgaliojimai

  3.1. Atsižvelgiant į Bendrovės įstatinio kapitalo padidinimą ir į pasikeitusią Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo redakciją, patvirtinti naują Bendrovės įstatų redakciją (visas pakeistų įstatų tekstas pridedamas kaip Priedas Nr. 1).

  3.2. Tuo atveju jeigu per akcijoms pasirašyti skirtą laiką bus pasirašytos ne visos Naujai išleidžiamos akcijos ir Bendrovės valdyba nuspręs Bendrovės įstatinio kapitalo didinimą laikyti įvykusiu, Bendrovės valdyba Bendrovės įstatuose atitinkamai pakeis įstatinio kapitalo dydį bei akcijų skaičių.

  3.3. Įgalioti Bendrovės Generalinį direktorių arba kitą jo įgaliotą asmenį pasirašyti ir pateikti registravimui Bendrovės įstatų naują redakciją, paruošti, pasirašyti ir pateikti Juridinių asmenų registrui ir/ar notarų biurui ir/ar kitoms organizacijoms ir institucijoms visus ir bet kuriuos Bendrovės įstatinio kapitalo padidinimui reikalingus dokumentus ir atlikti bet kuriuos veiksmus, susijusius su šiuo pavedimu.

  4. Įgaliojimo Bendrovės Valdybai suteikimas nustatyti galutines viešo Bendrovės akcijų siūlymo sąlygas

  Įgalioti Bendrovės Valdybą nustatyti galutines viešo Bendrovės akcijų (Siūlymo akcijų) siūlymo sąlygas, įskaitant, bet neapsiribojant, Siūlymo akcijų galutinę emisijos (pardavimo) kainą bei galutinį išleidžiamą Naujų akcijų skaičių.

  5. Bendrovės naujų akcijų įtraukimas į prekybą reguliuojamose rinkose ir įgaliojimo Bendrovės Valdybai suteikimas atlikti visus su tuo susijusius veiksmus

  Inicijuoti Naujai išleidžiamų Bendrovės akcijų įtraukimą į prekybą reguliuojamose rinkose Varšuvos vertybinių popierių biržoje ir AB Nasdaq Vilnius ir įgalioti Bendrovės Valdybą atlikti visus su tuo susijusius veiksmus.

  Visuotiniame akcininkų susirinkime turės teisę dalyvauti ir balsuoti akcininkai arba jų įgalioti asmenys, arba asmenys, su kuriais sudaryta balsavimo teisės perleidimo sutartis.

  Bendras Bendrovės akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė yra 0,29 euro, skaičius ir balsavimo teisę visuotiniame akcininkų susirinkime suteikiančių akcijų skaičius yra toks pat ir sudaro 187 416 252 akcijas.

  Bendrovės akcijų ISIN kodas – LT0000127466.

  Asmuo, dalyvaujantis visuotiniame akcininkų susirinkime ir turintis teisę balsuoti, turi pateikti asmens tapatybę liudijantį dokumentą. Asmuo, kuris nėra akcininkas, be šio dokumento, turi pateikti dokumentą, patvirtinantį teisę balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime.

  Kiekvienas akcininkas turi teisę įstatymų nustatyta tvarka įgalioti kitą asmenį (fizinį ar juridinį) dalyvauti ir balsuoti jo vardu susirinkime. Susirinkime įgaliotinis turi tokias pačias teises, kokias turėtų jo atstovaujamas akcininkas, nebent įgaliotiniui išduotas įgaliojimas ar įstatymai nurodytų siauresnes įgaliotinio teises. Įgaliotas asmuo privalo pateikti įstatymų nustatyta tvarka patvirtintą įgaliojimą. Užsienyje išduotas įgaliojimas turi būti išverstas į lietuvių kalbą ir legalizuotas įstatymų nustatyta tvarka.

  Bendrovė nenustato specialios įgaliojimo formos.

  Akcininkas gali elektroninių ryšių priemonėmis įgalioti kitą fizinį ar juridinį asmenį dalyvauti ir balsuoti akcininko vardu susirinkime. Toks įgaliojimas notaro netvirtinamas. Elektroninių ryšių priemonėmis išduotą įgaliojimą akcininkas turi patvirtinti elektroniniu parašu, sukurtu saugia parašo formavimo programine įranga ir patvirtintu Lietuvos Respublikoje galiojančiu kvalifikuotu sertifikatu. Apie elektroninių ryšių priemonėmis išduotą įgaliojimą akcininkas privalo pranešti Bendrovei elektroniniu paštu adresu info@auga.lt ne vėliau kaip iki paskutinės darbo dienos prieš susirinkimą 12.00 valandos. Įgaliojimas ir pranešimas turi būti rašytiniai. Elektroniniu parašu turi būti pasirašytas pats įgaliojimas ir pranešimas Bendrovei, o ne elektroniniu paštu atsiųstas laiškas. Pateikdamas Bendrovei pranešimą, akcininkas turi nurodyti internetinį adresą, iš kurio gali būti nemokamai atsisiunčiama akcininko elektroninio parašo tikrinimo programinė įranga.

  Akcininkas arba jo įgaliotinis turi teisę iš anksto balsuoti raštu, užpildydamas bendrąjį balsavimo biuletenį. Jeigu akcininkas pageidauja, Bendrovė, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki susirinkimo, neatlygintinai išsiunčia bendrąjį balsavimo biuletenį registruotu laišku. Bendrasis balsavimo biuletenis taip pat pateikiamas Bendrovės tinklalapyje http://www.auga.lt. Užpildytas bendrasis balsavimo biuletenis ir teisę balsuoti patvirtinantis dokumentas turi būti pateikiami Bendrovei raštu ir gauti joje ne vėliau kaip paskutinę darbo dieną iki susirinkimo, pristatant į Bendrovę pasirašytinai arba siunčiant registruotu laišku pranešime nurodytu Bendrovės buveinės adresu.

  Bendrovė nesudaro galimybės dalyvauti ir balsuoti susirinkime elektroninių ryšių priemonėmis.

  Akcininkai, kuriems priklausančios akcijos suteikia ne mažiau kaip 1/20 visų balsų, turi teisę siūlyti klausimus darbotvarkei papildyti. Kartu su siūlymu turi būti pateikti sprendimų projektai siūlomais klausimais arba, kai sprendimų priimti nereikia, paaiškinimai dėl kiekvieno siūlomo visuotinio akcininkų susirinkimo darbotvarkės klausimo. Siūlymas papildyti darbotvarkę turi būti pateikiamas raštu, pristatant į Bendrovę pasirašytinai arba siunčiant registruotu laišku pranešime nurodytu Bendrovės buveinės adresu.Darbotvarkė papildoma, jeigu siūlymas gaunamas ne vėliau kaip likus 14 dienų iki visuotinio akcininkų susirinkimo.

  Akcininkai, kuriems priklausančios akcijos suteikia ne mažiau kaip 1/20 visų balsų bet kuriuo metu iki visuotinio akcininkų susirinkimo ar susirinkimo metu turi teisę siūlyti naujus sprendimų projektus, kurie yra įtraukti ar bus įtraukti į susirinkimo darbotvarkę, taip pat papildomus kandidatus į Bendrovės stebėtojų tarybos narius (jei renkama). Siūlomi sprendimų projektai turi būti pateikiami raštu, pristatant į Bendrovę pasirašytinai arba siunčiami registruotu laišku pranešime nurodytu Bendrovės buveinės adresu.

  Akcininkai turi teisę iš anksto pateikti Bendrovei klausimus, susijusius su susirinkimo darbotvarkės klausimais, raštu, laiške nurodant akcininko asmens kodą bei sutikimą tvarkyti asmens duomenį – asmens kodą, siunčiant Bendrovei registruotu paštu arba pateikiant pasirašytinai. Bendrovė įsipareigoja atsakyti, jei klausimai bus gauti ne vėliau kaip likus 3 darbo dienoms iki visuotinio akcininkų susirinkimo. Bendro pobūdžio atsakymai bus talpinami Bendrovės tinklalapyje http://www.auga.lt. Bendrovė atsakymo į akcininko pateiktą klausimą jam asmeniškai neteiks, jei atitinkama informacija bus pateikta Bendrovės tinklalapyje.

  Akcininkai, atvykę į AUGA group, AB, adresu Konstitucijos pr. 21C, Vilnius, ar Bendrovės tinklalapyje http://www.auga.lt galės susipažinti su Bendrovės turimais dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke, įskaitant pranešimu apie susirinkimo sušaukimą, informacija apie bendrą akcijų skaičių ir balsavimo teisę suteikiančių akcijų skaičių visuotinio akcininkų susirinkimo sušaukimo dieną, sprendimų projektais bei kitais dokumentais, kurie teikiami visuotiniam akcininkų susirinkimui, ir gauti informaciją, susijusią su akcininko teisių įgyvendinimu.

  Pridedama:
  1. Bendrasis balsavimo biuletenis;
  2. Bendrovės įstatų projektas;
  3. Valdybos pranešimas

  Priedai:
  Priedas 1 – Bendrasis balsavimo biuletenis.docx
  Priedas 2 – Istatu projektas.doc
  Priedas 3 – Valdybos pranesimas.pdf

  #313290 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  „AUGA group“, AB nusprendė nutraukti UAB „Arginta Engineering“ akcijų pirkimo sutartį. Ketinama bendradarbiavimą su šia bendrove dėl technologijų kūrimo vykdyti sutartiniu pagrindu.

  Akcijų pirkimo sutartis buvo pasirašyta 2018 m. sausio 22 d. ir apie tai buvo paskelbta viešai.

  Susitarimas dėl akcijų pirkimo sutarties nutraukimo pasirašytas 2018 m. kovo 14 d. Pagal šį susitarimą „AUGA group“, AB turės iki 2018 m. gruodžio 31 d. sumokėti 715 tūkst. eurų sutarties nutraukimo mokestį.

  „Papildomai įvertinę įmonės strategines vystymo kryptis, nusprendėme, kad optimaliausias inovatyvių ekologinio ūkininkavimo technologijų kūrimo būdas šiame etape yra kontraktais paremtas bendradarbiavimas su įvairiomis profesionaliomis inžinerijos kompanijomis, tarp jų ir su „Arginta Engineering“, – sakė „AUGA group“, AB vadovas Linas Bulzgys.

  #313291 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  Atnaujintas AUGA group, AB pristatymas (prezentacija), įtraukiantis paskelbtus neaudituotus metinius rezultatus ir paskutinių metų veiklą.

  Priedai:
  Presentation.pdf

  #313314 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  „AUGA group“, AB nusprendė nutraukti UAB „Arginta Engineering“ akcijų pirkimo sutartį. Ketinama bendradarbiavimą su šia bendrove dėl technologijų kūrimo vykdyti sutartiniu pagrindu.

  Akcijų pirkimo sutartis buvo pasirašyta 2018 m. sausio 22 d. ir apie tai buvo paskelbta viešai.

  Susitarimas dėl akcijų pirkimo sutarties nutraukimo pasirašytas 2018 m. kovo 14 d. Pagal šį susitarimą „AUGA group“, AB turės iki 2018 m. gruodžio 31 d. sumokėti 715 tūkst. eurų sutarties nutraukimo mokestį.

  „Papildomai įvertinę įmonės strategines vystymo kryptis, nusprendėme, kad optimaliausias inovatyvių ekologinio ūkininkavimo technologijų kūrimo būdas šiame etape yra kontraktais paremtas bendradarbiavimas su įvairiomis profesionaliomis inžinerijos kompanijomis, tarp jų ir su „Arginta Engineering“, – sakė „AUGA group“, AB vadovas Linas Bulzgys.

  #313691 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  2018 m. kovo 28 d. įvykusio neeilinio visuotinio AUGA group, AB (toliau – Bendrovė) akcininkų susirinkimo sprendimai darbotvarkės klausimais (susirinkime buvo pasiūlytos alternatyvios sprendimų formuluotės):

  1. Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas.

  1.1. Papildomais įnašais padidinti Bendrovės įstatinį kapitalą 23 200 000 EUR, t.y. nuo 54 350 713,08 EUR iki 77 550 713,08 EUR, išleidžiant naujas Bendrovės paprastąsias vardines akcijas.

  1.2. Bendrovės įstatinis kapitalas didinamas išleidžiant iki 80 000 000 naujų paprastųjų vardinių akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė yra 0,29 EUR (toliau – Naujai išleidžiamos akcijos/Siūlymo akcijos). Atsižvelgiant į formalius taikomų teisės aktų reikalavimus, kiekvienos Naujai išleidžiamos akcijos minimali emisijos kaina yra lygi 0,29 EUR. Dėl konkrečios siūlymo kainos Bendrovė nuspręs įvertinusi investuotojų susidomėjimą ir kitus susijusius veiksnius.

  1.3. Jeigu per akcijoms pasirašyti skirtą laiką bus pasirašytos ne visos Naujai išleidžiamos akcijos, Bendrovės įstatinis kapitalas gali būti didinamas pasirašytų akcijų nominalių verčių suma. Šiuo atveju valdybai pavedama nuspręsti, ar pasirašius ne visas Naujai išleidžiamas akcijas Bendrovės įstatinio kapitalo didinimas laikytinas įvykusiu ir (jei taip) Bendrovės įstatinis kapitalas turi būti didinamas pasirašytųjų akcijų nominalių verčių suma.

  1.4. Pavesti Bendrovės valdybai nustatyti galutinę Naujai išleidžiamų akcijų emisijos kainą bei parengti ir nustatyti detalias siūlymo akcijų pasirašymo, apmokėjimo bei platinimo sąlygas bei tvarką. Bendrovės valdyba įpareigojama ir įgaliojama vadovaujantis šiuo sprendimu bei galiojančiais teisės aktais parengti, patvirtinti ir pateikti Lietuvos bankui patvirtinti akcijų viešo siūlymo ir įtraukimo į reguliuojamas rinkas (Varšuvos vertybinių popierių biržą ir AB Nasdaq Vilnius) prospektą.

  2. Akcininkų pirmumo teisės įsigyti Bendrovės išleidžiamas akcijas atšaukimas.

  Remiantis Bendrovės valdybos pateiktu pranešimu, atšaukti Bendrovės akcininkų pirmumo teisę įsigyti Bendrovės Naujai išleidžiamas akcijas dėl ketinimo viešai siūlyti naujas akcijas Vertybinių popierių įstatymo nustatyta tvarka.

  3. Bendrovės įstatų tvirtinimas; Bendrovės vadovo įgaliojimai.

  3.1. Atsižvelgiant į Bendrovės įstatinio kapitalo padidinimą ir į pasikeitusią Lietuvos Respublikos akcinių bendrovių įstatymo redakciją, patvirtinti naują Bendrovės įstatų redakciją (visas pakeistų įstatų tekstas pridedamas kaip Priedas Nr. 1).

  3.2. Tuo atveju jeigu per akcijoms pasirašyti skirtą laiką bus pasirašytos ne visos Naujai išleidžiamos akcijos ir Bendrovės valdyba nuspręs Bendrovės įstatinio kapitalo didinimą laikyti įvykusiu, Bendrovės valdyba Bendrovės įstatuose atitinkamai pakeis įstatinio kapitalo dydį bei akcijų skaičių.

  3.3. Įgalioti Bendrovės Generalinį direktorių arba kitą jo įgaliotą asmenį pasirašyti ir pateikti registravimui Bendrovės įstatų naują redakciją, paruošti, pasirašyti ir pateikti Juridinių asmenų registrui ir/ar notarų biurui ir/ar kitoms organizacijoms ir institucijoms visus ir bet kuriuos Bendrovės įstatinio kapitalo padidinimui reikalingus dokumentus ir atlikti bet kuriuos veiksmus, susijusius su šiuo pavedimu.

  4. Įgaliojimo Bendrovės valdybai suteikimas nustatyti galutines viešo Bendrovės akcijų siūlymo sąlygas.
  Įgalioti Bendrovės valdybą nustatyti galutines viešo Bendrovės akcijų (toliau – Siūlymo akcijos) siūlymo sąlygas, įskaitant, bet neapsiribojant, Siūlymo akcijų galutinę emisijos (pardavimo) kainą bei galutinį išleidžiamą naujų akcijų skaičių.

  5. Bendrovės naujų akcijų įtraukimas į prekybą reguliuojamose rinkose ir įgaliojimo Bendrovės valdybai suteikimas atlikti visus su tuo susijusius veiksmus.

  Inicijuoti Naujai išleidžiamų Bendrovės akcijų įtraukimą į prekybą reguliuojamose rinkose Varšuvos vertybinių popierių biržoje ir AB Nasdaq Vilnius ir įgalioti Bendrovės valdybą atlikti visus su tuo susijusius veiksmus.

  Su visais dokumentais, susijusiais su susirinkimo darbotvarke, Bendrovės akcininkai gali susipažinti Bendrovės buveinėje – Konstitucijos pr. 21C Vilnius, (tel. +370 5 233 53 40) ir bendrovės tinklapyje internete http://www.auga.lt

  PRIDEDAMA:

  Priedai:
  Istatu patvirtintas projektas.doc

  #313852 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  „AUGA group“, AB, juridinio asmens kodas 126264360, buveinės adresas: Konstitucijos pr. 21C, Vilnius.

  Pristatome „AUGA group“, AB 2017 m. tvaraus verslo ataskaitą.

  Priedai:
  AUGA group Tvaraus verslo ataskaita 2017.pdf

  #313940 Reply

  Nauris Treigys
  Keymaster

  AUGA group, AB (kodas 126264360, buveinės adresas Konstitucijos pr. 21C, Vilnius, toliau – Bendrovė) valdybos iniciatyva ir sprendimu 2018 m. balandžio 30 d. 16.00 val. šaukiamas Bendrovės eilinis visuotinis akcininkų susirinkimas.

  Susirinkimas vyks verslo centro QUADRUM NORTH konferencijų salėje, adresu Konstitucijos pr. 21C, Vilnius.

  Akcininkų registracijos pradžia 15.30 val.

  Dalyvauti ir balsuoti visuotiniame akcininkų susirinkime turi teisę tik tie asmenys, kurie yra akcininkai visuotinio akcininkų susirinkimo apskaitos dienos pabaigoje.

  Susirinkimo apskaitos diena – 2018 m. balandžio 23 d.

  Susirinkimo darbotvarkė:

  1. Bendrovės 2017 m. konsoliduotas metinis pranešimas ir Bendrovės auditoriaus pranešimas.
  2. Bendrovės 2017 m. konsoliduotų metinių finansinių ataskaitų rinkinio tvirtinimas.
  3. Bendrovės 2017 m. pelno (nuostolių) paskirstymo tvirtinimas.
  4. Bendrovės auditoriaus skyrimas.
  5. Bendrovės akcijų suteikimo darbuotojams ir (ar) organų nariams taisyklių tvirtinimas.

  Sprendimų projektai ir bendrasis balsavimo biuletenis bus paskelbti atskiru pranešimu.

  Visuotiniame akcininkų susirinkime turės teisę dalyvauti ir balsuoti akcininkai arba jų įgalioti asmenys, arba asmenys, su kuriais sudaryta balsavimo teisės perleidimo sutartis.

  Bendras Bendrovės akcijų, kurių kiekvienos nominali vertė yra 0,29 euro, skaičius ir balsavimo teisę visuotiniame akcininkų susirinkime suteikiančių akcijų skaičius yra toks pat ir sudaro 187 416 252 akcijas.

  Bendrovės akcijų ISIN kodas – LT0000127466.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 24 total)
Reply To: AUGA group
Your information: