Antradienis, 28 lapkričio, 2023
JAV

General Motors Company

General Motors Company pasaulinė automobilių ir sunkvežimių ir jų atsarginių dalių kūrimo, konstravimo ir pardavimo bendrovė. Taip pat teikia ir finansavimo paslaugas per GM Financial padalinį.

Prekės ženklai

Kompanija turi virš 10 atskirų prekės ženklų visame pasaulyje. Siekiama sustiprinti kiekvieną prekės ženklą, aistrą ir lojalumą jiems.

Naujoji kompanija išlaikė pagrindinius prekės ženklus: Chevrolet, Cadillac, GMC ir Buick. 37-ose šalyse gaminami šie prekių ženklai: Holden, Wuling, JieFang. 2009 m. kompanija atsisakė Saturn, Pontiac, Hummer prekės ženklų.

Per 120 šalių kompanijoje dirba apie 215 000 darbuotojų.

General Motors Company siekia, kad Cadillac prekės ženklas taptų pasauliniu prabangių automobilių rinkos lyderiu. Cadillac yra atskiras verslo segmentas kompanijos viduje. Stiprinama ir GM Financial padalinio pozicija. Tai strateginė kryptis. Ji leidžia per finansavimą ir lizingo paslaugas būti labai arti savo  pirkėjų.

Šiuo metu GM Financial veikia 19-oje šalių, kuriose vykdomi apie 80% visų kompanijos pardavimų. Nors General Motors Company nėra rinkos lyderis, ji vis tiek yra gerai žinoma pasaulyje kompanija savo prekės ženklais, tokiais kaip Chevrolet, Cadillac, Buick, Chevrolet Bolt EV, GMC Hummer EV.

Elektromobiliai

Kompanija aktyviai veikia ir elektromobilių sektoriuje bei elektros energijos nešėjų technologijų industrijoje. Apskritai, ji įsipareigojusi sau pačiai siekti visiškos „elektrifikacijos” keliuose ir nulinio avaringumo, t.y. gaminti bepiločius automobilius. Kompanija jau stato naujas ir performatuoja senas gamyklas elektromobiliams gaminti.

  • General Motors Company
  • General Motors Company
  • General Motors Company
  • General Motors Company

Šiuo metu jų EV sudaryti Ultium-based strategijos pagrindu. Taip pat kompanija investuoja į kuro elementų tipo baterijų gamybą, bei visos EV infrastruktūros sukūrimą. Matosi, kad rinka labai teigiamai vertina tokias kompanijos ambicijas.

O milijoną elektromobilių planuoja pagaminti iki 2025 metų.

Rinkos dalis

Kompanija nėra rinkos lyderis, nors, kaip praneša, atskirose šalyse gali užimti reikšmingą rinkos dalį. Pasaulinės autorinkos dalies dinamika:

General Motors Company
Pasaulinės rinkos dalis

Pajamos pagal sektorius:

General Motors Company
Pajamos pagal sektorius

Finansai

Šio sektoriaus kompanijoms nuolat reikia palaikyti aukštą technologijų lygį. Todėl jos nuolat investuoja skolintas ir nuosavas lėšas. Tenka prisiimti labai didelę riziką. Kompanijos Ilgalaikiai įsipareigojimai 267% viršija kompanijos Nuosavą kapitalą. O Ilgalaikių skolų padengimui 2022 m. Grynuoju pelnu prireiktų 10.31 metų.

Kompanijos EPS yra teigiami, tačiau nestabilios dinamikos. Pastarųjų 10 metų vidutinis EPS augimas siekia 7.70% per metus. 5 metų vidutinis metinis EPS augimas jau siekia 2.61%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi. Plečia paslaugų sferą, bet taip pat kompetencijos rėmuose. Kompanija 2022 metais pratęsė 5 mlrd. USD nuosavų akcijų supirkimo programą. Dar liko apie 3.3 mlrd. USD programoje.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas sumažėjo iki 12.12%. 10 metų vidutinis ROAE yra 13.54%. Tai labai gera grąža gamybinei kompanijai. Nuolatinis kapitalo investicijų poreikis apsunkina ateities pelnų prognozavimą. Kad kompanija uždirbtų 0.82 USD EPS, turi investuoti 1.00 USD į IMT.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2021 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 165 USD.

Investicinės analizės įvertis:

General Motors Company
Investment scoreboard

General Motors Company akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NYSE biržoje. Trumpinys yra GM.

Naujoji kompanija pirmą kartą dividendus pradėjo mokėti 2014 m. Deklaruojama, kad ateityje dividendai bus skelbiami ir mokami kas ketvirtį. Tačiau dividendų dydis ir jų mokėjimas/nemokėjimas priklausys nuo verslo ir finansinių faktorių, nuo likvidumo ir/ar kapitalo poreikio.

Deja, bet kompanija linkusi mokėti vis mažesnius dividendus. 8 metų vidutinis metinis dividendų mažėjimo tempas siekia net -7.74%, o dividendinis pajamingumas rašymo metu yra 0.96%. Jei pirkote akcijas idėjos paskelbimo metu, dėl dividendų mažėjimo pajamingumas yra vos 1.06%. 2022 m. kompanija akcininkams dividendais ir akcijų supirkimu grąžino 29.84% Grynojo pelno.

Akcija yra rizikinga. Jos kainos standartinis nuokrypis yra net 39.40%. Beta siekia 1.36.

GRAPES metodu apskaičiuotos kainos perspektyva yra net 230 USD. Net Grahamo skaičius rodo, kad kaina rinkoje šiuo metu yra nuvertinta – 82.81 USD. Mūsų metodu apskaičiuotos kainos perspektyva taip pat yra optimistinė:

General Motors Company
Kainos perspektyva

General Motors Company akcijos gali būti investicine idėja siekiantiems savo investicinį akcijų portfelį diversifikuoti labai plačiai, apimant ir automobilių gamybos sektorių. Tuo labiau, kai rodikliai rodo, kad rašymo metu akcijos kaina rinkoje nėra tinkamai įvertinta.

Nuo idėjos paskelbimo investuotojai gavo 33.19% ikimokestinę arba 3.84% vidutinę metinę grąžą. Rekomenduojame kompanijos akcijas AKUMULIUOTI.

SVARBU!

Portfelyje turėkite tik nedidelę dalį šios kompanijos akcijų. Aukštos bazinės palūkanos neigiamai veikia kompanijos pajamingumo rodiklius.

Techninė analizė


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: