General Motors Company

General Motors Company pasaulinė automobilių ir sunkvežimių ir jų atsarginių dalių kūrimo, konstravimo ir pardavimo bendrovė. Taip pat teikia ir finansavimo paslaugas per GM Financial padalinį.

Prekės ženklai

Kompanija turi virš 10 atskirų prekės ženklų visame pasaulyje. Siekiama sustiprinti kiekvieną prekės ženklą, aistrą ir lojalumą jiems.

Naujoji kompanija išlaikė pagrindinius prekės ženklus: Chevrolet, Cadillac, GMC ir Buick. 37-ose šalyse gaminami šie prekių ženklai: Holden, Wuling, JieFang. 2009 m. kompanija atsisakė Saturn, Pontiac, Hummer prekės ženklų.

Per 120 šalių kompanijoje dirba apie 215 000 darbuotojų.

General Motors Company siekia, kad Cadillac prekės ženklas taptų pasauliniu prabangių automobilių rinkos lyderiu. Cadillac yra atskiras verslo segmentas kompanijos viduje. Stiprinama ir GM Financial padalinio pozicija. Tai strateginė kryptis. Ji leidžia per finansavimą ir lizingo paslaugas būti labai arti savo  pirkėjų.

Šiuo metu GM Financial veikia 19-oje šalių, kuriose vykdomi apie 80% visų kompanijos pardavimų. Nors General Motors Company nėra rinkos lyderis, ji vis tiek yra gerai žinoma pasaulyje kompanija savo prekės ženklais, tokiais kaip Chevrolet, Cadillac, Buick, Chevrolet Bolt EV, GMC Hummer EV.

Kompanija aktyviai veikia ir elektromobilių sektoriuje bei elektros energijos nešėjų technologijų industrijoje.

Finansai

Šio sektoriaus kompanijoms nuolat reikia palaikyti aukštą technologijų lygį. Todėl jos nuolat investuoja skolintas ir nuosavas lėšas. Tenka prisiimti labai didelę riziką. Dėl to jau General Motors teko gelbėti per pasaulinę krizę. Dabar Ilgalaikiai įsipareigojimai daugiau nei tris kartus viršija kompanijos Nuosavą kapitalą. O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu prireiktų 10 metų. Šis rodiklis pablogėjo.

Naujos kompanijos EPS yra teigiami, tačiau nestabilios dinamikos. Pastarųjų 9 metų vidutinis EPS augimas siekia 5.22% per metus. 9 metų vidutinis metinis EPS augimas jau siekia 22.60%.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi. Plečia paslaugų sferą, bet taip pat kompetencijos rėmuose. Kompanija superka nuosavas akcijas.

Nepaskirstyto pelno rentabilumas sumažėjo iki 6.67%. 9 metų vidutinis ROAE yra 13.57%. Tai labai gera grąža gamybinei kompanijai. Nuolatinis kapitalo investicijų poreikis apsunkina ateities pelnų prognozavimą. Kad kompanija uždirbtų 1 USD EPS, turi investuoti 1.44 USD į IMT.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į JAV 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 653 USD.

General Motors Company akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NYSE biržoje. Trumpinys yra GM.

Naujoji kompanija pirmą kartą dividendus pradėjo mokėti 2014 m. Deklaruojama, kad ateityje dividendai bus skelbiami ir mokami kas ketvirtį. Tačiau dividendų dydis ir jų mokėjimas/nemokėjimas priklausys nuo verslo ir finansinių faktorių, nuo likvidumo ir/ar kapitalo poreikio. Nuo 2016 metų kompanija moka stabilius $1.52 dydžio dividendus.

Nors kompanija turi 2015 m. patvirtintą ir 2017 m. papildytą Nuosavų akcijų supirkimo programą, 2019 m. kompanija akcijų rinkoje nesupirkinėjo.

Kodėl reikėtų investuoti į General Motors Company akcijas, sunku pasakyti? Tačiau tai gali būti investicine idėja siekiantiems savo investicinį akcijų portfelį diversifikuoti labai plačiai, apimant ir automobilių gamybos sektorių.

Nuo idėjos paskelbimo investuotojai gavo 12% arba 2.39% vidutinę metinę grąžą. Apie pusę grąžos sudaro dividendai. Rekomenduojame kompanijos akcijas AKUMULIUOTI.

Išsamų veiklos tyrimą, rekomendacijas ir prognozes rasite čia, čia ir čia.

SVARBU!

Portfelyje turėkite tik nedidelę dalį šios kompanijos akcijų. Nepamirškite, kad bendrovė turi labai daug skolų. Bet jų našta ateityje, kai FED planuoja mažinti bazines palūkanų normas, gali sumažėti. Tai turės įtaką dividendams ir akcijos kainai rinkoje.

Techninė analizė

Preview in new tab(atsidaro naujame naršyklės skirtuke)


Kompanijos puslapis

Daugiau JAV kompanijų akcijų.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: