George Soros sėkmės principai

George Soros principai

George Soros niekada nebuvo suinteresuotas tik pinigais. Vienas iš pamokų, kurią George Soros išmokos savo gyvenime, yra pinigų uždirbimo dėl pačių pinigų beprasmiškumas. „Turtas gali būti didelė našta“ – mėgsta kartoti investuotojas.

1. Pažinkite chaosą ir praturtėsit

Daugelis investuotojų mano, kad finansų pasaulis racionalus. Jie tiki, kad akcijų kainų kursas pasižymi savo vidine logika. Soroso taip negalvoja. Jis mano, kad finansų pasaulis nestabilus ir chaotiškas.

Jis įsitikinęs, kad bandymai suprasti finansų rinkas, tarsi jos būtų kažkokios matematinės formulės dalis, veda į nesėkmę.

Siekiant praturtėti, turite suprasti chaosą. Finansų rinkos nėra reglamentuojamos matematikos. Jas valdo psichologija, o tiksliau bandos jausmas. Tereikia suprasti, kada minia puls pirkti tam tikrą akciją, valiutą ar žaliavą, ir sėkmės pati ras investuotoją.George Soros sėkmės principai

2. Plaukite prieš srovę

Išbandytas George Soros investicinio žaidimo būdas yra plaukti prieš srovę. Jį labai įkvėpė supratimas, kad pinigus galima kastuvu srėbti, nebūnant Niujorko Volstryto bonza.

3. Sužinokite, ką mano rinka

Žinojimas ką kiekvienu konkrečiu laiko momentu „galvoja“ rinka, o tiksliau investuotojų suma, yra vienas svarbiausių George Soros metodų. Jei investuotojas žino, ką „galvoja“ rinka, jis gali užimti naudingą poziciją, su žaisti ant prasidedančio kilimo ar kritimo.

4. „Statykite“ ant netikėtumų

G.Soros investavimo teorija teigia, kad kilimų ir kritimų kaita sugeba save stiprinti, nes rinkos yra nuolat besikeičiančios ir neapibrėžtos. Jūs galite uždirbti pinigus iš nestabilumo, ieškodami netikėtų galimybių.

5. Išmokite atsitraukti

Soros patinka posakis: „Jei žaidimas nesiseka, atsitraukite. Negalima bandyti nedelsiant kompensuoti savo nuostolius. Ir kai jūs pradedat naują žaidimą, pradėkite nuo mažos sumos.“

Svarbu ne tai, teisus jūs ar ne, o kiek pinigų uždirbote, kai buvote teisus, ir kiek pinigų praradote, kai buvote neteisus.

„Žmonės yra klaidingai įsitikinę apie mano neklystamumą, – sako Soros – aš klystu ne mažiau už kitus. Bet aš esu įsitikinęs, kad skiriuosi nuo daugelio kitų tuo, kad iš karto pasirengęs pripažinti savo klaidas. Pagrindinis mano gyvenimo atradimas yra pripažinimas, kad žmogaus mąstymui būdingas klydimas ir netikslumas.“

6. Kodėl tiek mažai?

Tokį klausimą G.Soros uždavė savo partneriui tuo momentu, kai jis raportavo apie atidarytą poziciją prieš svarą. Jei Soros mano, kad jos sprendimas teisingas, niekas jo nesustabdys. Jos moka ir mėgsta rizikuoti.

„Tegu atgal dairosi mulkiai!“ – toks yra jo šūkis.

Pagal Soros, pati didžiausia klaida yra ne atkaklumas, ir pernelyg didelis atsargumas. „Kodėl tiek mažai?“ – tai viena George Soros sėkmės principaiiš jo mėgstamų klausimų.

7. Sėkmei būtinas laisvalaikis

Sorosas ypač vertina buvimą ne biure. Tai suteikia jam brangaus laiko apmąstymams. Jis įsitikinęs, kad sėkmei reikia laisvalaikio. Reikia laiko, kuris visiškai priklauso jums.

„Aš neinu į darbą kiekvieną dieną – sako Soro – aš einu į darbą tik tada, kai yra poreikis. Ir tuo metu aš tikrai užimtas darbu. Jūs vaikščiojat į darbą ir kažką ten darote kasdien. Todėl jūs nepastebite tų dienų, kai to iš tikrųjų reikia“.

Pagal Soros, pinigų valdymas – viena iš negailestingiausių veiklos rūšių. Jūs negalite apsimesti, kad dirbate: skaičiuoti privalote kiekvieną mielą dieną.

 

Šaltinis: Robert Slater „Soros: The Life, Ideas, and Impact of the World's 
Most Influential Investor“
Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: