Antradienis, 19 kovo, 2024
Mokomieji Straipsniai

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis

Geriausi interneto portalai. „Oficialūs” puslapiai. Oficialiais tokie puslapi pavadinti todėl, kad tai nėra vien tik investavimui skirti puslapiai, tačiau juose daug naudingos informacijos apie kapitalo rinkas, jų duomenys, analitika ir komentarai. Iš esmės jie primena žiniasklaidos portalus, bet stipriai orientuoti į kapitalo rinkas. Bet yra ir grynai universalios žiniasklaidos portalų su gera informacija investuotojams.

7. Bloomberg

Bloomberg yra bene labiausiai žinomas iš tokių tinklapių, skirtų kapitalo rinkoms. Save tinklapis apibūdinai kaip sprendimą priimančių žmonių ryšio su informacija, žmonėmis, idėjomis tinklu. Jis greitai ir tiksliai pateikia verslo ir finansų informaciją, naujienas ir įžvalgas iš viso pasaulio visam pasauliui. Ir su tuo, be abejo, sunku nesutikti.

Prisijungti prie Bloomberg informacinio tinklapio galima su savo Facebook arba Twiter paskyromis. Informacijos ir žinių srautas suskirstytas geografiškai: Amerika, Europa, Vidurio Rytai, Azija, Afrika, Kanada. Kapitalo rinkų informacija irgi suskirstyta. Pradžioje yra bendra informacija ‘Matkets’. Paskui eina pagal turto klases: Žaliavos, Akcijos, Valiutos, Ateities sandoriai ir Obligacijos. Galiausiai – Sektoriai.

Kiekviena iš šių rubrikų turi atskiras savo subrubrikas, todėl informacijos ‘gylis’ yra didelis. Jei domina konkrečios kompanijos akcija, rasite momentinę informaciją apie ją. Svarbiausia, ką turi portalas yra paslaugos profesionalams. Tai Bloomberg Terminal.

Čia yra visa reikalinga informacija, prekybos galimybės, naujienos, įžvalgos ir t..t. ir pan. Tai programinė įranga, per kurią galima stebėti rinkų duomenis tiesioginiu režimu. Kaina už vieno terminalo prenumeratą  svyruoja, tačiau yra $20 000-21 000 per metus eilės.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis
Šaltinis: Investopedia
Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis
Šaltinis: Wikipedia

Pliusai: Daug įvairios, geros informacijos.

Minusai: Norint gauti daugiau informacijos, tenka ieškoti kitur arba naudotis profesionaliomis (mokamomis) paslaugomis.

8. Reuters ir Thomson Reuters

Labai panašus į Bloomberg informacijos pateikimo struktūra. Todėl navigacija tinklapyje yra intuityviai paprasta. Ir reikiamą informaciją čia rasti nesudėtinga. Yra viso pasaulio naujienos visomis temomis, bet mus labiausiai domina kapitalo rinkos (Markets). Duomenis ‘at a glance’ galima pamatyti visų rinkų: nuo obligacijų iki Forex.

Įdomi ir išsami informacija beveik apie visas pasaulio akcijas. Vien šios informacijos paprastam investuotojui gali užtekti investiciniam sprendimui priimti. Yra visai neblogas akcijų filtras (Stock Screener). Jame iš viso 241 527 viso pasaulio akcijų. Todėl idėjų jūsų investiciniam portfeliui netruks.

Yra ir 29 286 fondų ir ETF filtras (Fund Screener). Labai paprastas naudojimui. O iš tokio kiekio tikrai galima rasti gerų idėjų, niekur kitur negaištant laiko. Yra JAV, Japonijos ir JK kompanijų veiklos rezultatų skelbimo kalendorius. Taip pat labai vertinga informacija apie JAV, JK, Vokietijos ir Prancūzijos kompanijų dividendus: ex-, apskaitos ir mokėjimo dienos.

Verta pasižiūrėti ne tik JAV bet ir kitų šalių redakcijas (Editions). Jei nėra kalbos barjero, informacijos viename tinklapyje galima rasti daugiau. Ypač, jei domitės investicijomis į konkretų regioną.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis

Thomson Reuters akcijos listinguojamos NYSE – TRI

Pliusai: užtenka informacijos akcijų portfelio formavimui.

Minusai: Vis tiek ko nors, jums reikalingo, galite nerasti.

9. The Wall Street Journal

Pavadinimas kalba pats už save. Ar gali dar kažkas būti ‘oficialiau’? Tuo pačiu tai ir pasaulinių naujienų portalas, tad iš pirmo žvilgsnio panašus į universalios žiniasklaidos portalą. Prisijungti galima su Facebook ir G+ paskyromis. WSJ paskyroje galima išsisaugoti patikusius straipsnius, turėti nesudėtingą akcijų watchlist’ą,

Pilnas prisijungimas prie tinklalapio yra mokamas. Šiuo metu prisijungimo kaina yra €28.99/mėn. Tai nesusimokėjus, įdomiausi straipsniai tampa neprieinamais. Jei reikia informacijos apie konkrečią akciją, čia galima rasti nesudėtingos informacijos. Ar to užtenka priimti investiciniam sprendimui? Kažin…

Tinklapis priklauso Dow Jones grupei, kuri turi kelis gerus informacinius tinklapius, skirtus investuotojams. Tame tarpe ir MarketWatch.

Pliusai: Geras informacinis tinklapis, gera informacija.

Minusai: Kad dauguma informacijos yra mokama nėra minusas. Tai tik papildomos investavimo sąnaudos. Vis tiek papildomos informacijos gali tekti ieškoti kitur.

10. Barron’s

Ne daug kuo skiriasi nuo savo ‘broliuko’ The Wall Street Journal. Tie patys mokami straipsniai ir paslaugos. Bet lygiai taip pat yra ir nemokamos informacijos. Ir šiame tinklapyje bene geriausia yra ‘Market Data” rubrika.

Čia galima ‘greituoju būdu’ susipažinti, kad darosi pasaulio kapitalo rinkose. Paprastai ir aiškiai. Yra ne visai paprastas ekonominis kalendorius. Pabrowsinus giliau, rasite įdomesnės informacijos.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis

O didžiausią tinklapio privalumą, mano manymu, turi „Market Lab”. Gera informacija ir spekuliantams ir investuotojams. Tokios vienoje vietoje internetuose reikėtų gerai paieškoti.

Pliusas: Market Lab, ryšys su kitais grupės puslapiais.

Minusas: Vis tiek ko nors nerasite.

11. Financial Times

Kaip ir panašiuose puslapiuose, taip ir šiame dauguma straipsnių skaitymas yra mokamas. Tačiau jei susikursite savo paskyrą, gausite kelis straipsnius nemokamai per mėnesį. O myFT skyrelyje galite išsisaugoti patikusius straipsnius ir juos perskaityti bet kada vėliau. fastFT padės jausti rinkų pulsą, o pridėjus ją į myFT galima pasirinkti daugiau opcijų.

Be abejo, mus domina rinkų informacija ir čia jos yra daug. Ir skaičiais, ir grafikais, ir naujienomis. Financial Times naudoja Thomson Reuters ir The Morningstar duomenis. Tad kažką naujo kažin ar pamatysite. Čia galite į elektroninį paštą užsiprenumeruoti norimų kompanijų pranešimus (Alerts). Panašu, kad pranešimu kiekis neribojamas. Galite pasižvalgyti po duomenų archyvą, pavyzdžiui, pavartyti FT Guide to World Currencies.

Yra tikrai patogus ir paprastas naudojimui akcijų ‘screener’is”. Be vargo randa ir lietuviškas akcijas, jei kriterijus atitinkamus suvedate. O Fondų skyrius (Funds overview) labai tinkamas susirasti portfeliui tinkamą fondą ar ETF. Sakyčiau, net pakankamai elegantiškas skyrius ir naudingas.

Yra gera virtualaus akcijų portfelio susikūrimo funkcija. Tik po tinklapio dizaino pakeitimo ši funkcija neveikia tinkamai. Bent jau man nerodo mano seniai, seniai sukurtų portfelių, taip pat neleidžia sukurti naujo. Tikėsimės, kad greitai tą sutvarkys. Jei norite virtualiai pažaisti su pasaulio akcijomis, tai šį portfelį tikrai galima rekomenduoti. Tik reikia, kad jis pradėtų korektiškai veikti.

Informacijos sprendimams priimti gali ir užtekti, jei nesate tam itin reiklus ir investuojate ilgam laikotarpiui. Susipažinti su verslu, kurio akcijas norite pirkti, informacijos čia tikrai galima gauti pakankamai. Na ir reikia atiduoti duoklę tinklapio dizaineriams. Tikrai mielas, patogus, informatyvus.

investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis

Pliusai: Daug visko reikalingo ir įdomaus.

Minusai: Vis tiek ko nors galite ir nerasti.

12. TheStreet

Tinklapis skirtas grynai kapitalo rinkoms. Duomenys ir straipsniai. Lengva registracija. Norint gauti daugiau informacijos – papildomos mokamos paslaugos. Čia rasite vieno žymiausių rinkų apžvalgininko Jim Cramer blogą ir rubriką.

investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. II dalis

Apie konkrečias JAV akcijas informacijos čia tikrai yra pakankamai, bet ne daugiau nei puslapiuose aukščiau. Kiek keistokas Mad Money akcijų ‘screener’is’ ir virtualus akcijų portfelis.

Pliusai: Galima rasti daug reikalingos informacijos. Specializacija – JAV rinkos. Įvairios papildomos paslaugos investuotojams.

Minusai: Ieškantiems daugiau informacijos, šis tinklapis gali pasidaryti papildomu informacijos triukšmu, trukdančiu priimti sprendimus.


Pirma dalis yra čia.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.