Penktadienis, 13 gruodžio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis (Papildyta)

Kur individualiems investuotojams rasti reikalingą informaciją savo tikslams pasiekti – susikurti investicinį portfelį? Be abejo, internete. Čia mums į pagalbą ateina šimtai puslapių.

Vienas už kitą geresnių ir siūlančių aibes duomenų ir paslaugų. Jau nekalbant apie tūkstančius mažesnių, labiau specializuotų, nišinių puslapių ar tiesiog blogų.

Puslapiai nereitinguoti, Paprasčiausiai apžvelgti stambiausi ir daugiausiai suteikiantys informacijos investuotojams. Naudojant tik vieną iš jų jau galima susirinkti beveik visą reikalingą informaciją.

Pagrindiniai puslapiai

1. Yahoo! Finance

Be ekonominių, finansinių ir verslo naujienų srauto turi gerą duomenų bazę. Kaip ir kituose panašiuose portaluose, čia galite pasidaryti savo akcijų portfelį, stebėti su tuo susijusias naujienas.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Yahoo! parodys jums JAV indeksų, akcijų, fondų, opcionų pokyčius per sesiją. Žaliavos, obligacijos, valiutos. Ir net įmonių rezultatų skelbimo kalendorius su EPS prognozėmis. Norimos akciją galima įtraukti į savo kalendorių.

Iš principo, tradicinis kapitalo rinkų rinkinėlis. Pakankamai patogus naudoti, akiai mielas.

Ką turi gero?

Turi naujai sukurtą akcijų ir fondų paieškos filtrą – My Screeners. Kiek griozdiškas, tik Amerikai. Bet pripratus gali būti visai patogus. Kriterijų sąrašas pakankamai išsamus, nepatogus. Pliusas – gali išsisaugoti ir, reikalui esant, modifikuoti ar kurti naują.

Tai kai jau turi susikūręs, tada paprasta.

Yahoo! dar turi daugelio pasaulio akcijų istorinius kainos duomenis. Juos galima parsisiųsti ir naudoti Techninės analizės programoms, tokioms kaip Amibroker ar Metastock. Blogiausiu (nebūtinai tai blogiausiu) atveju, duomenis galima susikelti į Excelį. Na, jei labai reikia.

Šiaulių banko akcijų kainos grafikas iš Yahoo! Finance labai lengvai ir greitai padaromas:

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Taip pat čia rasite duomenis apie kompaniją. Finansinius duomenis. Tik va bėda. Visus išsamius duomenis turi pagrinde JAV akcijoms. T.y. kuo kompanija arčiau Niujorko, tuo daugiau apie ją duomenų rasite.

Bendrai:

Didelis pliusas, kad tikrai gali rasti daug ko reikia. Nuolat tobulinama ir naujinama.

Minusas – vis tiek kažko nerasite ir teks ieškoti kitur. Nepatogu peržiūrėti kainų grafikus. Galite praleisti visą dieną ir nebūtinai tai padės priimti investicinį sprendimą.

2. Google Finance

Iš principo informacija analogiška Yahoo! Finance. su panašių funkcionalumu. Tik išdėstymo akcentai kitokie. Kaip ir visa Google sistema labiau asmenizuota.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Iš pirmo žvilgsnio atrodo, kad informacijos čia yra skurdokai. Tačiau apie konkrečią kompaniją, ypač JAV, galite rasti tikrai daug ir reikalingos informacijos. Pateikiami kompanijų finansiniai rodikliai. Metiniai (4-rių metų) ir ketvirtiniai. Duomenys korektiški. Bet pilni tik žymiausių kompanijų.

Bendrai:

Didelis pliusas, kad tikrai gali rasti daug ko reikia. Kainų grafikais patogu naudotis, patogu ir Techninei analizei. Taip pat grafikai susieti su naujienomis, dividendų mokėjimais ir rezultatų skelbimais.

Minusas – vis tiek kažko nerasite ir teks ieškoti kitur.

3. Msn Money

Po paskutinio portalo atnaujinimo puslapis tapo labiau panašus į Google Finance. Tapo labiau patrauklus akiai. Tikrai patogus naudoti, Visa pirminė informacija ir analitiniai rodikliai yra beveik visoms pasaulio akcijoms. Net ir apie lietuviškas.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Gerai panaršius, tuo labiau, kad labai malonu naršyti šitą tinklapį, galima rasti geros informacijos investiciniams sprendimams priimti. Yra vienas didelis minusas – benaršydami galite nueiti ne ten, kur ėjote.

Po pakeitimo tinklapis neteko išties patogių funkcijų, kai buvo galima susirinkti beveik visą reikalingą informaciją apie kompaniją. Tiesa, tik JAV. Tinklapio apačioje yra geros funkcijos Stock picks ir Fund picks. Čia galima prisirinkti gerų investicinių idėjų.

Pliusas – na tikrai fainas puslapis.

Minusas – Įtraukia kaip juodoji skylė.

4. Finviz

Tinklapis geras jau vien tuo, kad galite vienu žvilgsniu pamatyti, kas vyksta įvairiose rinkose šiuo metu. Neįnoringas, bet labai informatyvus tinklapis investuotojams.

Geriausi nterneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Visos kapitalo rinkos, naujienų rinkinys, labai originalus ir paprastas akcijų filtras, interaktyvus rinkos elgesio žemėlapis (Maps), įvairiausios įvairiausių pjūvių lentelės, grafikai. Galite susikurti virtualų akcijų portfelį. Jis nėra patogus ir geriau virtualų portfelį kurtis kituose tinklapiuose, jei toks poreikis yra.

Imant konkrečios akcijos analizę, galima čia rasti į vieną vietą surinktus pagrindinius finansinius ir akcijos prekybos rodiklius. Tiesa, tik momentinius. Investiciniams sprendimas dažnai reikia matyti rodiklių dinamiką. Čia jos nėra.

Bet yra naujienos, analitikų rekomendacijos, idėjos ir interneto, insaiderių veiksmai.

Pliusas – Geras rinkų snapshotas. Daug geros informacijos.

Minusas – gali neužtekti investiciniam sprendimui priimti.

5. AOL.Finance

Dar vienas bendro pobūdžio portalas finansų rinkų temomis, iš analogų niekuom neišsiskiriantis. Tačiau jei mus domina konkrečios akcijos, čia galima pasilikti ir ilgesniam laikotarpiui.

Apie konkrečią kompaniją ir jos akcijas čia galima sužinoti tikrai daug, nes AOL naudoja Moningstar duomenis. Tik viskas čia sudėta labai paprastai, aiškiai ir visko daug.

Gal būt, vien tik šių duomenų pilnai gali užtekti investiciniams sprendimams priimti. Tiesa, pagrinde tai JAV kompanijos, kažkiek Europos kompanijų, Baltijos šalių kompanijų beveik neturi.

Didžiulis minusas, kad čia nėra informacijos apie žaliavas, obligacijas, valiutas. Bet yra ETF’ai. Prisijungus prie tinklapio su savo Facebook paskyra, galima susikurti gana neblogą įvairių pjūvių virtualų akcijų portfelį. Kainų grafikai turi daug visokių funkcijų, bet jomis naudotis nepatogu. Galima parsisiųsti istorinius kainos duomenis Excel formatu.

Plius – itin geras JAV kompanijų akcijų analizei.

Minusas – tik akcijos. Kitų šalių akcijų gali būti, gali nebūti. Tikėsimės, kad jų duomenų bazė nuolatos pildoma.

Geriausi interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

6. MarketWatch

Šitą tinklapį galima pavadinti visapusiškai orientuotu į investuotojus. Jame daug reikalingos informacijos ir labai lengvai surandamos. Prisijungti galima su Facebook arba G+ paskyromis.

Tinklapio sekcijos („Sections”) patogiai paskirstytos pagal įdomias temas. O „Rinkos” („Markets”) akcijų rinkas paskirsto po įvairius regionus. „Investavimo” („Investing”) sekcija paskirsto informaciją pagal įvairias kapitalo klases.

Kaip ir kituose portaluose, galite pasidaryti stebimų akcijų sąrašą („Watchlis”). Pakankamai patogus naudoti. Patogi ir išsami informacija apie akcijų indeksus. Patogiai ir jaukiai pateikta.

O pasirinkus informaciją apie konkrečią JAV akciją, galima gauti labai išsamią informaciją, atlikti nesudėtingą Techninę analizę. Yra nedaug informacijos ir apie Baltijos akcijas. Galima tinklapyje susikurti įvairius Pranešimus („Alerts”) į savo el.pašto dėžutę.

Galima pažaisti ir spekuliavimo žaidimą („Games”). Tai kažkas panašaus į Virtualų portfelį, tik čia galima sukurti žaidimą, kur varžosi keli portfeliai ar spekuliantai. Yra „Normal” ir „Advanced” žaidimai. Pridedama instrukcija. Kuriant žaidimą galima sukurti jam specialias taisykles, nustatyti žaidimo terminą. Tikrai patrauklus dalykas grupinėms varžyboms.

Geriausi interneto portalai. Viskas ko tau reikia. I dalis

Aktualūs puslapiai lietuviams

1. Investicinė sąskaita

Naujiena Lietuvos padangėje – Investicinė sąskaita. Kas ji tokia, kam ji reikalinga, kokie mokestiniai niuansai atsiranda ir , svarbiausia, kokia nauda mums iš to? Į šiuos klausimus atsako šis mūsų kolegos sukurtas tinklalapis.

2. PLY analytics

Tai Baltijos ir Šiaurės šalių įmonių finansinių duomenų rinkinys. Bet ne tik. Portalas siekia palaikyti investicinius sprendimus ir generuoti naujas idėjas; sukurtos įvairios modelinės investicinės portfelių ir strategijų rūšys. Kiekvienas portfelis yra automatiškai sudaromas pagal objektyvias taisykles ir algoritmus.

„PLY reitingavimo sistema yra vertinimo metodas, atspindintis įmonių santykinį investicinį patrauklumą. Sistema pagrįsta penkiais pagrindiniais finansiniais aspektais: vertinimu, augimu, pelningumu, finansiniu stiprumu ir laisvaisiais pinigų srautais. Kiekviena iš šių sudedamųjų dalių taip pat reitinguojama pagal svarbiausius fundamentinius rodiklius. Bendras balas svyruoja nuo 0 iki 10, kur 10 yra aukščiausias reitingas, atspindintis pačias patraukliausias įmones investavimo požiūriu.”

Portalas mokamas. Bet minimaliai informacijos galima gauti ir nemokamai.

Skaitykite toliau

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.