Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Europa

Gjensidige Forsikring ASA

Bendrovė Gjensidige Forsikring ASA veikia kaip bendrojo draudimo bendrovė Norvegijoje, Danijoje Švedijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje. Norvegijoje ji yra nejūrinio draudimo lyderis.  

Veikia šešiuose segmentuose: Bendras privačių asmenų draudimas; Bendras komercinis draudimas; Bendras skandinavų draudimas (General Insurance Nordic), Bendras Baltijos šalių draudimas; Pensijos ir taupymas; Mažmeninė bankininkystė.

Teikia kaupimo pensijai produktus ir paslaugas. Savo produktus platina per visą distribucijos tinklą, agentus, brokerius, internetą. Savo veikloje kompanija pradėjo naudoti robotus, kurie atsakinėja į kitų draudimo bendrovių užklausimus apie kompanijos klientus automobilių draudimo srityje.

2016 metais kompanija pažymėjo 200 metų trukmės veiklos jubiliejų. Tada Gjensidige šeima įsteigė pirmąjį apsidraudimo nuo gaisro savitarpio pagalbos fondą. 2016 m. Gjensidige Forsikring nusipirko draudimo įmonę PZU Lietuva. Bankine ir pensijų fondų veikla kompanija pradėjo užsiiminėti 2006 metais. 2019 m. pardavė bankinę veiklą.

Kompanija yra rinkos lyderis.

Finansai

Pagrindines pajamas kompanijai duoda, be abejo, draudiminė veikla. Bankinė ir pensijų veikla pajamų struktūroje pasiskirsčiusios daugmaž vienodai:

Loss ratio yra draudiminės veiklos rodiklis, parodantis santykį tarp gaunamų pajamų iš draudimo įmokų ir draudiminių išmokų, esant draudiminiam atvejui. Kuo mažesnis skaičius, tuo geriau. Vadinasi, kompanijai lieka daugiau laisvų pinigų investuoti kitur.

Cost ratio yra administracinių išlaidų ir draudimo pajamų santykis. Šių dviejų rodiklių suma duoda Combined ratio. Gjensidige Forsikring ASA atveju Combined ratio turime mažesnį už vieną (<1) ir netgi mažėjantis per laiką. Tai itin geras pagrindinės veiklos rodiklis.

Kompanijos EPS dinamika stabili ir kylanti. Augimo tempai geri. 10 m. EPS vidutinis metinis augimas beveik 11%.  O 5 m. EPS vidutinis metinis augimas buvo 9.50%. Bendrasis pelningumas yra aukštas ir stabilus.

Akcininkų nuosavybės grąža yra auganti, o pastaruosius 3 m. net labai gera, rodanti, kad kompanija dirba labai efektyviai. ROAE auga net mokant aukštus dividendus ir dalinantis pertekline nuosavybe su klientais. Jis siekia 17.13%.

Gjensidige Forsikring ASA akcijos

Oslo akcijų biržoje akcijos listinguojamos nuo 2010 metų gruodžio mėn. Trumpinys yra GJF. Šio periodo kompanijos Buhalterinės veiklos vidutinis metinis augimas siekė 1.39%.

Kompanija didelę pelno dalį atiduoda akcininkams per dividendus. Dividendų mokėjimo koeficientas artimas 1. Todėl, kad dividendų mokėjimo politika numato ~70% EPS išmokėti dividendams.

Per penkerius metus investuotojai, investavę į kompanijos akcijas jau gavo 11.97% vidutinę metinę grąžą. Kompanija generuoja solidžius pinigų srautus ir moka aukštus dividendus. Dividendinio pajamingumo vidurkis artimas 5%. Tai ši akcija puikiai tinka jūsų dividendiniam portfeliui.

Rekomenduojame akcijas AKUMULIUOTI.

Išsamų tyrimą, rekomendacijas ir prognozes rasite čia ir čia.

Finansinis kalendorius

1 July 2020 – Start silent period
14 July 2020 – Q2 2020-result to be published at 07:00
1 October 2020 – Start silent period
20 October 2020 – Q3 2020-result to be published at 07:00
22 January 2021 – Q4 2020-result to be published at 07:00
11 February 2021 – Annual report

Kompanijos puslapis

Daugiau Europos kompanijų akcijų.

Klausimams

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.