Google akcijų splitas

Google Inc. A klasės akcijos NASDAQ biržoje trumpiniu GOOG pradėtos kotiruoti 2004 m. rugpjūčio 18 d. Tada viešai buvo išplatintos 19,605,052 akcijos.

IPO metu korporacijos struktūra buvo tokia, kad išoriniai akcininkai netrukdytų menedžeriams Eric, Sergey ir Larry įgyvendinti ilgalaikius korporacijos tikslus. Visa kontrolė ir veiklos laisvė lieka jų rankose. Tad investuotojai turi visiškai pasitikėti Google komanda.

Tokia strategija puikiai pasiteisino, kai dėl išorinio spaudimo įgyvendinti trumpalaikius tikslus, menedžeriai koncentravosi į ilgalaikius tikslus ir juos sėkmingai įgyvendino ir toliau laikosi tokios politikos.

Šiomis dienomis Google menedžeriai nusprendė padaryti akcijų splitą (išleisti naujas akcijas). Jie planuoja išleisti naujos klasės, balso nesuteikiančias akcijas, kurios bus kotiruojamos NASDAQ biržoje.

Naujas akcijas gaus esami akcininkai. Kiekvienas gaus po vieną naują akciją kiekvienai savo turimai akcijai. Aišku, vienas pagrindinių tokios splito tikslų yra išlaikyti vadybos laisvę korporacijoje. Turimų balsų skaičius akcininkams visiškai nepasikeis, o tai jau pliusas.

Realiai splitas atrodys taip. Kiekvienas A ir B klasės akcijų turėtojas gaus po C klasės akciją. Taigi po dividendų kiekvienas A klasės akcijų, kurios suteikia balso teisę, gaus C klasės akciją be balso teisės.

A klasės akcijos bus kotiruojamos kaip ir dabar su trumpiniu „GOOG“, o C klasės akcijos bus kotiruojamos su kitu ticker‘iu. Naujos akcijos neturės tik balso teisės. Tačiau jos galės gauti dividendą. Yra įprasta, kad splito metu susidariusių naujų akcijų dividendas nėra apmokestinamas.

Ką tai reiškia akcininkams ir investuotojams? Kažkas gerai, kažkas blogai. Jei Jūs turite A klasės akcijų, gaunate dar naujų akcijų ir visą tą laikote neribotą kiekį. Tai niekas nepasikeičia. Balsų daugiau negaunate, dividendų daugiau negaunate. Bet Jūs galite prekiauti C klasės akcijomis, pasiliekant A klasės akcijas, tai yra nekeičiant balsų.

Šiuo atveju laimi korporacijos steigėjai. Jie išlaiko pilną ir visišką kontrolę, bei gauna tą pačią ekonominę naudą. Tik akcijos svoris indeksuose NASDAQ 100 ir S&P 500.

Toks splitas dėl savo netipiškumo rinkoje vertinamas kontraversiškai. Yra pritariančių, yra nepritariančių. O kaip viskas baigsis, parodys laikas.

Mes vis tiek manome, kad tai gera akcija ir verta ją pirkti ir laikyti bet kokiu atveju.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: