GPU pardavimai 2018 metais kris – Morgan Stanley prognozė

Pokyčiai rinkoje

Morgan Stanley analitikai prognozuoja, kad 2018 m. grafinių kompiuterinių kortų (GPU) pardavimai kris. Ir be abejo, tai kirs per jų gamintojų kišenę.

Primenam, kad GPU naudojamos kriptovaliutų mining’ui. Jų paklausa išaugo tiek, kad gamintojai nespėja laiku patenkinti užklausų. GPU reikia laukti mėnesiais.

Kenčia ne tik kasėjai, bet ir tie, kuriems plokščių reikia tiesiog pagal pagrindinę jų paskirtį.

Kripto

Barron’s ir Benzinga atliko tyrimą, kurio metu nustatė, kad ethereum tinkle, po visos eilės atnaujinimų, sumažės ‘apdovanojimas’ už bloką nuo 5 iki 3 eterių.

Sumažėjęs kasimo pelningumas išmes iš rinkos smulkiuosius dalyvius, kurių yra labai daug. Dar niekas nežino, kaip tai gali paveikti visą rinką, bet dalyvių sumažėjimas ir pelningumo mažėjimas gali turėti didelį poveikį visai kripto rinkai.

Ir tai gali būti neigiamas poveikis kripto valiutų kainoms.

Arba situaciją gali išgelbėti staigus ir ilgas eterio kainos kilimas, kokį stebime bitcoin pozicijoje.

GPU pardavimai 2018 metais kris - Morgan Stanley prognozė
Pilnai asociatyvus paveikslėlis

Akcijos

Be abejo, vaizdo plokštes gamina realios kompanijos, kurių akcijos kotiruojamos Niujorko akcijų biržoje. Tyrimo darytojai įvertino, kad stipriai nukentės kompanija Advanced Micro Devices Inc.

Ir nereikia būti dideliu analitiku, kad suprastum, jog GPU nėra “kozirinė korta”.

Anot analitikų, kitais metasi GPU pardavimai šiai kompanijai sumažės net 50%.

Pati AMD kompanija nurodo, kad GPU pardavimų augimas vyksta jau kelis metus iš eilės. Kompanijos 2017 m. 3Q pajamos augo net 25.19% iki $1.64 mlrd. O nuostolius prieš metus ir prieš ketvirtį pagaliau pakeitė pelnas.

Vien grafinės įrangos pardavimai išaugo beveik dvigubai per metus. Todėl to 50% sumažėjimo nereikia bijoti – tai sugrįžimas į normalų pardavimų lygį.

AMD rinkoje tikrai įvertino prieš metus. Ir investuotojai per ją jau pasiėmė ‘kriptopinigus’. Tačiau kaina nebekyla nuo 2017 m. vasario. Ir nereikia būti dideliu analitiku, kad suprastum, jog GPU nėra “kozirinė korta”.

Savaitiniame AMD grafike sell short signalas @10.64. Stop signalas @14.42.

GPU pardavimai 2018 metais kris - Morgan Stanley prognozė

 

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: