Šeštadienis, 20 balandžio, 2024
Straipsniai

Kelionė į Graham-and-Doddsville miestelį

Prieš pradėdami šią kelionę, pirmiausia užsukime į Graham-and-Doddsville miestelio užeigą ir čia pasiklausykime gerų istorijų. Neseniai rašėme apie algoritminį investavimą. Pateikiame ir kitokio investavimo pavyzdį. Visiškai kitokio. Jei šiandieniai algiritminės prekybos fondų valdytojai dar tik ruošiasi būti Forbes turtingiausiųjų sąrašuose, kitokio investavimo lyderiai seniai užima aukščiausias to sąrašo pozicijas.

30 m. senumo Warreno Buffetto esė apie investavimą dar ir šiandien nepraradusi aktualumo. Šiame straipsnyje pateikiami skirtumai tarp W.Buffetto stiliaus ir HFT investavimo.

Nors prieš 30 metų kompiuteriai prekyboje dar nebuvo naudojami. Tačiau esmė nepasikeitė. Kuo sumanus investuotojas skiriasi nuo „gamerio”? Tuo, kad sumanus investuotojas investuoja į verslą per akcijas, tyliai ir ramiai daro savo reikalą, didindamas kapitalą. „Gameriai” iš karto garsiai plyšauja kai sėkmė jiems nusišypso. 

Ir būtinai jie apie tai parašo knygą. Matėte internete, tokių pilna. Ir tos knygos yra pagrindinis jų pajamų šaltinis ir „sėkmės istorija”. Sumanūs investuotojai skaito knygą The Intelligent Investor ir  Security Analysis, kurią parašė Benjamin Graham bei David Dodd (iš čia atsirado įsivaizduojamo miestelio Graham-and-Doddsville pavadinimas).

Graham-and-Doddsville principas

Aišku, kad girdėjote posakį „Sell in May and go away”. Tai „gameriai” jį sugalvojo. Sumanus investuotojas tokiais ir panašiais niekais neužsiima. Viskas, ką jums reikia žinoti, tai skirtumą tarp kainos ir vertės. Šitą skirtumą B.Graham pavadino „saugumo marža” (margin of safety). ir visi Graham-and-Doddsville miestelio gyventojai griežtai laikosi šio principo.

Graham-and-Doddsville miestelio užeigoje jūs neišgirsite nieko apie beta, CAPM, turto klasių koreliacijas. Nuolatiniai baro lankytojai net negalės jums papasakoti, kas tai tiksliai yra ir kaip jais naudotis. Tegu tuo užsiima akademikai ir algoritminių fondų valdytojai.

Rizikos supratimas čia visai kitoks. Jūs girdėjote, kad kuo didesnė rizika, tuo didesnė grąža. Miestelio užeigoje jums tvirtins priešingai: kuo mažesnė rizika, tuo didesnė grąža. Ir tai visiškai logiška, jei kaina ir vertė yra jūsų investicinis vedlys.

Viskas, kas jums turi rūpėti investuojant, tai tik „saugumo marža” – The safety margin.


Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.