Graikijos klausimas

Ką apie Graikiją mano žymūs investuotojai.

John Paulson: galimas Graikijos nemokumo paskelbimas – euro eros pabaiga.

„Manome, kad Graikiją įsipareigojimų neįvykdymas bus stipresnis šokas finansų sistemą nei  „Lehman Brothers“ bankrotas, tai nedelsiant sukels rinkų griūtį avariją ir ekonomikų visame pasaulyje depresiją,“ – rašo hedž fondo Paulson&Co vadovas John Paulson savo metiniame laiške investuotojams.

Jis mano, kad Graikijos nemokumas gali būti paskelbtas jau kovo pabaigoje. Pagal Paulson&Co paskaičiavimus, graikams dabar reikia 117 milijardų JAV dolerių atsiskaityti su kreditoriais, bankų kapitalui atkurti ir kitiems poreikiams. Anot J.Paulson, viskas baigsis Europos valiutos žlugimu. „Euras struktūriškai nuostolingas ir tikėtina, kad ilgainiui išnyks“, – rašo jis.

Labiausiai J.Paulson rūpi Europos bankų būklė, kurių įsipareigojimai yra didesni nei JAV bankų, o kapitalo nuostoliams padengti nepakanka.

George Soros: Europai reikia pinigus leisti.

„Vokietijos kanclerė Angela Merkel veda Europą ne ta kryptimi“, – sakė interviu su Spiegel „Soros Fund Management“ vadovas George Soros. Vokietija reikalauja, kad visos Europos šalyse laikytųsi griežto taupymo režimo. G.Soros, kad tai ES atves į aklavietę.

„Siekiant išspręsti krizę euro zonoje, būtinos struktūrinės reformos ir išlaidų kontrolė … Bet po to reikia programos, skirtos skatinti ekonomiką. Jei Europoje to nebus padaryta, daugelis Europos šalių bus nustumtos į defliacinius skolos spąstus. Tai labai pavojinga“, – sakė Soros.

Pagal Soros, Europoje gali susidaryti ydingas ratas: biudžeto deficito mažinimas, darbo užmokesčio mažėjimas, įmonių pelningumo mažėjimas prives prie mažesnių pajamų surenkamų į biudžetą iš mokesčių, dėl to reikės dar labiau sugriežtinti finansinę drausmę.

„Mums reikia skirti daugiau vyriausybės pinigų, kad būtų išjudinta „įstrigusi“ ekonomika,“ – sakė Soros. Priešingu atveju, Europa gali nuslysti į naują Didžiąją  depresiją ir prarasti dešimtmečius.“

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: