Antradienis, 23 balandžio, 2024
Straipsniai

Grąžinkite žmonėms FAANMG! Skubiai! Google akcijų splitas

Tiksliau, jau reikia sakyti ne FAANMG, o MAMAAN. Tai yra Meta Platforms, Amazon, Microsoft, Alphabet, Apple ir Netflix. O tai kur problema, sakysite? Ką ir kur, ir kodėl reikia kažką kažkam grąžinti? O viskas labai paprasta. Palyginus aukšta akcijų kaina būna neįkandama smulkiam investuotojui ir jis tokių gerų akcijų neįtraukia į savo portfelį arba įtraukia dalines akcijas (a fractional share).

Šios mūsų MAMAAN kompanijos yra labai gerai žinomos visuomenėje, o tarp investuotojų žinomos kaip galingi pinigų generatoriai. Todėl jų akcijomis mielai pildomi investiciniai portfeliai. O tai reiškia, kad akcijų kaina palaipsniui pasiekia tokį lygį, kad smulkiam investuotojui belieka tik seilę varvinti.

Kokios tos akcijų kainos, kad reikia pagalbos?

Kaip matome, Alphabet ir Amazon akcijų kainos yra keturženklės. Ir investuotojui su mažesniu nei 10 000 USD investiciniu depozitu jos yra nepasiekiamos, jei, jau kaip minėjome, neperkamos dalinės akcijos. Dalinės akcijos, savaime, nėra blogai, bet tai ir dividendai daliniai ir toks investavimas gaunasi „dalinis”. Bet ar yra išeitis? Žinoma!

Alphabet akcijų splitas

Iš šitų šešių kompanijų akcijų splitus praeityje yra padariusios net 4 bendrovės: Apple, Microsoft, Amazon ir Netflix. Microsoft savo akcijų splitus darė net 9 kartus; Apple darė 5 splitus; Amazon – 3 kartus; Netflix – kaip jauna kompanija, kol kas tik 1 kartą.

Taigi, akcijų splitų nėra dariusios Meta Platforms (Facebook) ir Alphabet (Google) kompanijos. Meta’i dar nėra būtinybės to daryti, o Alphabet jau pribrendo šiam reikalui ir šiemet padarys dovanėlę, ką jau čia dovanėlę, visą dovaną investuotojams.

Alphabet Direktorių taryba patvirtino, kad bus daromas A, B ir C klasių akcijų splitas 20:1, jei jį patvirtins akcininkai. Ir jei bus gautas akcininkų pritarimas, tai naujos akcijos bus dalijamos po 2022 m. liepos 15 dienos prekybinės sesijos pabaigos tiems akcininkams, kurie tokiais buvo apskaitos dieną – 2022 m. liepos 1 dieną. Tai norint gauti papildomų akcijų, jas pirkti reiktų vėliausiai birželio 29 d. (T+2 taisyklė). Liepos 1 d. bus ir dividendų apskaitos diena

Kas yra akcijų splitas?


Akcijų splitai daromi siekiant pritraukti daugiau investuotojų. Splito dydis žymimas kaip XX:1 arba XX-1. Tai reiškia, kad akcininkas, tokiu buvęs apskaitos dieną, kiekvienai turimai kompanijos akcijai gaus papildomai XX akcijų. Sakysim, Alphabet daro 20:1 splitą. Tai kiekvienas akcininkas kiekvienai turimai kompanijos akcijai gaus dar po 20 naujų akcijų.

Bet tai nereiškia, kad padidėja akcininkų kapitalas. Jie lieka nepakitęs. Splitas yra tik esamo kompanijos akcinio kapitalo padalijimas į didesnį akcijų skaičių.

Tokiu atveju, jau liepos mėnesį Alphabet akcijų kainos kotiruosis 140 USD (vertinant pagal 2022-02-09 dienos kainą) ribose. Greičiausiai, kaina bus didesnė (jei neįvyks koks force majeure akcijų rinkoje). Ekspertai paskaičiavo, kad spitą darančių kompanijų akcijų kaina auga greičiau nei visa rinka.

Na ir dar belieka mums sulaukti Amazon akcijų splito. Bendrai, splitas nėra retenybė rinkoje ir jei norite mėgstamų akcijų pirkti už mažesnę sumą, tai nuolatos stebėkite rinką.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.