Penktadienis, 29 kovo, 2024
Latvija

AS HansaMatrix

AS HansaMatrix veikla

AS HansaMatrix yra aukštųjų technologijų bendrovė. Veikia pramoninių sistemų, duomenų tinklo infrastruktūros, daiktų interneto, medicinos ir kituose B2B (verslas-verslui) rinkos segmentuose.

Kompaniją veiklą pradėjo 1999 m. 2001 m. atidarė pirmąją savo gamyklą. Šiuo metu turi 2 gamyklas Jose dirba per 350 darbuotojų. Bendrovė turi kelias dukterines kompanijas: SIA Ventspils Elektronikas Fabrika, Ventspils Augsto tehnoloģiju parks 1, SIA Mārupes Elektronikas Tehnoloģijas, SIA Campus Pārogre.

Pagrindiniai verslo klientai yra Baltijos šalyse ir Skandinavijoje. Tai sudaro apie 77% visų pajamų. Pusę visų pajamų kompanija gauna iš duomenų tinklų infrastruktūrų kūrimo. AS HansaMatrix yra lyderis Baltijos šalyse.

Finansai

Finansai kompanijoje valdomi prisiimant riziką. Veikla reikalauja didelių investicijų. Ilgalaikiai įsipareigojimai sudaro 135% Nuosavo kapitalo. O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu reiktų net 53 metų.

Kompanijos EPS dinamika dar labai nestabili ir stipriai žemėjanti. 4 metų EPS mažėjo vidutiniškai po -37.77% kasmet, o 2 metų EPS mažėjimas siekia -64% vidutiniškai kasmet. Vidutinis ROAE smuko iki 8.33%. Mums tai žemas rodiklis.

Investuoja savo kompetencijos rėmuose. Visų dukterinių kompanijų veikla susijusi. Kompanija nesuperka savų akcijų. Kompanijos veikla reikalauja nuolatinių kapitalo investicijų. 1 euras, investuotas į IMT, uždirba tik 0.32 euro.

Jei kompanijos savininkai norėtų parduoti akcijas ir investuoti šiandien į Latvijos 10 m. VVP bei gauti tokią pat grąžą, kaip ir kompanija davė 2019 metais, tai akcijas turėtų parduoti po 22 eurus.

AS HansaMatrix akcijos

Kompanijos akcijos listinguojamos NASDAQ Ryga, Baltijos oficialiajame prekybos sąraše. Trumpinys HMX1R.

Per pirminį akcijų platinimą, akcijos išplatintos po 6.53 euro. Akcijas pirko Baltijos pensijų fondai, esami akcininkai (FlyCap Investment Fund I AIF). Akcijas perka Latvijos pensijų fondai. Akcijų kotiravimo biržoje pradžia – 2016 m. liepos 12 d. Nuo to laiko akcijų kaina nukrito beveik -16%.

Už 2019 m. dividendų siūloma nemokėti dėl neaiškios situacijos visose rinkose. Esant palankiai rinkų konjunktūrai, akcijų kaina kilimui turi silpnas galimybes, nuo 0% iki 8% vidutiniškai kasmet. Keičiame rekomendaciją į NEPIRKTI arba MAŽINTI KIEKĮ PORTFELYJE.


Investuotojo kalendorius:

HansaMatrix announces the following Year 2021 financial calendar dates and events:

19.02.2021.   Non-audited financial results of Financial Year 2020 for Q4 and 12 months

26.04.2021.   Audited standalone and consolidated financial results of Financial Year 2020.

26.05.2021.   Annual General Meeting of shareholders

14.05.2021.   Non-audited financial results of Financial Year 2021 for Q1

13.08.2021.   Non-audited financial results of Financial Year 2021 for Q2 and 6 months

15.11.2021.   Non-audited financial results of Financial Year 2021 for Q3 and 9 months

15.02.2022.   Non-audited financial results of Financial Year 2021 for Q4 and 12 months


Kompanijos puslapis

Daugiau NASDAQ Ryga akcijų.


Klausimams

9 thoughts on “AS HansaMatrix

  • Vytis Mik

    Išėjo 2020 audituota ataskaita. Patyrė pusės mln. eurų nuostolių, tačiau atidavė 800 tūkst. eurų skolų 🙂
    Todėl „O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu reiktų net 53 metų.” nelabai teisingas teiginys – veikiau reikėtų žiūrėti pinigų srautų ataskaitą. Stebina, kodėl vis kartojate tą pačią logikos klaidos visoseanalizėse. Skolos ne iš grynojo pelno atidavinėjamos, o iš turimo (laisvo) pinigų srauto Beje, akcijos kaina rekordinė, apie 9, tad jas pirkusieji kol kas neturi ko liūdėti. Tai galėjo lemti per porą metų 2,5 karto išaugęs akcininkų skaičius.

    • Nauris Treigys

      „O Ilgalaikių skolų padengimui 2019 m. Grynuoju pelnu reiktų net 53 metų.“ nelabai teisingas teiginys ” – nereikia klaidinti skaitytojų. Tai tik rodiklis, parodantis skolos ir Grynojo pelno santykį. T.y. kompanijos pinigų srautų valdymo konservatyvumo-ne konservatyvumo kriterijus.
      Mums labiau patinka konservatyvios kompanijos, t.y. su mažesniu rodikliu. Todėl ir minime prie kiekvienos kompanijos.

      • Vytis Mik

        Tokiu metodu labai susiaurinama įmonių imtis – maždaug iki komunalininkų ir telekomunikacijų. Eksperta naudoja kitus, geresnius metodus skolos santykiui ir generuojamo pinigų srauto įvertinimui. Populiariausias – Net Debt / EBITDA. Dar galima ir CF / debt ir pan. Palūkanų padengiamumui irgi naudoja CF rodiklius.

        Kad skaitytojai nesijaustų klaidinami, jie gali patys įsivertinti šiuos informacinius šaltinius:
        https://www.investopedia.com/terms/c/cash-flowtodebt-ratio.asp
        https://www.investopedia.com/terms/n/net-debt-to-ebitda-ratio.asp
        https://www.investopedia.com/terms/i/interestcoverageratio.asp

        Niekur nėra naudojamas grynasis pelnas (paskutinėje medžiagoje – EBIT).

        Apsiribojant tokiu konservatyviu rodikliu kaip skola/grynasis pelnas kaip jau minėjau, labai susiaurinama gerų įmonių imtis ir sudaromas klaidingas įspūdis kad va, įmonė bankrutuos tuoj. Ne ne, jokiu būdu. Tam ir buvo sugalvotos pinigų srautų ataskaitos kaip išėjimo taškas iš kreivų veidrodžių karalystės 🙂

        Mano siūlymas – minėti prie kiekvienos įmonės Net Debt / EBITDA santykį, jis daug stabilesnis (daug mažiau būtų situacijų kai pelnas būna neigiamas ir rodiklis neturi prasmės). Tai nėra pritempinėjimas, labiau atsižvelgimas į tikrą padėtį.

        • Nauris Treigys

          Tegu ekspertai daro ką nori. Jų reikalas. Mano metodas, beje neapsiribojantis rodikliu, kuris tau užstrigo, manęs dar nepavedė nė karto.
          O jo ir tikslas susiaurinti „kompanijų imtis”. Nėra tiek pinigų, kad susipirkti visus įdomius kompanijų pavadinimus. 😀
          Tai čia niekas nieko neklaidina. Jei būdas kažkam nesuprantamas, tai NEREIŠKIA, KAD JIS KLAIDINANTIS. 🙂
          Kas gali paneigti, kad tavo būdas nėra klaidinantis? 😀 Aš gi tau ne kartą sakiau, kad pirma pagalvok, prieš etiketes klijuodamas. D

          • Vytis Mik

            „Prieš etiketes klijuodamas”.. no, no, no, daviau linkus žmonėms pabrėždamas, kad mano išsakyta mintis nėra „nereikia klaidinti skaitytojų”. Tokį bendrą pastebėjimą įvardinau, nes tikrai yra daugiau įmonių su nuostoliais ar mažais pelnais, kurie nebūtinai yra pasekmė prasto darbo. Jokiu būdu dėl įdomesnio pavadinimo nereiktų investuoti 😀

            „Kas gali paneigti, kad tavo būdas nėra klaidinantis? ” Kitas, su EBITDA ir dalinai skola susijęs rodiklis EV/EBITDA buvo naudotas nemažai statistinių tyrimų. Skandinavijos šalyse 2002-2006 geriausiai pasirodė mažiausio santykio EV/EBITDA strategija 😀 https://www.diva-portal.org/smash/get/diva2:23073/FULLTEXT01.pdf

            Esu linkęs manyti jog Net Debt/EBITDA nepavestų 🙂 (jei būtų investavimo strategija susieta su Net Profit / Debt, darau prielaidą, neduotų geresnio rezultato nei Net Debt / EBITDA.

            Įdomi šiaip tema, reiktų ištirti simuliasiškai su praeities duomenimis. Kokie jūsų strategijos kriterijai būtų jei reiktų mechaniškai atsirinkti į ką investuot (ir įtraukiant Net profit / debt rodiklį)? Paprastumo dėlei renkuosi 50% Net Debt / EBITDA + 50% EV/EBITDA.

  • Nauris Treigys

    Pas mane HMX EV/EBITDA 2019 m. rodiklis yra 8.59. Kas jis pasako, kad nesuklaidinti skaitytojų?

    • Vytis Mik

      Is it passive agressive?
      O atsakant ką jis pasako, tai absoliučiai nieko. Reik su kažkuo lygint. Baltiko vidurkis ~10, tai šiek tiek žemiau vidurkio. Ar „neįvertinta” – ne, netaiko į Grigeo ir Olainfarm 3,5 ev/ebitdų lygį.

      • Nauris Treigys

        Reikia gretinti su antra tokia pat veikla užsiimančia kompanija. Kas yra panašaus Baltike? GRG ir OLF netinka.
        Ir jei Baltike nerandame analogiškos kompanijos, tai rodiklis darosi bevertis. Galima imti iš kito regiono kampaniją arba dar geriau 3 kokias. Bet tada analizės kaštai išauga iki dangaus.
        O mūsų tikslas yra kaštus mažinti, ir sužinoti ar kompanija sugeba generuoti pinigų srautus ir uždirbti pelną akcininkams. Tai EV/EBITDA įdomus tik akademikams, bet Sumaniam investuotojui jis yra 5 koja…

    • Vytis Mik

      Nors matau nesupratot idėjos.. na tiek to. Siūliau kad po 50% tų rodiklių svoris sudarytų. Tiek jau to..

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.