Penktadienis, 19 balandžio, 2024
Kriptovaliutos ir P2P

Lietuviškų ICO apžvalga: Debitum

Debitum – pasaulį keičiantis tinklas

20017 m. spalio 31 d. d10e Gibraltare  konferencijoje Debitum ICO prezentacija gavo iš karto ir žiuri ir žiūrovų apdovanojimus, nurungdama 120 kitų dalyvių.

Projektas ne tik vysto, plėtoja ir į aukštesnį lygį pakelia jau esamą verslo modelį, bet tuo pačiu pateikia ir, sakykim, idealistinę pasaulio pakeitimo viziją. Suintrigavo? Mane taip!

Kaip supratote iš pavadinimo, projektas susijęs su finansais. Jį kuria finansų ir IT profesionalai, siekdami lokalius finansavimo verslus paversti globaliais.

Tinklas Debitum Network pasinaudos unikaliomis blockchain galimybėmis ir leis decentralizuotai viso pasaulio smulkiam ir vidutiniam verslui susirasti finansinių paslaugų tiekėjus, o investuotojams patikimai investuoti kapitalą.

Verslo modelis

Super paprastas. Kiekvienas verslo subjektas susiduria su kasdieniniais iššūkiais subalansuoti savo finansinius srautus, kad galėtų efektyviai dirbti, daugiau investuoti ar paprasčiausiai išsilaikyti paviršiuje.

Smulkiam ir vidutiniam verslui ši užduotis yra labai sudėtinga. Bankai, nors ir turėdami visą reikiamų paslaugų paketą, retai kada prasideda su smulkiomis kompanijomis. Ir čia į pagalbą smulkiam ir vidutiniam verslui ateina nebankinės finansavimo bendrovės. Jos sėkmingai veikia ne tik visame pasaulyje, bet ir Lietuvoje.

Projektas Debitum Network

Pasaulyje egzistuoja apie 1 trilijoną JAV dolerių finansavimo deficitas mažoms ir vidutinėms bendrovės, skaičiuoja tinklas. Kylančiose rinkose net 70% SVV įmonių negali gauti adekvataus finansavimo. Bankams neįdomu ir atrodo rizikinga finansuoti tokias įmones.

Lietuviškų ICO apžvalga: Debitum
Šaltinis: Debitum Network

Ir Debitum Network įsitikinę, kad SVV įmonės reikia suteikti vienodas galimybes pasiekti pasaulio finansuotojus. Tokia idėja kilo iš identiško susijungusių kompanijų poreikio. Ir vykdydamas šį projektą, tinklas padės rasti investuotojus apskritai vijoms įmonėms.

Tinkle bus įdiegta ethereum blockchain išmaniojo kontrakto technologija. Šie leis veikti fiat finansuose, skaidriai ir maksimaliai saugiai. Kiekvienam regionui ar šaliai ruošiamas atskiras plėtros planas, kuris priklauso nuo galimų soft cap ir hard cap.

Debitum Network sistema laikosi trijų pagrindinių principų:

  1. Decentralizacija.
  2. Fiat ir kripto valiutų sąjunga.
  3. Pasitikėjimas.

Debitum kuria skaidrią, patikimą Investuotojų ir verslo įmonių savavaldžią bendruomenę. Čia rinksis ir paskolų teikėjai, ir skolų išieškotojai. Rinką formuos kelios grandys.

Ir vienos grandies ar vienos įmonės bloga veikla turės įtakos visos bendruomenės veiklai bei reputacijai. Todėl bus siekiama sukurti pasitikėjimą visa bendruomene. Ir veikti joje bus daug paprasčiau, kai yra pasitikėjimas visa sistema, o ne atskiru subjektu.

Hibridinis valiutų modelis tinkle reiškia, kad naudojamos abi valiutų rūšys: kripto ir fiat. Fiat valiutomis bus teikiami realūs kreditai. Kriptovaliuta (Žetonas) bus naudojamas mokesčiams ir kitoms tinklo paslaugoms apmokėti.

Kiekvienas rinkos komponentas bus reitinguojamas. Sakysim rizikos vertintojai bus reitinguojami pagal specialų Debitum sudarytą algoritmą. Reitingus matys visi tinklo dalyviai.

ICO

Platinimas prasidėjo 2017 m. gruodžio 7 d. 3 p.m. Londono laiku. Su pagrindiniu dokumentu – White paper – galima susipažinti tinklo puslapyje. Išplatinti Debitum žetonai bus vienintelė atsiskaitymo priemonė tinklo viduje. Kitą dalį žetonų „užšaldę” turės tinklo serviso ir paslaugų teikėjai. Šių žetonų reikia, kad galėtum būti tinklo dalimi.

Ir kuo labiau tinklas augs, kuo labiau kils jo populiarumas ir didės mastas, tuo labiau augs Debitum žetonų vertė. Bendras hard cap yra 50 000 ETH (apie $23 mln.) arba 400 mln. žetonų. Per ICO tikimasi išplatinti 60% visų žetonų.

Platinimas vyks dviem etapais. Pirmasis vyksta nuo 2017 m. gruodžio 7 d. iki gruodžio 21 d. Juo tikimasi išplatinti žetonų už 4 000 ETH. Šiame etape žetonams suteikiama 30% nuolaida. Antrasis etapas vyksta nuo 2018 m. sausio 25 d.  iki vasario 25 d. January 25 to February 25, 2018. 15% žetonų lieka rezerve.

Vieno žetono kaina etapuose yra apie 0.10 USD. Surinktos lėšos bus naudojamos tinklui vystyti ir plėstis į regionus. Pilnas hard cap surinkimas leistų išsiplėsti į 50 šalių. Daugiau techninės informacijos galima rasti čia.

Komanda

Debitum Network komandą sudaro žmonės iš įvairių pagal veiklą susijusių bendrovių. Bene svarbiausią vaidmenį kuriant tinklą vaidina lietuviška bendrovė Debifo. Įsteigta 2015 m. Debifo teikia faktoringo (ir ne tik) paslaugas smulkiam ir vidutiniams verslui. Su 20 milijonų eurų paskolų apyvarta, bendrovė Europoje užima pirmaujančias pozicijas.

Šios bendrovės steigėjas ir direktorius yra Justas Šaltinis. Šio straipsnio autoriaus senas pažįstamas. Mano atsiliepimai apie Justą yra patys geriausi. Jo dalyvavimas ICO projekte reiškia tik vieną – tai patikimas ICO.

Apie kitus komandos narius jūs galite susipažinti patys. Tikiuosi, tai tokios pačios reputacijos, kaip ir Justas, žmonės.

Išvados

Kreditavimo rinkoje bankinė sistema dominuoja. Tačiau bankų nedomina SVV verslas dėl sąlyginai mažo pelningumo. Tačiau šios rinkos prarasti irgi nenori. Jie tarsi paslaugas teikia, tarsi ne visiems. Smulkus ir vidutinis verslas pakimba ore, kol neatranda alternatyvų.

Debitum Network ir yra ta alternatyva, kuri gimė iš lokalios rinkos su lokaliais poreikiais. Dabar jis siekia būti pasauliniu tinklu. Vien dėl šio sprendimo projektas labai vertas dėmesio. Yra didžiulė paklausa. O pasiūla žinoma dar ne visur ir nedaug. Pasiūlai suformuoti reikalingi pinigai. O jie, kaip žinia, yra bankuose.

Naujas tinklas ir išeina iš šio uždaro rato su globaliu sprendimu. Rizikų, žinoma. yra kaip ir visur. Pagrindinis konkurentas yra bankinė sistema su lobistais parlamentuose. Tačiau decentralizuoto tinklo paveikti lengvai nėra įmanoma.

Aukštas balas ir palinkime sėkmės!