Lietuviškų ICO apžvalga: BIRDCHAIN

ICO bumas lietuviškai

Iki šio rimtai apie ICO nieko nerašėme. Ne dėl to to, kad tai prieštaringai vertinamas reiškinys. Ši rinka išaugo taip staiga ir taip greitai, kad nebuvo prasmės ką nors rašyti, nes po 24H naujiena jau bus visiškai pasenusi.

Per metus pasaulinė ICO rinka išaugo 10 kartų iki $3.5 mlrd. ir nenustoja augti. Dalis šios rinkos kapitalizacijos tenka ir lietuviškoms bendrovėms.

Lietuvoje drąsuolių turime dar labai mažai. Ne taip paprasta tą daryti pas mus. Visi (beveik visi) lietuviški ICO daromi ne lietuviškoje juridikcijoje.

Iš vienos pusės tai yra gerai, nes apeinama eilė biurokratinių kliūčių; iš kitos – Lietuvos investuotojų teisių gynimas tampa sudėtingesnis, vadinasi, mažiau patrauklesnės investicijos.

Pasižiūrime, ką mums siūlo lietuvaičiai ir pasinaudojam jau aprašytu ICO pirminio įvertinimo algoritmu.BIRDCHAIN – kas tai?

Birdchain ICO vykdo lietuviška UAB Vertex. Turėdama projektą VertexSms, bendrovė siekia pritraukti lėšų šiam projektui išplėsti iki globalaus lygio.

Tai 10 metų vykdoma A2P SMS agregatoriaus veikla. SMS agregatorius “surenka” įmonių pranešimus klientams ir juos išsiuntinėja. Tarp didžiausių Vertex klientų yra Western Union ir panašios kompanijos.

Vien dėl to, kad šis ICO yra daromas ant ‘gyvo’ ir seniai egzistuojančio verslo su pajamomis, tai jau įdomus investicinis objektas.

Blockchain technologija SMS agregatoriaus paslaugą pakelia į naują lygį. Atkreipkit dėmesį, kad blockchain naudojama ne tik lėšoms pritraukti, bet ir verslui vykdyti.

Tokiu būdu Birdchain leis paprastiems žmonėms tapti daugiamilijardinės SMS rinkos dalyviais, o pačių žinučių kaina sumažėtų iki 6 kartų.

Kodėl Birdchain? Paprastai vartotojai turi neribotus SMS planus ir dažnai jų net nenaudoja ar neišnaudoja; verslas už A2P SMS žinutes moka daug; projektas leis įmonėms siųsti žinutes per vartotojų telefonus.

SMS marketingas

Be kitų prieinamų marketingo priemonių, kompanijos bendravimui su esamais ir potencialiais klientas renkasi ir SMS komunikaciją.

Tikrai ne vienas yra gavę tokių žinučių ne tik iš privataus sektoriau, bet ir iš valstybinių įstaigų. Tai tikrai geras būdas pasiekti klientą su reikiama žinute.

90% žinučių perskaitomos per pirmąsias 3 minutes. Didesnis pranešimo saugumas, nes tiesiogiai į numerį ateina žinutė. Tuo SMS stipriai konkuruoja su e-mail pranešimais. Net nėra ko lyginti.

Pačios įmonės žinučių nesiuntinėja. Tokią paslaugą joms teikia taip vadinami A2P (application to person) paslaugų teikėjai. Tokia kompanija ir yra UAB Vertex.

Birdchain duomenimis, pasaulyje 2016 m. buvo išsiųsta apie 43 trilijonus SMS žinučių, o pajamos iš to nuo 2016 m. iki 2019 m. gali išaugti trečdaliu:

Lietuviškų ICO apžvalga: BIRDCHAIN
Šaltinis: Birdchain

Tokioje perspektyvioje ir augančioje rinkoje konkurencija, be abejo, yra labai didelė. Vien Lietuvoje tokias paslaugas teikiančių kompanijų yra kelios. UAB Vertex laikoma viena didžiausių rinkos žaidėjų.

Ką duoda BIRDCHAIN?

Birdchain ateina su nauju inovatyviu sprendimu rinkai, problemos sprendimu. Visų pirma, tikima, kad sprendimas sumažins SMS žinučių kainą. Antra, pelnu bus dalijamasi su žmonėmis.

Gera žinia, turintiems telefono planus su neribotu SMS kiekiu. Dabar kitokių planų ir nėra. Tad beveik visi, kalbantys per Lietuvos operatorius, turi neišnaudojamą kiekį SMS.

Skaičiuojama, kad žmogus, pasinaudojęs šia galimybe, per mėnesį gali gauti iki 300 EUR papildomų pajamų.

Individualiems vartotojams bus sukurta speciali SMS programėlė (instant messaging app, IM). Šioje programėlėje žmonės siuntinės savo įprastas žinutes, o tuo tarpu programėlė, naudodamasi neribotu planu, automatiškai siųs verslo žinutes, kurios ir uždirbs papildomas pajamas.

Ši IM programėlė yra Birdchain rinkoje yra išskirtinumas, padidinantis ICO patrauklumą. Birdchain nenaudos programėlių vartotojų duomenų. Verslo klientai SMS siunčia pagal savo klientų duombazes.

Programėlės vartotojai atlygį gaus Birdchain kriptovaliuta BIRD žetonais. Tai pat ja bus galima pirkti ir paslaugas.

Pirmasis veikiantis Birdchain prototipas turėtų pasirodyti maždaug 2018 m. birželį. Tai dar nebus viešai platinama programėlė, tačiau testuotojai jau galės uždirbinėti BIRD’us.

Apie Birdchain ICO.

Birdchain ICO siekia pritraukti lėšų, kad kiek galima greičiau realizuoti decentralizuoto ir skaidraus A2P SMS paslaugų sumanymą.

Žetonų platinimas jau prasidėjo 2017 m. lapkričio 18 d. ir truks iki 2017 m. gruodžio 31 d. 23:59:59. Jo metu bus siekiama pritraukti 86 000 ether (arba apie 25.8 mln. USD). Bus išleista 4.6 mln. BIRD žetonų, kurie, kaip jau minėta, skirti SMS paslaugų užsakymui.

Tie kurie norės žetonų įsigyti sumai iki 2.5 ether, galės tą padaryti visiškai laisvai. Perkantys žetonus už didesnę sumą bus kviečiami užsiregistruoti tinklapyje ir praeiti KYC (know your customer) patikrinimą.

KYC sistema leidžia visoms ICO veikti skaidriai. Visų pirma, tai leidžia joms patvirtinti lėšų gavimą, tuo pačiu tai ir savotiška investuotojų apsauga.

Pirkėjas turi turėti Etherem piniginę, palaikančią ERC-20 protokolą. Nerekomenduojama pirkti žetonų per kriptobiržas. Rekomenduojamos piniginės:

ICO metu BIRD žetonai bus užrakinti. Prekyboje jie pasirodys maždaug 4-8 savaitės po ICO.

Registruotis į ICO galima tinklapyje https://www.birdchain.io. Svarbu atidžiai patikrinti adresą savo naršyklėje ir įsitikinti, kad tikrai patekote į reikiamą puslapį, o ne į piratinį.Lietuviškų ICO apžvalga: BIRDCHAIN

ICO išleisti žetonai sudarys 43% visų žetonų. 14% (1 176 000 000) priklauso komandai. Jie bus užrankinti 2 metus. Tiek pat laiko savo žetonų negalės naudoti ir steigėjai, turintys 13% (1 092 000 000) žetonų.

“Early Birds” žetonų bus 23% (1 932 000 000). Juos nemokamai gaus pagrindinės pasaulinės kompanijos, kad galėtų pradėti naudotis SMS paslauga. Žetonai nebus užrakinti.

“Special Coins” bus 1% (84 000 000) žetonų. Tai metalinės monetos su holografiniu lipduku. Jomis bus siekiam pritraukti investuotojus. Jų turėtojai galės gauti bunusų per ICO.

Ir žinoma, organizacinėms išlaidoms bus skiriama 6% (504 000 000) žetonų.

Lietuviškų ICO apžvalga: BIRDCHAIN
Šaltinis: https://www.birdchain.io

Svarbu. Žetonai BIRD nėra turtas ir nėra vertybiniai popieriai. Jie nesuteikia jokių teisių į bendrovės turto dalį, į pelną ir pan. Tai priemonė susimokėti (išsikeisti) už A2P SMS paslaugą (angl. Utility Token).

Komanda

Žmonės yra svarbu, žmonės yra viskas. Dar Stalinas sakė, kad kadrai sprendžia viską, o Warren Buffett neinvestuoja į bendrovę, jei jos vadybininkai jam nepatinka.

Šiandien, kai ICO yra visiškai naujiena rinkoje ir po jais slepiasi nemažai sukčių, labai svarbu sužinoti, su kuo mes turime reikalą.

Štai visa Birdchain ICO komanda:

Lietuviškų ICO apžvalga: BIRDCHAIN
Šaltinis: https://www.birdchain.io/

Kas gerai, kad prie kiekvieno yra nuoroda į jo LinkedIn paskyrą. Nežinau, kaip jums, bet man LinkedIn paskyra yra nepalyginamai informatyviau ir patikimiau nei Facebook paskyra.

Bet tuo pačiu patikrinti visas komandos nario socialinių tinklų paskyras tikrai pravartu. Čia internetas labai praverčia.

Patikrinęs socialinius tinklus, radau įdomių kontaktų. Paskambinau, pasiteiravau ir apie komandos narį Marių Petrauską gavau itin gerus atsiliepimus. Man to užtenka. Su visa kita surinkta informacija, žinoma.

Pabaigai

Daugiau ar mažiau, bet praėjome visą ICO patikros algoritmą, reikia kažką pasakyti apie šį ICO.

Man patiko!

Man patiko, kad tai nėra ICO dėl ICO.

Man patiko, kad 10 metų SMS agregatoriaus versle esanti kompanija mato kur galima plėstis ir siūlo problemų sprendimą.

Man patiko, kad kalba eina ne apie pinigų surinkimą, o apie vertės kūrimą! Vertės klientams, vartotojams – visiems!

Ir kiek leidžia mano supratimas apie SMS agregatoriaus veiklą, apie ICO ir blockchain’us, šitam projektui galima skirti aukštą balą.

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: