Įdomi savaitė kapitalo rinkose ir sparčiai judantys pinigai
Judantys pinigai išeina. Per savaitę JAV investuotojai iš fondų ir ETF išsiėmė apie $6.0 mlrd. Pagrinde pinigus ėmė iš pinigų rinkų fondų. Bet aktyviai pirko akcijų ir obligacijų fondus ilgalaikiam investavimui už $45.5 mlrd.
Kriptorinkų kapitaliazacija sumažėjo iki $419.5 mlrd, o bitcoin dalis joje padidėjo iki 35% (straipsnio rašymo metu).
Savaitinis kriptovaliutų map’sas atrodo taip:
Pasaulio akcijų kainų savaitinis map’sas ne ką geriau atrodo:
Savaitės pradžioje JAV akcijų indeksai dar laikėsi aukštumose dėl gerų kompanijų 4Q veiklos rezultatų, nors naujų aukštumų jau ir nepasiekė.
Bet va penktadienį beveik du metus beveik nenutrūkstantis kilimas ėmė ir palūžo. Kritimo kaltininku ‘paskyrė’ JAV vyriausybės obligacijų rinką, kur 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas pasiekė 4 metų aukštumas.
Darbo rinkos duomenys padidino investuotojų infliacijos lūkesčius ir kad FED FOMC palūkanas kels greičiau ir agresyviau.
Oh boy, tarsi mes patys to nematome.
O kylančios rinkos palūkanų normos investavimą į akcijas šiuo metu daro mažiau patrauklų. S&P 500 indekso akcijų P/E šiuo metu siekia beveik 26.
Doe Jones indeksas penktadienį neteko beveik 666 punktų savo vertės. Kiek jautresnius investuotojus tai vertė sunerimti. Yra ko. Didelė žvakė užsidarė žemiau Raudono balanso dieniniame grafike. Korekcija prasidėjo.
Akcijų kainos krenta su padidėjusiu S&P 500 VIX indeksu:
FUD’as būna ir kapitalo rinkose
Buvęs FED vadovas Alan Greenspan vėl priminė apie save ir apie savo gąsdinimus. Kaip tik prieš penktadieninį kritimą jis išlindo ir pareiškė, kad turime du kainų burbulus: akcijų ir obligacijų. Oh boy, tarsi mes patys to nematome.
Todėl jau galima drąsiai galvoti apie portfelio perkonfigūravimą obligacijų dalies didinimo linkme.
Reikia šitam ekonomistui priminti, kad nuo 1981 m. JAV vyriausybės obligacijų burbulas pučiamas ne be jo paties įtakos…
O dabar jau matome, kad JAV 10 m. trukmės obligacijų pajamingumas jau pasiekė savo maksimumą ir trendas gali būti nulaužtas.
Investuotojams toks FUD’as gali reikšti tik vieną: mažėjantis akcijų pajamingumas daro akcijas nepatraukliomis, tačiau augantis obligacijų pajamingumas daro jas patraukliomis.
Todėl jau galima drąsiai galvoti apie portfelio perkonfigūravimą obligacijų dalies didinimo linkme.
Pinigai
Praėjusią savaitę FED FOMC dolerio dar nepabrangino. Tačiau tikimybė, kad palūkanos bus pakeltos iki 1.50-1.75% jau kovo 21 d, dabar lygi 77.5%.
Bet, kaip sakoma, rinkos palūkanos auga ir be FED pagalbos. JAV vartotojams brangsta kreditai ir, jei nesumažės atlyginimų augimas, vartojimas neturėtų labai mažėti.
Penktadienį į viršų šovė ir dolerio indeksas, tarsi parodydamas, kad praeitos savaitės dugnas yra stiprus…
EURUSD pozicijoje suveikė sell short signalas. Stopą dar laikome toje pačioje vietoje. Rinkos nuomonė čia neutrali.
EURNOK pozicijoje suveikė stop signalas.
GBPUSD pozicijoje ta pati situacija. Stopą dar laikom.
USDJPY pirkimo signalas @110.49.
Akcijos
TESLA pozicijoje stopą keliam iki @335.70.
Tyson Foods pozicijoje suveikė sell short signalas. Stopą laikom @
General Motors sell short signalas @40.69.
Starbucks akcijų kaina patraukė į gilesnę korekciją. Suveikė apsauginis stopas.
Išmušė atvirkštinių ETF’ų valanda. AdvisorShares Ranger Equity Bear ETF pirkimo signalas @7.93.
Auksas
Aukso pozicijoje suveikė apsauginis stopas. Doleris dėl to ‘kaltas’. Kadangi ateityje nenusimato recesija, nusimato FED palūkanų kėlimas, nesitikima rimtų geopolitinių krizių, tai auksą geriausia artimiausius mėnesius shortinti.
Bet reikia būti atsargiems, nes jei korekcija akcijų rinkose gilės ir užsitęs, auksas vėl taps ‘saugiu uostu’. Sell short signalas @1324.2.
Varis
Analitikai tikisi, kad 2018 m. vario pasaulinė rinka susibalansuos ir, pagaliau, pasiūla patenkins paklausą. Sell short signalas @3.1515.
Paladis
Geriausiai pasirodęs metalas per praėjusius metus. Nuo 2016 metų pradžios paladžio kaina pakilo beveik 100%. Ir padarė paladį brangesniu net už platiną.
Bet paladžio kainai spaudimą daro elektromobiliai, kurie populiarėja ir nenaudoja metalo gamybai. Todėl tikimasi, kad 2018 m.paladžio kaina koreguosis. Sell short signalas @1012.30.
Nafta
Stiprėjantis doleris pigina naftą Amerikoje. Šiek tiek įtakos kainai turi JAV naftos atsargos. Brent naftos pozicijoje suveikė stopas.
Kriptovaliutos
Šiandien jau sunku rasti kriptovaliutą, kuri nebuvo kritusi. Bet lengviau rasti tokią, kuri krito labiau nei bitcoin. Visa rinkos kapitalizacija nuo metrų pradžios smuko apie 50%, nuo $800 mlrd. iki $400 mlrd.
Nors P.Korėjoje nieko nebuvo uždrausta, o Coinmarketcap.com vėl pradėjo skaičiuoti šalies biržų duomenis, iš šalies eina prieštaringa informacija.
Sakoma, kad kriptovaliutų populiarumas nesumažėjo, spekuliantai niekur nedingo, tačiau Bloomberg paskaičiavo, kad P.Korėjos biržose apyvartos nuo metų pradžios krito 85%.
***
eBay planuoja priimti mokėjimus bitcoinais.
***
CFTC savaitinėje ateities sandorių ataskaitoje teigiama, kad bitcoin fjūčerių daugiau shortinama nei longinama. Praeitą savaitę atidarytų short pozicijų buvo 1746 kontraktų.
Palyginus su sausio 23 d., kai short kontraktų buvo 2226, turime sentimentų pokyčio tendenciją. Į long pozicijas aktyviai pereina hedge fondai. Tiesa, tai tik CBOE biržos duomenys.
***
Deutsche Bank prisijungė prie FUD choro. Tiesa, jis dar nieko nedraudžia, tačiau perspėja investuotojus apie visiško kapitalo praradimo galimybę.
O JAV bankai JPMorgan Chase, Bank of America ir Citigroup yra griežtesni. Jie neleis klientams pirkti kriptovaliutų iš kreditinių kortelių. Apribojimai neliečia debetinių kortelių.
Finansinių paslaugų teikėjai Capital One ir Discover atsisakė transakcijų kriptovaliutomis. Facebook stipriai apribojo ICO reklamą.
***
Austrijos kriptovaliutų startup’as Coinfinity atliko pirmąją bitcoin bankomato Lamassu transakciją per Lightning Network.
***
Indija ruošiasi uždrausti kriptovaliutas.
***
Manau, kad tokius pranešimus, tipo, „I recently learned that one of the biggest, most powerful financial communities in the entire world is preparing to pour billions of dollars into cryptocurrencies.” ir kad tai pakels BTC kainą iki $350,000 vos per porą metų, taip pat galima priskirti prie FUD kategorijos.
***
BTCUSD pozicijoje kaina vis dar laikosi arti Fibonacci 0.786. Ras čia dugną ar ne, dar didelis klausimas. Tai kol kas shortinam. Stop leidžiam iki @9498.
XRPUSD pzocijoje stopą leidžiam iki @0.9688.
LTCUSD pozicijoje suveikė stopas.
ETHUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @972.
IOTAUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @2.0793.
EOSUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @10.645.
NEOUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @125.13.
TRXUSD pozicijoje stopą leidžiam iki @0.04555.