Institucinių investuotojų žavesys ir skurdas: bitcoin ir aukso sandoriai

Žavesys ir skurdas

Instituciniai investuotojai yra ta kategorija investuotojų, kurie ir judina rinką. Todėl kapitalo rinkose intensyviai stebi tokius investuotojus ir stambius sandorius. Ilgainiui ir kriptorinka pradėjo stebėti banginių judesius.

Ir kur kas įdomiau ne tokie sandoriai, jų dydis ir kryptis, o kas iš to gavosi. Tokios statistikos, tikriausiai nėra, bent jau kartą per ketvirtį pasirodo informacija apie rezultatus.

Tai daugiau bendro pobūdžio informacija, paimta iš fondų finansinių ataskaitų ir neatspindi konkrečių sandorių.

Ir štai mes turime informaciją apie vieną didelį sandorį, įvykdytą beveik prieš metus, kai garsiai kripto erdvėje nuskambėjo $1 000 000 vertės BTC CALL opcionų sandoris LedgerX biržoje. Opciono strik kaina – $50 000..

Ir štai, šitie opcionai turi pasibaigti gruodžio 28 dieną. Ir jei per likusį laiką bitcoin kaina nepakils iki $50 000, išgaruos ir to milijono likučiai.

Tada tai net neatrodė labai optimistiškai. Manėme, kad va, kažkas žino ką daro ir rizikuoja stipriai, nes opcionas yra tarsi prekyba su svertu. Esant tinkamai konjunktūrai, šiandien turėtume dar vieną milijardierių arba daug turtingų jo klientų. Deja.

Auksas

Čia taip pat labai sena istorija apie neįprastai didelį aukso ateities sandorių CALL opcionų kiekį pernai spalį. Open Interest buvo 1,5 mln. uncijų už $3000. Spot kaina tuo metu buvo apie $1300 už Trojos unciją.

Rinkos dalyviai ir analitikai greitai pastebėjo tokį optimistinį sandorį ir pradėjo kalbėti, kad va tuoj tuoj, kol dolerio bazinės palūkanos mažos, aukso kaina pasieks naujas aukštumas.

Deja, to neįvyko ir, panašu, kad ir šis sandoris baigėsi nuostolingai: aukso kaina per tą laiką nepasiekė nė $1400. Ir nežinome visų sandorio detalių.

Jums duota galva ne tam, kad į ją krautumėte svetimą mėšlą, kai saviškis per bortą virsta.

Išvados

Šiandien bepigu kritikuoti metų senumo sandorius, bet kalba ne apie tai. Tokie itin dideli sandoriai atrodo kaip bravūriškas elgesys, tikrai ne šalto apskaičiavimo sprendimas.

O ir riziką valdyti tokio dydžio sandoriais gali būti labai sudėtinga, nes reikalingiausiu momentu rinka gali pasirodyti nelikvidi sandorio dydžio atžvilgiu.

Institucinių investuotojų žavesys ir skurdas: bitcoin ir aukso sandoriai

Tokių pavyzdžių rinkose ne vienas ir ne du. Jų pilna. Šie pavyzdžiai yra apie tai, kaip nereikia elgtis rinkoje. „Valio-Investavimas“ yra nuostolingas investavimas.

Gali būti, kad gausite ir gerą pelną, bet tai labiau panašu į grūdą aklai vištai, o ne ilgalaikę pelningą, disciplinuota strategija paremtą investavimą.

Netikėkite, ką jums sako, netikėkite, kai sako, kad kils, netikėkite, kai sako, kad kris; netikėkite, ką rašau jums aš. Jums duota galva ne tam, kad į ją krautumėte svetimą mėšlą, kai saviškis per bortą virsta.

Jums savo proto pilnai užtenka savarankiškiems investiciniams sprendimams priimti. Nieko tame sudėtingo. O jei kam reikia, galiu pamokyti. Turiu paruošęs Profitunity ir Fundamentaliosios analizės nuotolinius individualius kursus.

Parašykite, gaukite pasiūlymą, sutarsime ir išmoksime.

 

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: