Interneto aukcionuose pirkėjai jau varžosi dėl Lietuvos banko numizmatinių vertybių

Lietuvos bankas pirmą kartą numizmatams pasiūlė vertingų monetų ir jų rinkinių įsigyti elektroniniuose aukcionuose. Jie vyks iki gegužės 18 dienos.

„Šią savaitę pradėti rengti ir dalyvių jau sulaukę elektroniniai numizmatinių vertybių aukcionai suteikia galimybių visiems, kas turi elektroninį parašą ar naudojasi elektronine bankininkyste, patogiai ir skaidriai varžytis dėl Lietuvos banko reprezentacijai nepanaudotų vertingų litų monetų ir jų rinkinių. Aukcione laimės aukščiausią numizmatinės vertybės kainą pasiūlęs dalyvis“, – sako Vygantas Reifonas, Lietuvos banko Organizacijos tarnybos direktorius.

Pirmuosiuose aukcionuose siūloma įsigyti anksčiau išleistų ir Lietuvos banko kasose dabar neparduodamų 500 litų aukso monetą, skirtą Žalgirio mūšio 600 metų sukakčiai; šią istorinę datą įamžinusius trijų monetų – aukso, sidabro ir vario bei nikelio lydinio – tris rinkinius; dvylika trijų 100 litų aukso monetų, skirtų Lietuvos vardo minėjimo tūkstantmečiui, rinkinių ir aštuonias įvairiomis progomis išleistas 50 litų sidabro monetas. Vėliau numatoma taip parduoti ir numizmatus dominančius litų banknotus.

Dabar vykstančiuose septyniolikoje aukcionų parduodama po vieną monetą ar jų rinkinį. Kiekvienas  aukcionas vyks 7 kalendorines dienas, tad jame galima dalyvauti arba nuo pat pirmos dienos, arba galima įsijungti ir vėliau, jei siūloma kaina galimam pirkėjui atrodys priimtina.

Pradinė aukcionuose siūlomų monetų ar jų rinkinių kaina lygi tai kainai, už kurią šios vertybės buvo parduodamos Lietuvos banko kasose. Be užstato, kuris sudaro dešimtadalį pradinės numizmatinės vertybės kainos ir dalyviams bus grąžinamas, o laimėjimo atveju – įskaitomas į pardavimo kainą, kiekviename aukcione reikia sumokėti aukciono dalyvio registracijos mokestį.

Pasak V. Reifono, viena vertus, tai kompensuos dalį projekto partnerio išlaidų. Antra vertus, tikimasi, kad tai skatins žmones atsakingiau pasirinkti, ar verta dalyvauti keliuose tokio paties nominalo monetos pirkimo aukcionuose.

Pirmųjų aukcionų dalyvio registracijos mokestis (9,99 Eur) sudaro iki 1,5 % pradinės aukcionuose siūlomų vertybių kainos, o ateityje jis gali būti koreguojamas atsižvelgiant į aukcionų populiarumą, nes norima, kad aukcionai būtų komerciškai patrauklūs.

Informacija apie elektroniniuose aukcionuose parduodamas vertybes ir aukcionų vykdymo tvarką paskelbta Lietuvos banko interneto svetainėje, o elektroninio aukciono adresas yra www.lbskrynele.lt.

Į apyvartą Lietuvos banko išleidžiamų kolekcinių monetų įsigijimo tvarka nesikeičia, jos parduodamas Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune.

Šaltinis: Lietuvos bankas
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: