Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Mokomieji Straipsniai

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. 3 dalis

Geriausi interneto portalai. Naudingi. Peržvelgėme didžiausius ir labiausiai žinomus universalius portalus investuotojams, dabar prasibėgsime pro specializuotis ir pakankamai naudingus portalus.

13. Seeking Alpha

Seniai gyvuojantis, labai specifinis portalas skirtas grynai investavimui į akcijas, ETF, fondus. Yra informacijos ir apie fjūčerius bei valiutas. Geriausia paslaugomis naudoti užsiregistravus arba prisijungiant per G+ paskyrą, nes čia galima susikurti savo portfelį. Kuo naudingas dar vienas virtualus portfelis?

Visų pirma, šiame tinklapyje savo įžvalgomis, analizėmis ir nuomonėmis dalinasi visi ar beveik visi tinklapio vartotojai. Tai jei jūs nesate pilnai apsisprendę dėl savo sprendimo, kyla kažkokių abejonių, tai čia tikrai rasite sau bendraminčių ar palaikymą/nepalaikymą. Todėl prie savo virtulaus portfelio jūs visada matysite su konkrečiomis akcijomis susijusius straipsnius: vietinius ar kitų šaltinių. Tai pakankamai patogu, jei ieškote nuomonių įvairovės konkrečiu klausimu.

Pačiame portfelyje akcijas galima analizuoti panašiai, kaip ir kitų portalų portfeliuose: kainos istoriniai pokyčiai, kainos santykis su SMA, PE, PS, PCF ir kiti rodikliai, pelningumo rodikliai, dividendai ir rodikliai, finansiniai įsipareigojimų duomenys. Žodžiu, galima sugretinti vieno sektoriaus akcijas. Susikuriate kelis akcijų ar ETF portfelius pagal tą patį požymį ir gretinate jo pozicijas tarpusavyje. Tai gali padėti priimti geriausią sprendimą.

Kas dar čia gero? Tai visos rinkos naujienos, pagrinde JAV. Pagal sektorius, pagal akcijas ir fondus, jūsų portfelį ir daug kitų. Itin naudingas dalykas yra Wall Street Breakfast: esminiai dalykai į jūsų pašto dėžutę (jei užsiprenumeruosite) prieš JAV prekybinę sesiją. Tokią informaciją tikrai pravartu turėti. Tinklapyje rašo ir lietuvių investuotojai, tik reikia paieškoti.

Žodžiu, dar daug gero galima pasakyti apie šį tinklapį, bet geriau užeikite patys, pastudijuokite ir pasinaudokite informacija. Yra ir mokamų paslaugų – Seeking Alpha PRO. Čia generuojamos idėjos JAV akcijoms, pagrinde, mažos kapitalizacijos akcijoms, t.y. turinčios didelį augimo potencialą. Idėjas teikia geriausi SA autoriai.

Geriausi investuotojams skirti . Viskas ko tau reikia. III dalis

14. MarketBeat

Nežiūrint to, kad dauguma paslaugų šiame tinklapyje yra mokamų, čia galima rasti daug geros ir naudingos informacijos apie akcijas. Išsamiausia informacija, aišku, apie JAV akcijas, Yra ir kitų šalių kompanijų aprašymai (Lietuvos kompanijų nepavyko rasti). Galima drąsiai teigti, kad nuo šio tinklapio galima pradėti rinkti informaciją apie akcijas savo portfeliui. Nežinau, ar visos informacijos užtektų sprendimui priimti. Gal būt ir verta paaukoti $16 ar $35 per mėnesį ir turėti daugiau reikalingos informacijos?

Naujienos (Headlines) čia nėra pačios aktualiausios, kurių jums gali prireikti. Šitoje rubrikoje neverta ilgai užsibūti. Užtat itin gera yra ‘Calendars‘ rubrika. Nuosavų akcijų supirkimo kalendorius; dividendų kalendorius ir subrubrikoje kita informacija apie juos; rezultatų skelbimo kalendorius ir kita vertinga informacija; ekonominis kalendorius; insaiderių veiksmai; IPO; nedarbo dienos; opcionų apyvartos; akcijų splitai; short interest – visa tai vienoje vietoje!. Ar dar geriau ko reikia?

Verta dėmesio ir Analitikų reitingo rubrika. Nemokamai čia gausite tik pačią skurdžiausią informaciją. Bet ir jos pilnai gali užtekti. Tikrai naudokite šį puslapį kiek pradinės informacijos surinkimui, tiek nuolatiniam savo pozicijų pasitikrinimui. O jei norite susikurti akcijų portfelį, bet nenorite/negalite/neturite laiko skirti gilesnei analizei, šio puslapio gali ir užtekti sprendimams priimti.

Geriausi investuotojams skirti . Viskas ko tau reikia. III dalis

15. Morningstar

Tai vienas rimtesnių tinklapių, skirtų investuotojams. Savo išvaizdos jis nekeičia jau daug metų. Juk ne dėl to jis lankomis – svarbiausia yra turinys. Įdomūs ir naudingi analitikų ir apžvalgininkų straipsniai, rinkų naujienos, populiariausios akcijos, populiariausi fondai, naujienų archyvas. Čia tik pradžia ir nepamirškite užsiregistruoti.

„Basic” prisijungimas yra nemokamas ir, be abejo, gaunate mažiau. Su „Premium” paskyra gaunate viską. Kaip jie patys skelbiasi, prisijungę savo portfelį prie jų, patys galėsite nieko nestebėti, Morningstar tai padarys už jus. Čia galite susikurti virtualų portfelį. Akcijų, fondų ir obligacijų. Tik JAV biržų. Kažkuo nuo kitų tinklapių variantų nesiskiria. Bet Premium vartotojai gauna pakankamai daug.

Va ‘sreeneriais’ teks išmokti naudotis, nes akcijų filtrai sudaryti iš Morningstar filtrų, tik paskui jau pagal bendresnius kriterijus. Bet išmokus, jau galima rasti gerų idėjų investavimui. Informacija apie konkrečias akcijas nuo kitų skiriasi, bet informacijos gerokai daugiau, pateikimo dizainas malonus, o Premium vartotojai gauna absoliučiai viską, kad niekur nieko daugiau ieškoti ir nereikia.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. III dalis

Atkreipiam dėmesį, kad Morningstar pateikia informaciją apie Baltijos biržose listinguojamų kompanijų akcijas NASDAQ Baltic biržoje. Pavyzdys atrodo taip, viso du puslapiai geros informacijos:

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. III dalis

Apie šį tinklapį galima dar rašyti ir rašyti, bet jau išeitume iš informatyvaus straipsnio rėmų. O ir nereikia tiek rašyti, nueikite patys ir įsitikinkite.

16. Macrotrends

Tinklapis yra tiek lakoniškas, kad taip jį aprašyti man niekaip nepavyks. Pagrindinis jo akcentas yra grafikai. Daug grafikų. Visų pirma čia rasite trumpą informaciją apie ETF’us su grafiku. Čia šiek tiek paieškojus tikrai galima rasti įdomių fondų savo portfeliui. Apie akcijas informacijos daugiau. Pateikta daug rodiklių. Ir, kas retai pasitaiko kitur, yra tų rodiklių dinamika grafiko pavidalu. Žodžiu, nesudėtinga naudoti, patogu ir informatyvu.

Indeksų grafikų nedaug, bet JAV akcijų indeksai yra pateikti ir įvairiais pjūviais – pakankamai įdomi informacija. Įdomūs žaliavų indeksai. Yra valiutų indeksų grafikai, šiek tiek makroekonominių rodiklių. Nedaug. Ir teisingai, kam užkrauti galvą begale informacijos. Bet apie ką aš čia? Pasižiūrėkite patys – naudos bus.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. III dalis

17. Market Realist

Nepamirškite užsiregistruoti. Pirmiausia čia į akis krenta daug analitinių straipsnių, Tikrai ne kiekviename tinklapyje rasi tokių straipsnių. Dedam riebų pliusą. Apie akcijas informacijos čia skurdžiai, bet šios informacijos pateikimas bent malonus akiai. Su fondais ta pati situacija.

Bet dėl ko tikrai verta šį puslapį laikyti ant darbastalio, tai jų tyrimai ir analizės. Kas man čia patiko, tai straipsniai neapsunkina tavęs informacijos srautu, analitikai žodžių be reikalo nežarsto – užmetei akį ir viskas aišku. Nedaugiažodžiausiu ir aš…

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. III dalis

18. The Motley Fool

20 metų veikiantis tinklapis linksmu pavadinimu. Tarsi nori pasakyti daugelio pamirštą idėją, kad investavimas turi būti lengvas, paprastas ir, svarbiausia, linksmas užsiėmimas. Nežinau kodėl buvo sugalvotas toks pavadinimas, bet man kyla asociacija su karalių juokdariais. Kam jie buvo reikalingi?

Juokdarys rūmuose vaidino labai svarbų vaidmenį. Per diplomatinius susitikimus karaliai negalėjo pasakyti tai ką galvoja (protokolas reikalauja), juokdariai jumoro forma pasakydavo. Juokdariai buvo pirmieji karalių patarėjai visais klausimais, pirmieji išorinės ir vidinės informacijos šaltiniai ir t.t. ir pan.

Apsimetimas kvaileliu juokdariui suteikdavo daugybę privalumų funkcijoms atlikti. Ir ne retai juokdarys būdavo daug protingesnis ir išmintingesnis už patį karalių. Todėl ir šį puslapį sieju su išmintingu investavimu arba išmintimi investavime. Kadangi jau ir taip daug parašiau, nors ir ne apie patį puslapį, bet apie jo esmę, tai jau eikite patys ir pasisemkite išminties.

Geriausi investuotojams skirti interneto portalai. Viskas ko tau reikia. III dalis

19. Dividend Channel

Iš pirmo žvilgsnio neišvaizdus tinklapis slepia savyje didelį potencialą. Jei jums dividendai yra reikšmingas investavimo kriterijus, šis tinklapis yra geriausias apie JAV akcijų ir ETF dividendus. Bet pirmiausia jums teks užsiregistruoti ir tik tada galėsite naudotis visomis tinklapio paslaugomis. Pasirinkę konkrečią akciją, jūs gausite pilną informaciją apie jos dividendų istoriją, dabartinę situaciją ir daug kitos panašios.

Panaši situacija ir ETF rubrikoje. Tik čia itin patogu tuo, kad ETF’ai surikiuoti pagal dividendinį pajamingumą. Tai ypač naudinga REIT ETF’ų atžvilgiu, nes juos pataria rinktis pagal DIV/Yield. Yra kalendorius, kuris parodo kas, kada, kiek už kokį periodą mokės dividendus. Yra įdomūs, informatyvūs ‘vietiniai’ straipsniai, daug kitos geros informacijos.

Atkreipkite dėmesį, kad grupėje yra tokie tinklapiai kaip „The online investor”, „BDC investor”, „Canada stock channel”, „CEF channel”, „Energy stock channel”, „ETF channel”, „Holdings channel”, „Metal channel”, „Preferred stock channel”, „Stock option channel”.

Geriausi investuotojams skirti. Viskas ko tau reikia. III dalis

20. GuruFocus

Įdomus puslapis su labai daug informacijos. Dar daugiau informacijos susimokėję apie pusę tūkstančio dolerių per metus. O už Premium prenumeratą teks pakloti dar daugiau. Negaliu pasakyti, ar tie pinigai verti to. Nes daug informacijos nereiškia kad gera ir tinkama informacija investiciniams sprendimams priimti.

iskas ko tau reikia. 3 dalis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.