Antradienis, 25 birželio, 2024
NT

Investavimas į NT Švedijoje. 15

Investavimas į NT užsienyje reikalauja didelio atsidavimo, laiko ir lėšų. Visada prieš investuojant į bet ką, verta kruopščiai atlikti namų darbus. Pažiūrėkime, kas gali pirkti nekilnojamąjį turtą Švedijoje. Tai laisva šalis, ir bet kuris užsienietis gali įsigyti NT šalyje.

Tačiau būtina įvykdyti tam tikrus teisinius įsipareigojimus. Pirma, būtina gauti asmeninį identifikacinį numerį (personnummer) iš Švedijos mokesčių tarnybos, nes tai yra būtina visiems teisiniams sandoriams šalyje, įskaitant nekilnojamojo turto pirkimus. Be to, turėti banko sąskaitą Švedijoje yra būtina sąlyga sėkmingai užbaigti sandorį.

Namų darbai

Investavimas į nekilnojamąjį turtą Švedijoje gali būti patrauklus dėl stabilios ekonominės ir politinės situacijos, atsparaus nuomos sektoriaus, geros nuosavybės teisių apsaugos, aukštos kokybės infrastruktūros.

Investavimas į NT Švedijoje. 15
DI pav.

Be to, Švedija žinoma dėl savo skandinaviško dizaino, pasižyminčio minimalistiniais ir funkcionaliais estetiniais sprendimais. Šalis pasižymi gamtos įvairiapusiškumu: prasidedant nuo pakrantės ir paplūdimių ir baigiantis miškais bei kalnais. Atsidavusi aukštam gyvenimo standartui, Švedija didžiuojasi tvirtu socialinės rūpybos sistemos, puikiu sveikatos apsaugos ir švietimo infrastruktūros pagrindu.

Tačiau svarbu atlikti išsamų tyrimą, suprasti vietinę teisėkūrą ir apsvarstyti rinkos sąlygas prieš pradedant bet kokį nekilnojamojo turto investavimą.

Čia pateikiamos kelios populiariausios nekilnojamojo turto investicijų sritys:

  • Stockholm. Kaip sostinė ir didžiausias miestas, Stokholmas yra svarbus ekonominis ir kultūrinis centras. Nekilnojamojo turto rinka čia yra įvairi, siūlanti viską nuo miesto centro butų iki priemiestinių namų.
  • Gothenburg. Šis miestas vakarų pakrantėje žinomas dėl jūrinės pramonės ir kultūrinių renginių. Jo gyvenamosios vietos rinka klesti, siūlo miesto ir priemiesčio variantų derinį.
  • Malmö. Esantis Švedijos pietryčiuose, Malme yra matęs reikšmingą urbanistinį vystymąsi ir žinomas dėl savo moderniosios architektūros. Nekilnojamojo turto rinka čia buvo paveikta Danijos artumo ir Oresundo tilto (Øresund Bridge).
  • Uppsala. Čia įsikūręs Seniausias Švedijos universitetas, Upsala turi istorinių ir modernių savybių derinį. Tai miestas, su turtingu kultūriniu ir švietimo paveldu.

Finansavimas

Užsieniečiai gali susidurti su sunkumais, siekdami gauti hipoteką, ypač jei jiems trūksta kredito istorijos Švedijoje. Vis dėlto kai kurios kreditavimo įstaigos teikia hipotekos pasirinkimus ne gyvenantiems šalyje, nors tai gali reikalauti didesnio pradinio įnašo.

Įvairūs Švedijos bankai, tokie kaip Swedbank, Skandinaviska Enskilda Banken (SEB) ir Handelsbanken, yra žinomi dėl hipotekos pasirinkimų, teikiamų ne Švedijos piliečiams.

Nekilnojamojo turto apžiūros ir preliminarios sutartys

Svarbu įdarbinti inspektorių, kuris kruopščiai patikrintų nuosavybę. Inspektorius apima įvairius aspektus ir gali padėti mažinti ateities problemų riziką.

Dėl atsakingumo vertinimo ir pardavimo sutarties

Pirkėjai paprastai atlieka išsamų tikrinimą po ketinimų susitarimo pasirašymo. Per visą šį procesą tiek pirkėjas, tiek pardavėjas paprastai gauna teisininkų, finansų, verslo ir techninių patarėjų palaikymą.

Svarbu pabrėžti, kad Švedijoje informaciją gauti per oficialius įrašus yra paprasčiau nei Vidurio ir Rytų Europoje. Nekilnojamojo turto registras suteikia išsamią informaciją, įskaitant dabartinius ir buvusius savininkus, hipotekas, mokesčių vertes, apribojimus ir daugiau. Be to, prieinama informacija apie dabartinių ir ankstesnių savininkų sumokėtas pirkimo kainas. Toks lengvas prieinamumas prie informacijos supaprastina šį procesą, padarant jį saugiu, patikimu, laiku vykdomu ir efektyviu išlaidų atžvilgiu.

Pirkimo kaštai ir mokesčiai

  Kas moka?
Registracijos mokestisSEK 825 (€75)Pirkėjas
Žyminis mokestis4.25%Pirkėjas
NT agentūros mokestis3.00% – 5.00%Pardavėjas
Pirkėjo kaštai4.25% – 4.26% 
Pardavėjo kaštai3.00% – 5.00%
Visi su sandoriu susiję mokesčiai7.25% – 7.26%
Šaltinis: Global Property Guide

Rodikliai

Gyvenamojo būsto kainos Švedijoje mažėja jau nuo 2023 m. birželio. Tų pačių metų rugsėjį užfiksuotas -4.23% metinis būsto kainų sumažėjimas. Panašu, kad nuomos kainos nesumažėjo, o gal net ir išaugo. 2023 m. II ketv. būsto ir nuomos kainų santykio rodiklis sumažėjo iki 117 nuo 131.40 prieš keletą mėnesių (Lietuvoje rašymo metu siekė 128):

Būsto ir nuomos kainų santykis
Būsto ir nuomos kainų santykis

Hipotekos palūkanos turi tendenciją augti:

Hipotekos palūkanų augimas
Hipotekos palūkanos

Nekilnojamojo turto pirkimo-pardavimo puslapiai:

Šaltinis: Global Property Guide

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.