Ketvirtadienis, 14 lapkričio, 2024
Alternatyvus Investavimas

Investavimo į deimantus gidas

Iš pirmo žvilgsnio, investavimas į deimantus gali pasirodyti sudėtingas reikalas. Pradžioje reikia susipažinti su deimantų pradžiamoksliu, suprasti, kuo skiriasi deimantai ir dar daug kitų dalykų. Tačiau interneto dėka galima daug sužinoti apie pačius deimantus, jų rinką. Mes irgi jums padėsime. Deimantus gali pirkti ir kaip į investicinį portfelį, ir kaip juvelyrinio dirbinio papuošalą. Rimti vyrai pirma renkasi deimantą, tik po to jam pritaiko žiedą arba kitą papuošalą.

O net ir perkant gatavus papuošalus su deimantais reikia žinoti apie juose esančius deimantus ir jų vertę.

Nusistatykite biudžetą.

Tai tarsi savaive suprantamas dalykas, tačiau dažnai daroma klaida. Jei jūs nusprendėte pirkti 2 karatų, idealaus briaunavimo (ideal cut), D spalvos ir VVS1 skaidrumo deimantą, tai parduotuvėje jūs galite stipriai nustebti. Jo kaina bus apie $150 000.

Todėl biudžetas pirmiausia. Paskui žiūrėti, ką galima už jį įsigyti.

Deimanto charakteristikos – 4C

Deimanto kaina priklauso nuo 4 C (angliškai C – Cut, Clarity, Color, Carat). Tai briaunavimas, švarumas, spalva ir masė.Šios charakteristikos leidžia apsipręsti ką pirkti biudžeto rėmuose. Jei svarbiausia yra deimanto masė, tai galima daryti kompromisą pagal kitas charakteristikas. Žemiau pateikti trumpi charakteristikų aprašymai.

Tačiau tai nereiškia, kad jūs jau žinosite ko norit. Viską lems charakteristikų kombinacija ir biudžeto dydis.

Svoris karatais: Tai pagrindinis deimantų apibūdinimas ir beveik kiekvienas apie tai žino. Svarbiausia nepamiršti, kad karatais matuojama deimanto masė, o ne dydis. Nors tarp masės ir dydžio yra santykis, tačiau tai nėra tas pats. Gerai apipjaustytas deimantas gali sverti mažai, bet atrodyti kaip didelis.

Kitas svarbus su karatais susijęs dalykas: kuo daugiau sveria deimantas, tuo labiau auga jo kaina. Tiesą pasakius, kaina auga eksponentiškai, ne tiesiškai. Pavyzdžiui,  2-jų karatų akmens masė gali būti tik 33% didesnė už 1,5 karato masę, tačiau kaina jau bus net 300% didesnė. (Plačiau…)

Briaunavimas:  Tai ne tas pats, kas deimanto forma. Deimantai gali turėti skirtingas formas, tačiau tuo pačiu turėti tos pačios kokybės briaunavimą. Kaip be būtų keista, briaunavimas yra gal net svarbiausia deimanto charakteristika, nes nuo to priklauso deimanto blizgėjimas. Gerai briaunuotas deimantas gali atrodyti didesnis už tai ką gali duoti jo karatai.

Briaunavimas laipsniuojamas į Įdealų, Labai gerą, Gerą, Vidutinį, Blogą. (Plačiau…)

Spalva ir švarumas

Spalva: Deimanto spalva (arba jos nebuvimas) laipsniuojama raidėmis. Spalva antras deimanto kriterijus po briaunavimo. Laipsniavimas yra nuo Z iki D. Z žymima labai aiškiai matoma spalva. Tokio deimanto vertė mažiausia. D laipsnis reiškia visišką skaidrumą. Tokių demantų labai reta ir jie yra brangiausi. Deimantai su spalva virš J laipsnio laikomi aukštos kokybės deimantais.

Dideli deimatai parodo daugiau spalvų. Kai kurios formos gali spalvas paslėpti. „Princess” arba „Round” tipo formų deimantų retai pamatysite tarp žemos kokybės deimantų. (Plačiau…)

Švarumas: Beveik kiekvienas deimantas yra netobulas. Deimantų ydos vadinamos inkliūzais, intarpais. Tai ir nusako deimanto Švarumą. Švarumas taip pat laipsniuojamas raidėmis: FL, IF (Nepriekaištingas (Flawless), Beveik nepriekaištingas (Internally Flawless)); VVSI, VVS2 (Labai, labai maži inkliūzai (Very, Very Slightly Included));

VS1, VS2 (Labai maži intarpai (Very Slightly Included)); SI1, SI2 (Nežymūs intarpai (Slightly Included)); I1, I2, ir I3 (Matomi intrapai (Included)). Žinoma, reikalaukite deimantų su nemažesniu už VS švarumą. Gali būti, kad SI švarumo deimatuose inkliūzai matomi tik 10 kartų padidinus, tačiau dažniausia deimanto švara matoma plika akimi.

Būtent dėl šios savybės deimantų pirkimas internetu yra labai rizikingas.  Niekada nepirkite brangaus deimanto neapžiūrėję jo per juvelyro lūpą. Du deimantai su tuo pačiu švarumo laipsniu gali atrodyti labai skirtingai ir turėti radikaliai skirtingą vertę. (Plačiau…)

Pasinaudokite internetu

Turime biudžetą, žinome kokie gali būti deimantai pagal jų charakteristikas, kokia gali būti deimantų vertė pagal charakteristikų kombinacijas.

Tačiau svajones apie investicinį deimantų portfelį padėkime dar į šoną. Dabar pasinaudokite interneto resursais ir pasižiūrėkite kiek kainuoja deimantai, kaip charakteristikų kombinacijos įtakoja kainą; palyginkite vienodų kombinacijų deimantų kainas skirtinguose šaltiniuose.

Tada pamatysite pakankamai realiai, ką galite padaryti su turimu biudžetu: eiti tiesiai pas juvelyrą ar grįžti į pirmą biudžeto tašką.

Galimi interneto šaltiniai su deimantų kainomis:

Indivi – http://indivi.lt/47-deimantai

Baltic Diamond  – http://www.diamondshop.lt/katalogas/katalogas.php?sekcijos_id=70&PAGEN_1=1

Blue Nile – http://www.bluenile.com/diamond-search?filter_id=0&track=head

Info Diamond – http://www.info-diamond.com/others/diamond-prices.html

Washington Diamond – http://washingtondiamond.com/Diamond-Price-Calculator/

Price Scope – http://www.pricescope.com/diamond-search-results/

Jei suradote sau tinkamus deimantus portfeliui ar papuošalui, atsispausdinkite aprašymą su kaina ir…

Apsilankykite pas juvelyrą

Arba deimantų pardavėją. Jūs žinote kelių karatų deimanto norite, kokios galimos kombinacijos su kitomis charakteristikomis. Dabar jūs norite pasižiūrėti, kaip atrodo pasirinkti deimantai. Pasiskolinkite lūpą ir apžiūrėkite pasirinktus deimantus.

Leiskite sau pablefuoti. Ypač jei rinkoje yra kelios parduotuvės, kur jūs galite įsigyti pasirinktus deimantus. Pasakykite juvelyrui, kad ieškote geriausio varianto, net tik pagal deimanto charakteristikas, bet ir pagal kainą. Kur nors gausite nuolaidą.

Pirkite

Pirkite ir internetu, jei manote, kad tik čia gaunate geriausią pasiūlymą. Pažiūrėkite, ar interneto parduotuvė turi 30 dienų grąžinimo garantiją.

Kaip matote, deimantų pirkimas reikalauja nemažo pasiruošimo. Ypač jei tai darote pirmą kartą. Per kurį laiką, jūs galite tapti puikiu profesionalu ir greitai atskirti deimatus ir jų vertę.

Linkime jums kuo skaidresnių deimantų!


Penki garsiausi pasaulio demantai

1. Auksinis jubiliejus (The Golden Jubilee) – 545.67 karato

Investavimo į deimantus gidas
The Golden Jubilee

Didžiausias pasaulyje žinomas apdirbtas deimantas. Rastas 1985 m. Premier kasyklose. Tose pačiose kasyklose rastas ir kitas didžiausias deimantas Cullinan I. Neapdirbtas akmuo svėrė 755.5 karato. De Beers specialistas Gabriel Tolkowsky akmenį apdirbo specialiu būdu, nes jame daug įtrūkimų ir inkliūzų.

Ilgą laiką akmuo kaip „Nežinimas Rudas” buvo žinomas tik siauram ratui specialistų. 1997 m. Auksinis jubiliejus buvo pristatytas Tailando karaliui per jo 50 metų karūnavimo jubiliejaus iškilmes – auksinį jubiliejų.

Jis priklauso tailandienčių kompanijai valdomai Henry Ho. Apytikslė deimanto Auksinis jubiliejus kaina yra $4-$12 mln.

2. Didžioji Afrikos žvaigždė (The Great Star of Africa) – 530.20 karato

Dar žinomas kaip Cullinan I arba Afrikos žvaigždė. Jis taip pat pretenduoja į didžiausio pasaulyje deimanto titulą.

Investavimo į deimantus gidas
The Great Star of Africa

Visų pirma dėl to, kad atrastas 1905 m. Tai beveik visą amžių buvo didžiausiu deimantu pasalyje. Antra, Afrikos žvaigždė padaryta iš deimanto, kuris atradimo momentu svėrė 3 016 karatus.

Deimantas pavadintas Tomo Kulinano garbei. Jis buvo Premier kasyklos atradėjas ir savininkas. Deimantas buvo suskaldytas ir iš jo padaryti 9 dideli ir 100 mažesnių deimantų. Afrikos žvagždės dydis yra 53  x 44  x 29 mm.,  nušlifuotas iki 76 briaunų kriaušės formos ir yra didžiausia Cullinano dalis.

Ją karalius Edvardas VII užsakė inkrustuoti į Karališkąjį skeptrą. Šitas ir kitas didžiausias deimantas šiuo metu eksponuojami Tauerio bokšte Londone. Afrikos žvaigždė apytikslė kaina yra apie $400 mln.

3. Neprilygstamasis (The Incomparable) – 407.48 karato

Akmuo atrastas 1980 m. visiškai atsitiktinai (kaip ir daugelis kitų žymių akmenų). Kongo demokratinės respublikos kaimelyje Mbuji Mayi jį rado mergaitė žaisdama kasyklos atliekų krūvoje.

Investavimo į deimantus gidas
The Incomparable

890 karatų sveriantis akmuo buvo parduotas deimantų pirkliams. Net ketverius metus truko akmens studijavimas, planavimas ir pats šlifavimas. Buvo galimybė padaryti daugiau karatų net už Didžiąją Afrikos žvaigždę turintį deimantą.

Tačiau tada  jis nebus labai išskirtinis. Nuspręsta paaukoti karatus, bet padaryti išskirtinai tobulo šlifavimo ir dizaino deimantą. Nors ir prarado karatų, deimantas išlieka trečiu didžiausiu brangakmeniu pasaulyje. Jo matmenys yra 53.90 × 35.19 × 28.18 mm.

4. Cullinan II – 317.40 karato

Tai antras pagal dydį suskaldyto Cullinano deimanto akmuo. Dar žinomas kaip Mažoji Afrikos žvaigždė.

Investavimo į deimantus gidas
Cullinan II

Šiandien deimantas yra Anglijos imperatoriškosios karūnos centrinė dalis. Nors deimantą galima nešioti atskitai, kaip sagę.

Dar kiti 7 Cullinano akmenys taip pat inkrustuoti į karūną arba kitaip priklauso karališkajai šeimai. Mažoji žvaigžė yra nušlifuota pagalvėlės formos, mėlynos spalvos. Deimanto apytikslė vertė $200 mln.

5. Grisogono dvasia (The Spirit of de Grisogono) – 312.24 karato

Didžiausias pasaulyje juodasis deimantas. Dabar jis įtaisytas į balto aukso žiedą drauge su 702 baltais deimantais, kurių bendra masė 36.69 karato.

Investavimo į deimantus gidas
The Spirit of de Grisogono

Neapdirbto akmens masė buvo 587 karatai. Iškastas Centrinės Afrikos respublikoje ir importuotas į Šveicariją. Dabartinė vertė ir šeimininkai nežinomi. Savo vardą jis gavo nuo jį apdorojusio juvelyro De Grisogono. Akmuo nušlifuotas Mogul tipo forma. Pasaulyje nedaug žinomų juodųjų deimantų.

Žymesni yra gerokai mažesni: 67 karatų Juodasis Orlovas  ir 33 karatų Amsterdamo deimantas. Dar egzistuoja legenda apie 1980 m. į Aziją parduoto 205 karatų deimantą Juodoji Afrikos žvaigždė, tačiau niekada nepatvirtinta.


Investavimo į gidas

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.