Investavimo į meną gidas
Investavimo į meną gidas. Rašėme, kad investavimas į meną yra nuostabi ilgalaikio investavimo priemonė. Šita turto klasė turi savo investavimo subtilybes. Šiandien supažindinsime su elementariausiais dalykais, kuriuos verta žinoti, įtraukiant į savo investicinį portfelį naują turto klasę.
1. Pirkite tik tai, kas Jums patinka.
Pasitikėti savo skoniu yra labai svarbu. Ir tai, ką galite sau leisti. Niekada, tikrai niekada nepamirškite, kad tikroji meno vertė yra žadinti malonumo jausmą. Visų pirma suteikite sau malonumą, įsigydami meno kūrinį. Apie piniginę jo vertę prisiminkite po 20 metų, jei to panorėsite.
2. Domėkitės kūriniu, autoriumi. Analizuokite, kad sužinotumėte vertę.
Tyrinėdami patį kūrinį, atkreipkite dėmesį į detales. Jos daug atskleidžia apie fizinį kūrinio sukūrimą, jam skirtą laiką. Detalės atskleidžia menininko talentą ir pastangas jam sukurti.
Tokiai analizei atlikti reikalingi tam tikri įgūdžiai. Jie atsiranda iš patirties analizuojant daugiau to paties autoriaus darbų arba tos pačios mokyklos, to pačio laikotarpio ir pan.
Teorinės žinios irgi labai praverčia. Vertei nustatyti padeda ir žinojimas po kiek perkami autoriaus darbai. Tam tinka aukcionų pateikiama informacija, tinka ir Mei/Moses Fine Art Indexas.
Tirdami konkretaus menininko darbus sužinokite tokią informacija:
- Menininko parodų istorija.
- Jo tautybę ir pilietybę.
- Kokias priemones jis naudoja kūrimui (aliejus, akvarelė, medis ir t.t.).
- Kokio dydžio jo darbai paprastai būna.
- Kokios paskutinės kainos sumokėtos už jo darbus.
3. Pirkite tik iš patikimo pardavėjo.
Privalu kaip dukartdu. Net žinomiausiuose aukcionuose pasitaiko klastočių. Žinokite, kur perkate, žinokite iš ko perkate.
Klastočių čia yra daug. Aišku, kol darbai yra sąlyginai nebrangūs, niekas negaiš laiko jiems klastoti. Tačiau kylant kainai, didėja ir suklastojimo tikimybė. Būkite apdairūs, žinokite ne tik kūrinio, bet ir savo vertę.
Patikimi pardavėjai, aukcionų rūmai pateikia su kūriniu „Autentiškumo sertifikatus“ originalams ir riboto kiekio reprodukcijoms. Sertifikatai gali būti pasirašyti paties autoriaus.
Sertifikatuose nurodomas kūrinio pavadinimas ir vizualinis kūrinio aprašymas; numeriai ir sudedamosios dalys; medžiagos ir technika; kūrinio matmenys; autorystės priklausomybė; pardavėjo rekvizitai; kūrinio sukūrimo data; informacija apie reprodukcijas, jei tokių yra; autoriaus komentarai; pastabos, kaip rūpintis kūriniu.
Daug reikalingos informacijos galima rasti http://www.artinfo.com. Bet čia apie pasaulinio lygio menininkus.
***