Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

Investavimo strategijos pradedantiesiems: Investuoju 100 Lt. Įžanga.

Investavimo strategijos pradedantiesiems – aktualus klausimas kiekvienam susidomėjusiam akcijų rinka. Teorinis aspektas visada svarbus, reikia žinoti fundamentalius pagrindus. Tačiau visada reikia pradėti nuo kažko – dažniausiai pradžia ir būna didžiausia kliūtis. AIPT.LT pradeda investavimo strategijos pradedantiesiems straipsnių ciklą, kuris atsakys į dažnam pasitaikantį klausimą: nuo ko pradėti investuoti?

Investavimui svarbu žinios bei įgūdžiai, kurie susiformuoja tik esant praktikai. Pagrindinės kliūtys, kurios užtveria kelią besidominčius žengti į investavimo areną yra tokios: neturiu pakankamai kapitalo, neturiu laiko, neturiu pakankamai žinių.

Kiekvienas asmuo atsakingai turėtų vertinti savo asmeninį biudžetą ir neužsiimti investicijomis kol nėra išpildyti kiti asmeninių finansų stabilumą užtikrinantys punktai.

Atsakingai valdant savo biudžetą įmanoma dalį lėšų skirti investicijoms. Įdėmiau pažiūrėjus, pagrindinės kliūtys pradėti – nėra tokios baisios: žinių niekada nebūna per daug, žinios ateina su laiku, tad nereikia norėti visko žinoti iš karto; laiko sąnaudos šiai strategijai, kurią aptarinėjame nėra itin didelės, nes tai nėra spekuliaciniai veiksmai; dėl kapitalo nepakankamumo – tikriausia bene dažniausiai pasitaikanti kliūtis, būtent šis straipsnių ciklas ir turėtų padėti paneigti nusistovėjusią nuomonę.

Nebūtina turėti didelę sumą, norint pradėti investuoti, investavmo procese labai svarbu kantrybė ir pastovumas. Pastoviai investuojant tam tikrą pinigų sumą, po tam tikro laiko susidarys nemenkas investicijų krepšelis. Todėl ir pasirinkome šį straipsnių ciklą, kuris turėtų atsakyti į klausimus: nuo ko pradėti investuoti?

Kaip pradėti prekybą akcijomis?

Norėdami pasiūlyti strategiją, kuri būtų aktuali visiems pradedantiesiems labai svarbus aspektas – investuojama suma. Daugeliui tikriausia jau pažįstamas formatas investuoju 1000 lt, nesinorėtų kartotis bei norėtume parodyti ne tik teorinius investavimo niuansus, tačiau ir su pačia akcijų prekybos specifika susijusias subtilybes.

Tad po ilgų diskusijų AIPT.LT komanda nusprendė investavimo į akcijas pradedančiųjų strategijai pasirinkti formatą: 100 Lt / mėn., t.y. rodysime kaip po 100 Lt kiekvieną mėnesį investuoti į akcijas (preliminari šio straipsnių ciklo trukmė: 12 mėn)  Kodėl būtent tokia suma?

Todėl, kad tokią sumą tikrai gali, jei tik nori, sutaupyti daugelis, per mėnesį. Kitas svarbus aspektas – tokią sumą pastoviai investuoti kiekvieną mėnesį, tad užsimojus per didelę sumą, vėliau gali kilti pagunda atsisakyti tolimesnio investavimo.

Norint gilintis į investavimo subtilybes, reikia reguliariai „dirbti” su akcijomis. Tai parodomasis modelis ir kiekvienas gali atitinkamai pagal save reguliuoti proporcijas, tačiau šiame investicijų pradedantiesiems straipsnių cikle bus būtent toks formatas „Investuoju 100 Lt / mėn.”.

Šio straipsnių ciklo tikslai:

• taupymo ir reguliaraus investavmo įpročio suformavimas;

 supažindinimas su akcijų prekyba.

Ta pagrindiniai punktai pradedantiesiems. Kas mėnesį rodysime kaip investuojama 100 Lt suma į akcijas, aptarsime pasirinkimus bei supažindinsime su akcijų prekybos procesu.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.