Antradienis, 25 birželio, 2024
Strategijos

Investavimo strategijos: Investuoju 100 Lt. Pirmieji pirkimai.

Investuoju 100 Lt. Pirmieji pirkimai. Jeigu domitės investavimo galimybėmis į akcijas ir nežinote nuo ko pradėti – pirmiausia reikėtų pradėti nuo nedidelių sumų. Yra daug įvairių virtualių portfelių sudarymo žaidimų, kurie padeda susipažinti su rinka, tačiau norint užsiimti investavimu į akcijas ilguoju laikotarpiu – reikia tai kažkada pradėti ir realioje biržoje.

Žinių bagažas niekada nebūna per didelis. Gilintis, domėtis apie akcijas visada reikia, nes tik įdėjus darbo / pasiruošimo, galima tikėtis vaisingų rezultatų. Tačiau šalia žinių,  neatsiejma investavimo proceso dalis yra vertybinių popierių prekyba. Šiame straipsnyje apžvelgsime kaip perkamos akcijos?

Šiame straipsnių cikle „Investavimo strategijos pradedantiesiems: Investuoju 100 Lt.” akcentuojame šiuos pagrindinius tikslus:

taupymo ir reguliaraus investavmo įpročio suformavimas;
supažindinimas su akcijų prekyba.

Yra sakoma: „Jeigu galvoji, kad neturi lėšų investavimui – pagalvok dar kartą”. Kitaip sakant – pirmiausia  sutaupoma pinigų suma, o tada ji investuojama.

Pradedam nuo nedaug

Kad būtų lengviau pradėti – galima reguliariai investuoti santykinai nedideles sumas. Todėl mes pasirinkome būtent tokį formatą: 100 Lt / 1mėn. Jeigu domitės akcijomis, analizuojate rodiklius, tačiau dar nepradėjote investuoti – toks formatas gali būti Jums tikrai priimtinas.

Taigi tarkime, jog atsakingai pasvarstę nusprendėte imtis investavimo į akcijas. Nuo ko pradėti? Pirmiausia reikėtų pasirinkti Finansų Maklerio Įmonę (toliau FMĮ), kurio paslaugomis naudositės.

Laikantis tvaraus asmeninio biudžeto taisyklių, derėtų vertybinių popierių (toliau VP) sąskaitą turėti atskirai nuo santaupų, atlyginimo sąskaitų (t.y. skirtinguose bankuose /FMĮ) – taip Jūs apsaugote save nuo neapgalvotų / spontaniškų poelgių, bei laikotės biudžeto planavimo normų.

Šiam straipsnių ciklui pasirinkome FMĮ Finasta VP prekybos platformą, ją pasirinkome dėl:

  1. jau minėtų asmeninių / investicinių sąskaitų atskyrimo priežasčių;
  2. tai įmonė, kuri jau ilgą laiką teikia Finansų Maklerio paslaugas ir yra viena iš lyderių šioje srityje.

Jūsų teisė rinktis, kokią FMĮ pasirinksite, tačiau svarbu atkreipti dėmesį ne tik, kad VP sąskaita būtų atskirta (nuo kitų jūsų sąskaitų), bet taip pat svarbu ir sąskaitos valdymo patogumas / informatyvumas. Atsidaryti VP sąskaitą galima nuėjus pas jūsų pasirinktą banką / FMĮ. Šiame straipsnių cikle minima prekyba akcijomis vyks internetiniu būdu, t.y. internetu vykdant VP sąskaitos transakcijas.

Pradedam

Nors investuojame 100 lt / mėn, tačiau pirmu kartu padarėme pavedimą 105 Lt – papildoma suma skirta kaip rezervas įvairiems galimiems mokesčiams. Norint pirkti akciją reikia pasirinkti, VP biržą, o tada iš duodamo sąrašo – norimą akciją. Šiuo atveju pasirenkame CTS1L – City Service:

Atsidariusiame VP platformos lange galima pasižiūrėti įvairius akcijos parametrus bei informaciją, šiame paveiksle matote kainos svyravymo ribas. Detaliai matote po penkias „Brangiausiai perka” bei „Pigiausiai parduoda” pozicijas. Šalia kiekvienos kainos matosi ir siūlomų akcijų kiekis.

Investavimo strategijos: Investuoju 100 Lt. Pirmieji pirkimai.

Šiek tiek diversifikacijos

Investuoti 100 Lt, šį kartą pasirinkome į tris akcijas, tad apytikriai tai būtų apie 33 Lt arba ~9.55 EUR į vieną akciją. Bet ne visų akcijų kainos leido padalinti sumas į lygias dalis, todėl vienų akcijų teko pirkti mažiau, kitų daugiau. Šiuo atveju, kadangi kitoms akcijoms teko mažesnės sumos – CTS1L suma kiek išėjo didesnė.

Suvedus kiekį ir kainą – spaudžiame „Įvesti pavedimą”, tada patvirtinimui atsidaro sekantis langas. Šiame lange matote informaciją prieš patvirtinant VP pirkimą. Matote kokia akcija, kokia suma, koks kiekis, bei su pirkimu / pardavimu susijusią informaciją.

Taip pat pateikiama informaciją apie tai, jog esate susipažinę jog prekyba VP yra susijusi su rizika, tad šioje vietoje paspaudus ‘Įvesti pavedimą’ ne tik įvykdysite VP pavedimą, bet tuo pačiu šiuo veiksmu patvirtinsite, jog esate susipažinę su visa susijusia rizika, kitaip sakant – elgiatės atsakingai ir apgalvotai.

Kaip matome – buvo įvykdyti trys pirkimai: CTS1L; APG1L; IVL1L. Šioje lentelėje matoma pirkimo kaina, kiekis, bei kiek sumokėta komisinių.

Pirmasis straipsnių ciklo „Investuoju 100 Lt” pirkimas struktūriškai atrodo taip:
CTS1L – 7 akcijos; 12.95 EUR; 0.46 EUR komisinių;
APG1L – 5 akcijos; 8.95 EUR; 0.45 EUR komisinių;
IVL1L – 2 akcijos; 5.16 EUR; 0.44 EUR komisinių;

Iš viso pirmuoju pirkimu investuota 28.41 EUR (arba 98.09 Lt) įskaičiuojant komisinius mokesčius.

Baltijos šalių akcijų biržos.