Pirmadienis, 20 gegužės, 2024
Strategijos

Investavimo strategijos: Tvenkinio portfelis

Tvenkinio portfelis yra sukurtas prieš 12 metų. Sudarytas visiškai iš atsitiktinių akcijų, tikintis, kad toks pasirinkimas bus ne tik pelningas, bet ir sumažins riziką. Atsitiktinumas gali užtikrinti diversifikaciją, kas sumažina riziką. Pasižiūrėkime, kaip yra iš tikrųjų.

Kaip Tvenkinio portfelis atrodė pradžioje

Pilnas internetas mirga visokio plauko analitikų, ekspertų ir šiaip tinklaraštininkų rekomendacijomis investiciniams portfeliams. Kokių tik akcijų nėra, kokių tik atrankos kriterijų nerasite!

Nutarėme ir mes pasižiūrėti. Tačiau turime iš anksto pranešti, kad tokia investavimo strategija – susirankioti kas ką siūlo internete – nėra pati geriausia. Tinginiams ji gal ir tinka, bet ne mums. Na bet jei jau visiškai pritrūkote idėjų, jei niekas jau „nevež“, galima pabandyti ir taip…

Tačiau netikėkime aklai (o gal ir visai netikėkime) tuo, ką mums siūlo. Antra vertus, kažkas vis dėlto atliko analitinį darbą ir išrinko būtent šias akcijas.

Kažkam jos įdomios. Kodėl gi ir mums jomis nepasidomėti. Tačiau mes pasinaudojam tik tuo, kad susirenkam rekomenduojamų akcijų tickerius ir susimetam į portfelį.

O tai reiškia, kad mūsų laukia šioks toks darbelis. Vien susirinkti akcijas… Beveik neįmanomas dalykas :). Pasiūlymų ir idėjų – nors tvenkinį tvenk. Taip ir pavadinom šią strategiją. Neskyrėme akcijų pagal tipus, sektorius, kapitalizacijas. Tiesiog susirinkom ir viskas. Toks atsitiktinis sąrašas, beje, gali būti labai gerai diversifikuotas. Pirmai pradžiai mums tikrai to užtenka. Kažkiek akcijų gal atsimes, gal liks. Niekas mūsų neverčia pirkti iš karto visų akcijų ir už visus.

Nusipirksim dalį startinio paketo akcijų ir žiūrėsim, kas vyksta rinkoje.

 1. Emcor Group (EME)
 2. Ambac Financial Group (ABK)
 3. NetFlix (NFLX)
 4. E*Trade Financial Corporation (ETFC)
 5. Level 3 Communications (LVLT)
 6. Sirius XM Radio (SIRI)
 7. InterOil Corporation (IOC)
 8. Sharps Compliance (SMED)
 9. China Green Agriculture (CGA)
 10. Sourcefire (FIRE)
 11. Hi-Tech Pharmacal (HITK)
 12. Amazon.com (AMZN)
 13. Apple (AAPL)
 14. Baidu (BIDU)
 15. IBM (IBM)
 16. Priceline.com (PCLN)
 17. Flotek Industries, Inc. (FTK)
 18. Aeropostale Inc. (ARO)
 19. The Buckle (BKE)
 20. Carter’s (CRI)
 21. VF Corp. (VFC)
 22. Columbia Sportswear (COLM)
 23. Dick’s Sporting Goods (DKS)
 24. Joe’s Jeans Inc. (JOEZ)
 25. Cepheid (CPHD)
 26. Cerus (CERS).
 27. Advanced Micro Devices Inc. (AMD)

Taip iš lėto, neskubėdami, mes susipirkome visas šias akcijas ir dabar galime įvertinti tokios strategijos sėkmę arba nesėkmę, pasižiūrėti kitus aspektus.

Portfelis šiandien

Per tą laikotarpį įvyko daug pasikeitimų portfelyje. Turėjome net 6 kompanijų akcijų splitus. Paprastus splitus darė Netflix, Apple, Baidu, V.F. Corporation ir Columbia Sportwear Company. Apple padarė net du splitus per tą laikotarpį. O China Green Agriculture Inc. darė atvirkštinį splitą. Ši kompanija mums atnešė ir didžiausius nuostolius. Parasta beveik visa pozicija.

Kompanija Priceline Group nuo 2018 metų pradžios vadinasi Booking Holdings. Šios kompanijos grąža yra viena tarp didžiausių ir jas dar vis laikome. Taip pat mums pribyrėjo ir nemažai dividendų. Užsidarė šios pozicijos, pagrinde dėl kompanijų delistingavimo dėl įvairių priežasčių:

 • Ambac Financial Group
 • E*Trade Financial Corporation
 • Level 3 Communications
 • InterOil Corporation
 • Sourcefire
 • Hi-Tech Pharmacal
 • Aeropostale Inc.
 • Joe’s Jeans Inc.
 • Cepheid.

Likusio portfelio analizė sukelia labai įdomių minčių. Pasirodo, kad portfelio rizika yra labai didelė, net 33%. O Šarpo rodiklis vos 1.08. Tuo tarpu portfelis per tą laikotarpį sugeneravo 4 279% arba 36% vidutinę metinę grąžą. Tai labai gera grąža, tokios mes net nesitikėjome.

Na, mes žinome, kad investuojant didelė riziką gali reikšti kaip ir didelius pelnus, taip ir didelius nuostolius. Šį kartą turime pelnus. Bet tai nebuvo labai sudėtinga, nes per visą tą laiką JAV akcijų rinka kilo. Tačiau tokia rizika šiandien vis tiek yra per didelė. Ir štai kodėl…

Perspektyva

FED planuoja po kelių mėnesių kelti bazines palūkanų normas. Artimiausius metus tai neigiamai atsilieps tokių kompanijų kaip Amazon, Apple ir pan. veiklos pelningumų rezultatams. Todėl mes sumažinsime technologijų sektoriaus akcijų kiekį ir jį padidinsime kitose pozicijose.

Perdėliojus pozicijas gavome portfelį, kurio rizika yra jau 19%, Šarpo rodiklis padidėjo iki 2.19, o beta – 1.10.

O sudėtis dabar yra tokia:

KompanijaDalis portfelyjePozicijos rizika, %
EMCOR GROUP, INC.0.0519.5
NETFLIX, INC.0.0479
SIRIUS XM HOLDINGS INC.0.03328.8
SHARPS COMPLIANCE CORP.0.02767
AMAZON.COM, INC0.0126
APPLE INC.0.2233.6
Baidu, Inc.0.01559
INTERNATIONAL BUSINESS MACHINES CORPORATION0.0520
THE BUCKLE, INC.0.0728
CARTER’S, INC.0.0426
V.F. CORPORATION0.0129
COLUMBIA SPORTSWEAR COMPANY0.1822
DICK’S SPORTING GOODS, INC.0.0532
CERUS CORPORATION0.1943
ADVANCED MICRO DEVICES, INC0.005111.4
BOOKING HOLDINGS INC.0.00511.2

Pandeminiam spaudimui mažėjant, galima tikėtis, kad kompanijų veiklos rezultatų pajamingumas augs. Vadinasi, galima tikėtis ir panašaus portfelio augimo ateityje. Tačiau centriniai bankai pasaulyje jau pradėjo monetarinės politikos griežtinimą. Ir vidutiniu laikotarpiu tai gali sumažinti portfelio pajamingumą.

Tačiau mes investuojame ilgam ir planuojame laikyti portfelį dar antra tiek laiko. Tai per tą laiką įvyks dar daug pokyčių tiek pasaulinėje ekonomikoje, tiek mūsų portfelyje. Ir labai tikimės, kad tai bus teigiami pokyčiai.

Bet kokiu atveju nepamirškite, kad akcijų kainos neturi nei bulių, nei meškų rinkos. Jos turi tik GALIMYBES. Ir klausimas yra apie tai, kaip mes tomis galimybėmis sugebėsime pasinaudoti.

One thought on “Investavimo strategijos: Tvenkinio portfelis

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.