Investiciniai fondai II

Kokią naudą galima gauti iš investicinių fondų? Nauda akivaizdi. Su, palyginus, maža pinigų suma jūs galite pasiekti viso pasaulio rinkas, visus investicinius instrumentus.

Iš investicinių fondų galima suformuoti  gerai diversifikuotą fondą, paskirsčius lėšas į kelias kapitalo grupes, skirtinguose pasaulio regionuose. Kartais tame net nereikia ieškoti atskirų fondų. Yra fondų, kurie jau tai padarė.

Todėl čia reikia pasakyti, kad fondai jau patys savaime yra pakankamai diversifikuoti. Bet tai dar nereiškia, kad kiaušinius galima sudėti į vieną krepšį. Neapsiribokite vieno fondo pasirinkimu. Ieškokite daugiau fondų, vertų būti jūsų portfelyje.

Fondų veikla yra griežtai reglamentuojama ir prižiūrima. Tai tarsi suteikia saugumo jausmo investuotojams. Bet tas saugumas yra apgaulingas. Toli gražu, ne visų fondų valdytojai gali efektyviai valdyti kapitalą, greitai reaguoti į didelius rinkos pokyčius.

Tai, kad investicinį kapitalą valdo už jus, reiškia, kad už tai reikia susimokėti. Tai išlaidos, kurios susijusios su investavimu per investicinius fondus.

Tai gali būti pirkimo ir/arba pardavimo mokesčiai, komisiniai, valdymo mokesčiai, pelno mokesčiai. Didesnis mokestis susijęs su galima didesne grąža, tuo pačiu ir rizika.

Todėl nepamirškite įvertinti ir šių išlaidų, pasirinkdami investavimo fondą. Bet pirmiausia rinkitės fondus pagal valdytojus. Jų patirtis, profesionalumas, reputacija – svarbus kriterijus pasirenkant investavimo fondą.

Nepagailėkite laiko išnagrinėti ir tai. O gal užteks tik tai? Visą kitą informaciją apie fondus jūs galėsite gauti iš pirmų lūpų. Bet vis tiek, perskaitykite fondų prospektus.

Facebook Komentarai
Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: