Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

Investicinis portfelis Apple 2015 m. pabaigoje

Portfelis Apple 2015. Investicinio portfelio Apple strategija paskelbta prieš 3,5 metų. Per tą laiką portfelis sugeneravo 44,02% grąžą, įskaitant ir gautus dividendus. Arba 10,50% vidutinę metinę grąžą.

Palyginimui, NASDAQ Composite indeksas per tą patį laikotarpį parodė 69,96% augimą. Arba 15.63% vidutinę metinę grąžą.

Ir nieko nuostabaus, kad portfelio grąža buvo mažesnė už visos rinkos grąžą per tą patį laiką. 2015 m. pabaigoje portfelio rizika siekė beveik 16%, o Šarpo rodiklis siekė tik 0,52.

Vadinasi, prie pakankamai aukštos  rizikos (16%) portfelis sugeneravo tik 0,52 USD vienam rizikos vienetui. Dar būtina priminti, kad ši grąža yra atsižvelgus į „nerizikingo” turto – JAV 10 m. trukmės iždo obligacijų – pajamingumą. Mūsų vertinime JAV 10 m. trukmės VVP pajamingumas yra 2,21%.

Per tą laikotarpį Apple Inc. atliko 7:1 akcijų splitą, o bendra grąža siekia 39,27%. Portfelyje Apple akcijų svoris sudaro 10,40%.

QUALCOMM Inc. akcijų grąža per visą laikotarpį buvo neigiama ir siekė -13,26%. Tai vienintelė portfelio akcija su neigiama grąža. Akcijų svoris portfelyje – 18,14%.

Broadcom Corporation akcijų grąža per visą laikotarpį buvo 78,95%. Tai didžiausia vienos akcijos sugeneruota grąža portfelyje. Akcijų svoris portfelyje – 38,46%.

Taiwan Semiconductor Mfg. Co. Ltd. akcijų grąža per visą laikotarpį buvo 68,64%. Akcijų svoris portfelyje – 33,01%.

Portfelio Treynor rodiklis, prie viso portfelio beta rodiklio 0,75, yra 0,11.

Treynor rodiklis, kaip jau supratote, parodo grąžą sisteminės rizikos akivaizdoje, įvertinus nerizikingos turto klasės pajamingumą.

Susiję straipsniai:

Apple portfelio β=0,75 parodo, kad portfelis yra stabilesnis nei visa rinka, svyruoja mažiau. Tai gerai, kai yra korekcija rinkoje. Portfelio vertė sumažėja mažiau nei visos rinkos. Tačiau minusas kylant rinkoms: portfelis uždirba mažiau nei palyginamasis indeksas.

Bet Šarpo ir Treynor rodiklius galima padidinti, atliekant koregavimus portfelio sudėtyje.

Jei reikšmingai sumažintume Apple Inc. ir QUALCOMM Inc. akcijų skaičių portfelyje, o Broadcom Corporation ir Taiwan Semiconductor Mfg. Co. Ltd akcijų skaičių padidintume, taip prie tos pačios rizikos ir β rodiklio, Šarpo rodiklį galima padidinti iki artimo 1 (vienetui), o Treynor – iki 0,27.

Pabaigai

Reikia pasidžiaugti, kad toks teminis portfelis generuoja teigiamą grąžą. Ir pakankamai didelę, jei nesate labai gobšus. Investuotant geriau stabiliai štai tokia grąža nei cikliški nuostolių ir pelnų kalneliai.

O susidomėję tokiu investicinio portfelio įvertinimu, gali mums rašyti info [at] aipt.lt, padėsime įvertinti jūsų turimą ar planuojamą portfelį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.