Antradienis, 27 vasario, 2024
Strategijos

Investicinis portfelis Apple 2019 metais

Portfelis Apple 2019. Investicinio portfelio Apple strategija paskelbta beveik prieš 6 metus. Per tą laiką portfelis sugeneravo 174.07% grąžą, įskaitant ir gautus dividendus. Arba 15.95% vidutinę metinę grąžą. Palyginimui, NASDAQ Composite indeksas per tą patį laikotarpį parodė 118% augimą. Arba 14% vidutinę metinę grąžą.

Portfelio rizika (standartinis nuokrypis) per visus laikotarpius išlieka vienodo lygio ir siekia 15%. Tai visai priimtina rizika, įskaitant tai, kad Šarpo rodiklis pakilo iki 0.86.

Tai reiškia, kad per laiką investicijų efektyvumas padidėjo. T.y. prie iki 15% sumažėjusios rizikos, portfelis sugeneravo iki 0.86 USD vienam rizikos vienetui. Treynor rodiklis išlieka žemas, vos 0.16. Kas parodo, kad sisteminės rizikos akivaizdoje, portfelio grąža galėtų būti ir aukštesnė. Viso portfelio beta yra 0.86. 

Kaip IT technologijų sektoriui, beta rodiklis yra optimalus, nes tokių kompanijų akcijų kaina linkusi svyruoti daug ir sukelti didesnes rizikas investuotojams. Dabar dėl tokio bendro beta rodiklio portfelį ir toliau galima vadinti „gynybiniu portfeliu„. Ir dėl savo stabilių rodiklių, tokį portfelį galima pasidaryti ir šiandien.

Duomenys apie portfelio akcijas

AkcijaGrąža per visą laikotarpįAkcijų skaičiusSantykinis akcijos svoris portfelyje
Apple146%4900.09
Qualcomm 13%18000.1
Broadcom 299%14450.42
Taiwan Semiconductor 220%72000.3

Kas naujo portfelyje Apple 2019

Taip, portfelyje per praėjusius metus įvyko šiokių tokių pasikeitimų, kurie, kapitalo valdymo atžvilgiu, pelningumo neturėjo jokios įtakos.

2015 m. gegužę kompanija Avago Technologies Limited užbaigė Broadcom Corporation įsigijimo sandorį, kurio rezultate išliko Broadcom Corporation kompanijos pavadinimas, o NASDAQ biržoje liko Avago listingas su ticker’iu AVGO.

Pagal susijungimo susitarimą Broadcom Corporation akcininkai galėjo rinktis iš tokios alternatyvos:

  1. Gauti 54.50 USD grynaisiais pinigais už kiekvieną BRCM akciją;
  2. Gauti naujos kompanijos akcijų 0.4378 vienai BRCM akcijai proporcija,
  3. Pirmų dviejų variantų derinys.

Be abejo, kad mums įdomu yra akcijos, nors ir sandoris grynaisiais pinigais taip pat būtų pelningas. Bet tik tuo laikotarpiu. Dabar mes turime galimybę tą pelną dar labiau išauginti.

Pabaigai

Kai kurių akcijų, sakysim, Qualcomm kaina svyruoja labai stipriai, ką parodo ir beta rodiklis, kuris didžiausias iš visų keturių akcijų. Tačiau portfelis didelius vienos pozicijos svyravimus gerokai sušvelnina ir taip sumažina riziką.

Riziką mažinam ir akcijų svoriu portfelyje. Jis toks pats, kaip ir Apple akcijų. Bet labiausiai portfelį „išlygina” TSM ir AVGO akcijos. Šiaip visas sektorius laikomas didelio valatilumo. Tad nereikia kažko čia labai tikėtis. 

O pačio portfelio pelningumo ir rizikos rodiklius galima keisti keičiant šių akcijų proporcijas portfelyje. 

Galima dar keisti ir pačias akcijas jame. Bet tai jau būtų visai kitas portfelis. Šis sukurtas prieš 6 metus, visiškai atsitiktinai pasirinkus vos 4 akcijas, kurių kompanijų pavadinimai tuo metu dažniausiai šmėžavo media antraštėse.

Kas žino, gal dabar portfelis nelabai ir pasikeistų, jei tuo pačiu principu būtų atrenkamos akcijos?… 

Taip pat, galime įvertinti jūsų portfelio riziką. O jei norite labiau spekuliuoti, galime pasiūlyti pirkimo pardavimo signalus akcijoms ar valiutų poroms. Info [at]aipt.lt