Šeštadienis, 5 spalio, 2024
Strategijos

Investicinis portfelis Apple 2020 metais

Portfelis Apple 2020. Investicinio portfelio Apple strategija paskelbta beveik prieš 7 metus. Per tą laiką portfelis sugeneravo 245.6% grąžą, įskaitant ir gautus dividendus. Arba 15.4% vidutinę metinę grąžą. Portfelis išlaiko stabilų augimą. Palyginimui, NASDAQ Composite indeksas per tą patį laikotarpį parodė 337% augimą. Arba 18.6% vidutinę metinę grąžą.

Portfelio rizika (standartinis nuokrypis) per praėjusius metus pakilo iki 18%. Ankstesniais metai rodiklis laikydavosi ties 15%. Toks padidėjimas akivaizdžiai siejamas su pandemija ir jos sąlygotu susidomėjimu IT kompanijomis. Šių kompanijų akcijų kainos smarkiai kilo. Ką rodo ir NASDAQ indeksai.

Tai dar priimtina rizika, nors Šarpo rodiklis ir sumažėjo iki 0.80 (pernai 0.86). Tai reiškia, kad per laiką investicijų efektyvumas šiek tiek sumažėjo. T.y. prie iki 18% padidėjusios rizikos, portfelis sugeneravo iki 0.80 USD vienam rizikos vienetui.

Treynor rodiklis išlieka žemas, vos 0.18 (pernai 0.16). Kas parodo, kad sisteminės rizikos akivaizdoje, portfelio grąža galėtų būti ir aukštesnė. Viso portfelio beta yra 0.96.  Kaip IT technologijų sektoriui, beta rodiklis yra optimalus, nes tokių kompanijų akcijų kaina linkusi svyruoti daug ir sukelti didesnes rizikas investuotojams.

Dabar dėl tokio bendro beta rodiklio portfelį ir toliau galima vadinti „gynybiniu portfeliu„. Ir dėl savo stabilių rodiklių, tokį portfelį galima pasidaryti ir šiandien.

Duomenys apie portfelio akcijas

AkcijaGrąža per visą laikotarpįAkcijų skaičiusSantykinis akcijos svoris portfelyje
Apple618.5%1 9600.22
Qualcomm22%1 8000.08
Broadcom332%1 4450.33
Taiwan Semiconductor247.3%7 2000.24

Kas naujo portfelyje Apple 2020

Pasikeitimų portfelyje praėjusiai metais nebuvo ženklių. Kompanija Apple padarė 4:1 akcijų splitą. Esmės akcijoms tai nesudaro jokios, tik pritraukia daugiau investuotojų. Bet portfeliui pokytis yra reikšmingas.

Išaugo AAPL akcijų kiekis portfelyje, vadinasi, padidėjo ir jos santykinis svoris. O tai įtakoja rodiklius. Tačiau dabar, esant tokiam santykiniam svoriui ir beta rodikliui apie 1.3, mes neplanuojam keisti svorių portfelyje. Tuo labiau, kad Apple akcijos rodo didžiausią augimą.

Pabaigai

Šis portfelis sukurtas prieš 7 metus, visiškai atsitiktinai pasirinkus vos 4 akcijas, kurių kompanijų pavadinimai tuo metu dažniausiai šmėžavo media antraštėse. Todėl, nekeičiant sudėties, ir norint padidinti pelningumo rodiklius, galima keisti akcijų santykinį svorį jame.

Čia galima situacijas modeliuoti. Sakysim, jei Apple akcijų skaičių padidinam beveik dvigubai iki 3 000 vnt, pelnas ir Šarpo rodiklis išauga, rizikai beveik nepakitus. Situacija labai pablogėja, jei Apple akcijos visai išimamos iš portfelio.

Investicinis portfelis Apple 2020 metais

Padidinus dvigubai Qualcomm akcijų skaičių, pelningumo rodikliai ženkliai sumažėja, tačiau sumažėja ir rizika, nors labai nedaug. Rodikliai pasikeičia nežymiai, šias akcijas išėmus iš portfelio.

Tačiau padidinus dvigubai Broadcom Corporation akcijų kiekį portfelyje, pelningumo rodikliai išauga ženkliai. Apskaičiuota vidutinė metinė grąža jau siektų apie 20%, Šarpo rodiklis viršija 1, o rizika sumažėja keliais baziniais punktais. Tai čia dar priedo gaunasi ir investicinė idėja šiems metams pirkti šios kompanijos akcijų.

O padidinus dvigubai Taiwan Semiconductor akcijų skaičių, beveik niekas nepasikeičia. Tačiau šias akcijas išmetus iš portfelio, pelningumas sumažėja, o rizika išauga. Tai realiai šios akcijos portfelyje atlieka savotišką amortizacijos vaidmenį.

Portfelį galima stebėti čia. Kadangi ši funkcija atsirado santykinai neseniai, tai viso portfelio dinamikos ji nerodo.

Taip pat, galime įvertinti jūsų portfelio riziką. O jei norite labiau spekuliuoti, galime pasiūlyti pirkimo pardavimo signalus akcijoms ar valiutų poroms. Info [at]aipt.lt

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.