Investuojam į 5G. Platina ir jos panaudojimas technologijose
Platinos jutikliai yra raktas, kuris padeda atskleisti naujųjų technologijų, įskaitant 5G tinklus, galimybes. Penktosios korinio ryšio kartos atėjimas suteikia naujų galimybių, kurios turės įtakos visai visuomenei. 5G palaiko didėjantį įrenginių skaičių, perduoda žymiai didesnę duomenų apimtį ir sutrumpina bendravimo laiką tarp prijungtų įrenginių. Svarbu tai, kad tai puikus daiktų interneto (IoT) įgalinimas.
IoT nėra atskiras nuo interneto, bet jo plėtimasis – būdas sujungti tikrąjį ir kibernetinį pasaulį. Pasak Švedijos tarptautinės tinklų ir telekomunikacijų bendrovės Ericsson, iki 2050 m. bus 24 milijardai sujungtų įrenginių, kurie paveiks beveik visus mus supančius objektus, pradedant gatvių žibintais, termostatais ir elektriniais skaitikliais, baigiant fitneso treniruokliais, vandens siurbliais ir automobiliais.
IoT palaikančiuose įrenginiuose yra jutikliai, kurie nuolat renka duomenis ir reaguoja į juos, o šis didžiulis duomenų lygis gali leisti įrangai suvokti, bendrauti, savireguliuotis ar diagnozuoti problemas, kad būtų optimizuotas našumas ir sumažintas prastovos laikas.
Platinos sensoriai 5G tinkle
Itin tikslus temperatūros matavimas yra būtinas daugeliui pagrindinių technologijų ir būtina veiksmingų techninių sprendimų sąlyga. Platinos temperatūros jutikliai yra žinomi dėl didelio stabilumo, pakartojamumo ir greito reagavimo laiko. Platinos jutikliai gali būti naudojami e.mobilumo programose, kurios naudoja elektrinių jėgainių technologijas (tiek akumuliatorių, tiek vandenilio kuro elementus) ir transporto priemonėse esančias informacijos ir ryšių technologijas kartu su prijungtomis infrastruktūromis, kad būtų galima automatizuoti varymą.
Pavyzdžiui, platinos temperatūros jutikliai naudojami komponentams apsaugoti nuo perkaitimo elektros varikliuose. Be to, jie gali užtikrinti gerai valdomą ir saugią akumuliatoriaus naudojimo aplinką, pailgindami akumuliatoriaus tarnavimo laiką. Įkrovimo kištukuose, kur greitas įkrovimo laikas reikalauja didelių srovių, platinos jutikliai pašalina perkaitimo riziką.
Didelio našumo elektroniniuose moduliuose, kurie valdo energijos paskirstymą ir energijos valdymą elektrinėse transporto priemonėse, taip pat yra platinos jutikliai, užtikrinantys papildomą saugumą. Daiktų internetas taip pat skelbia „kognityvinės gamybos“ erą, kurioje jutikliai vaidins pagrindinį vaidmenį, nes dideli duomenys, nuspėjamoji analizė ir robotika susijungia į sujungtus, išmaniuosius išteklius su pažinimo galimybėmis.
Privalumai yra geresnis efektyvumas, mažesnė priežiūra ir mažesnės išlaidos. Čia daugiafunkciuose jutikliuose naudojama platinos plonasluoksnė technologija. Buvo įrodyta, kad platina yra naudinga jutikliuose, skirtuose ypač jautriai ir greitai elektriškai aptikti chemines medžiagas. Tyrėjai panaudojo jautrią atomiškai plonos platinos cheminės ir elektros perdavimo galimybę, kad aptiktų toksines medžiagas.
Nors dar ankstyvoje stadijoje, manoma, kad tokie jutikliai galėtų būti naudojami oro kokybei stebėti. Žvelgiant į ateitį, naujų jutiklių, dėl kurių įrenginiai būtų saugūs, veikiantys ir tikslūs, poreikis greičiausiai tik didės, kai artėsime prie kvantinių technologijų pavertimo produktais, kurie keičia mūsų pasaulį, pavyzdžiui, automobiliais be vairuotojo. Kvantinių būsenų jautrumą galima panaudoti jutikliais, nes jie gali būti naudojami šviesai, gravitacijai ir magnetiniams laukams aptikti.
Investavimas
Kaip matome, dėl technologinių vystymosi ir plėtros, platinos paklausa gali stipriai išaugti. Todėl būtų verta į savo portfelius įtraukti ir šiek tiek platinos ateities sandorių, ETF ar fizinės forma. O paladžiui esant platinos substitutui, verta pasidomėti ir investavimo į jį galimybes.
Vertinant platinos panaudojimą įvairiuose jutikliuose ir davikliuose, galime pastebėti, kad elektromobiliai taps saugesni ir efektyvesni. Tai prisiminkime, į ką galima investuoti, kalbant apie elektromobilių pramonę.
Ir, žinoma, telekomunikacijų kompanijos. Be platinos jutiklių aukštesnės kartos tinklų sukūrimas ir plėtra be jų jau sunkiai įsivaizduojama.