Antradienis, 25 birželio, 2024
Strategijos

Investuojam į auksą. Perkam aukso ETF

Aukso ETF yra vienas populiaresnių būdų pasaulyje investuoti į geltonąjį metalą. Jie likvidesni už aukso luitelius ir monetas, vadinasi, ir rizika mažesnė. O investuotojams, norintiems apsidrausti nuo neprognozuojamos ekonomikos, aukso ETF gali būti lengviau valdomas ir pigesnis būdas investuoti į šią žaliavą.

Kaip žinia, yra visokiausių to pačio tipo ETF’ų. Jie gali būti svertiniai, gali būti priešingos krypties (kaina kyla, kai rinka krenta ir atvirkščiai). Bet mus, europiečius domina tie fondai, kuriuos galime nusipirkti, t.y. nuominuotus eurais ir prekiaujamus Europos biržose.

Auksas yra populiariausias taurusis metalas, tai ir fondų yra labai daug. Čia bandžiau parinkti lengviausiai pasiekiamus lietuviams. Bet kuris bankas (o FMĮ tikrai) turi leisti nusipirkti šiuos ETF’us arba ETC’us. Čia yra fondai, laikantys fizinį auksą, yra aukso kasyklų akcijų fondas ir vienas short fondas.

ETF pavadinimas/Ticker’is biržojeTotal Expense RatioAukso kiekis fondeFive-year returns, ETFIndekso (rinkos)Birža
iShares Physical Gold ETC/PPFB0.12%231.52 MT60.01%61.40%Xetra
Xtrackers Physical Gold ETC/XAD50.25%2,050,659,052 USD71.79%Xetra
iShares Physical Gold EUR Hedged ETC/IGLD0.25%24,968,096 EUR9.56%9.92%Xetra
WisdomTree Gold 1x Daily Short/9GA90.98%-34.35%65.36%Xetra
The Royal Mint Responsibly Sourced Physical Gold ETC/RMAU/RM8U0.25%830,835,800 USD2.30%2.43%Milanas/Xetra
VANECK JR. GOLD MINERS UCITS/GDXJ0.55%349,200,000 USD4.33%4.95%Xetra

Į ką čia svarbiausia atkreipti dėmesį? Visų pirma, tai į Total expense ratio ir į 5 metų (jei tokia yra) grąžą. TER turi būti kiek galima mažiausias, grąžą – pageidautina didžiausia. Nors nebūtinai tokia bus ateityje. Ir ne mažiau svarbu, visi ETF yra nesvertiniai.

Apie fondus

1. iShares Physical Gold ETC

iShares Physical Gold ETC priima tik tokį auksą, kuris atitinka Londono metalų rinkos asociacijos (LBMA) taisykles. Šių taisyklių pagalba stengiamasi taip pat atitikti LBMA atsakingo šaltinio programos reikalavimus, užtikrinant, kad 100% ETC palaikomo aukso būtų iš atsakingų išteklių.

2. Xtrackers Physical Gold ETC

Šis ETC yra sukurtas sekti fizinio aukso kainos pokyčius. Tai reiškia, kad kiekvienam ETC akcijų vienetui, kurį turite, jūs turite tam tikrą eksponavimą fiziniam auksui.

3. iShares Physical Gold EUR Hedged ETC

iShares Physical Gold EUR Hedged ETC yra finansinis instrumentas, leidžiantis investuotojams įgyti poziciją aukso kainoje ir tuo pačiu metu suteikti apsaugą nuo euro (EUR) ir aukso nominalo valiutos (dažniausiai JAV dolerių, USD) keitimo kursų svyravimų. ETC išleido BlackRock, viena didžiausių pasaulio turto valdymo įmonių.

4. WisdomTree Gold 1x Daily Short

„1x” rodo, kad šis ETF siekia grąžos, priešingos (atvirkštinės) pagrindinio turto kasdieniniam kainos kitimui. Šiuo atveju tai yra auksas. Taigi, jei aukso kaina dienos metu krenta, ETF kaina pakyla maždaug tuo pačiu dydžiu, ir atvirkščiai. Inversiniai ETF paprastai yra rizikingesni nei įprasti ETF. Jie sukuriami trumpalaikiam prekybos tikslui ir ilgesniam laikotarpiui gali netinkamai veikti dėl kompensavimo efektų. Šiuos ETF paprastai naudoja patyrę prekiautojai trumpalaikiam apsidraudimui ar spekuliacijai

5. The Royal Mint Responsibly Sourced Physical Gold ETC

Šitą ETC’ą išleido Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla (The Royal Mint) ir yra susijęs su aukso kaina. Jau pavadinimas parodo, kad tai atsakingų šaltinių auksas ir jame šiuo metu nėra Rusiškos kilmės aukso.

6. Vaneck Jr. Gold Miners UCITS

Tai investicinis fondas, kuris specializuojasi investuoti į jaunų, mažos ir vidutinės kapitalizacijos aukso (tuo pačiu ir kitų metalų) gavybos kompanijų akcijas. Šis fondas yra valdomas VanEck Global, tarptautinės investicinės bendrovės, kuri specializuojasi vertybinių popierių rinkose. Kaip investicinis fondas, Vaneck Jr. Gold Miners UCITS investuoja į daugelį skirtingų įmonių akcijų, siekdamas sumažinti riziką ir padidinti pelningumą. Tai leidžia investuotojams įsigyti įvairių aktyvų, susijusių su auksu.

Investavimas į auksą per ETF ir ETC yra populiarus ir plačiai naudojamas būdas pasiekti investicinį auksą finansų rinkose. Šie instrumentai suteikia investuotojams galimybę gauti prieigą prie auksinių išteklių, tuo pačiu mažinant fizinio aukso laikymo ir saugojimo išlaidas bei sušvelninant likvidumo problemas. Abu šie instrumentai suteikia investuotojui galimybę diversifikuoti savo investicijų portfelį.

Sėkmingų investicijų ir ačiū, kad perskaitėte straipsnį.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.