Investuojam į NT užsienyje 11. Naujoji Zelandija

Naujoji Zelandija sudarytas iš dviejų pagrindinių salų – Šiaurės salos ir Pietų salos, ir keleto mažesnių salų. Daugiausiai gyventojų gyvena Šiaurės saloje. Ketvirtis jų gyvena didžiausiame mieste Oklende.

Kiti dideli miestai yra Velingtonas ir Kraistčačas (Christchurch). Saloje yra veikiančių vulkanų, kurie kuria gamtovaizdį. Čia yra terminiais mineraliniais vandenimis (spa) ir sieros garais žymus miestas Rotorua. Salos paplūdimiai žymūs juodu smėliu.

Pietų sala mažiau apgyvendinta, šaltesnė ir garsėja savo Žiedų valdovo peizažais. Klimatas svyruoja

nuo subtropinio šiaurėje iki vėsaus pietuose.

Oklende yra didžiausios vidutinės būsto kainos, bet gali būti žemesnės už Europos. Brangiausi būstai yra Oklendo priemiesčiuose. Nedaug Naujosios Zelandijos gyventojų gyvena butuose, dauguma ieško sublokuotų namų su dideliais sodais. Tai verta prisiminti, ruošiantis perparduoti būstą.

Studentų skaičius ir nuolatinis naujai atvyksiančių į Oklendą srautas užtikrina gerą nuomos rinką. Nuomos rinka turizmo centruose yra stipresnė. Slidinėjimo sostinė Kvinstaunas, subtropinės žaidimų aikštelės Nortlende, kur Oklendo gyventojai atostogauja ir leidžia savaitgalius, yra geri regionai investicijų paieškai. Į Velingtoną taip pat nukreiptas naujai atvykstančių srautas.

Čia koncentruojasi Naujosios Zelandijos paslaugų sektorius. Ilgalaikės  nuomos sutartys pasirašomos paprastai šešiems mėnesiams. Todėl sutartyje būtina nurodyti sutarties trukmę. Iš anksto sutartį galima nutraukti tik abiem pusėms susitarus. Tai būtina atsižvelgti į nuomos trukmę planuojant investicijas.

Naujoji Zelandija yra labai patraukli investuotojams dėl mokesčių. Čia nėra žyminių mokesčių. Nėra kapitalo prieaugio mokesčio, nors kai kuriais atvejais kapitalo prieaugis gali būti traktuojamas kaip pajamos.

Jei nesate Naujosios Zelandijos gyventojus, tai čia sumokate tik pajamų mokestį iš  pajamų, gaunamų šioje šalyje.

Rezidento ar ne rezidento statusas priklauso nuo realiai praleisto laiko šalyje per metus arba nuo verslo interesų šalyje. Norint pirkti NT, būtina užtvirtinti savo statusą šalyje.

Išskyrus paveldo objektus, užsieniečiams nėra jokių apribojimų dalyvauti NT rinkoje. Rinka skaidri, biurokratija nesudėtinga, procesai vyksta greitai. Visada geriausia turėti teisininką konsultantą.

Naujosios Zelandijos gyventojai mėgsta medinius namus, nešildomus. Naujos statybos namai gali būti šildomu, bet langų stiklai vis tiek bus viengubi.

Hipotekos normos yra aukštos. Būtinas 30% užstatas. Registravimo ir teisinės paslaugos kaina gali siekti 5% sandorio vertės.

Patinka turinys? Palaikykite turinio kokybę Apie Investavimą Paprastai Patreon!
%d bloggers like this: