Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
NT

Investuojam į NT užsienyje 6. Jungtinės Amerikos Valstijos

Jungtinės Amerikos Valstijos yra šalis, kuri gali pasiūlyti kiekvienam. NT objektų kainos čia dabar istorinėse žemumose. Tai traukia pigaus turto medžiotojus ir kai kuriuose regionuose vyksta arši konkurencija. Supirkinėjami bent kiek padoriau atrodantys namai. Bet tai der nereiškia, kad labai greitai rasite gerą investiciją. Reiks daug ieškoti. Kitaip nusipirksite ir daug metų nieko negalėsite su būstu padaryti, o tik stebėti, kaip krenta jo vertė.

Nors pagrinde geriau ieškoti namų pakrantėje, šalies viduje irgi reikia pasidairyti. Čia pigaus būsto ieško emigrantai, tai turėsite kam parduoti, išnuomoti. Avialinijų reisai yra orientyras, kur ieškoti objektų, skirtų išnuomavimui. Išskirkite tikslines zonas. Į pakrantę skrendama ilsėtis, o tarp didelių miestų skraido korporacijų atstovai, Jūsų potencialūs klientai. Visada patraukli yra Florida. Čia kainos per krizę smarkiai krito.

Nepatartina investuoti Detroite ir Augustoje. Bet Amerika didelė šalis ir viskas gali greitai apsiversti. Geriausia Amerikoje susidaryti NT portfelį iš objektų įvairiuose regionuose, net ir Detroite. Dauguma amerikiečių ilsėtis renkasi vietas arčiau namų, retai važiuoja į užsienį. Geriausios vietos nuomojimo objektams yra paežerės, slidinėjimo kurortai, kalnų turistiniai takai.

Tokių vietų daug šalies šiaurėje. Amerikiečiai mėgsta miško sodybas. Būtinai išstudijuokite vietos įstatymus. Turistiniuose regionuose veikia valdymo bendrovės, kurios tvarkys ir nuomos Jūsų turtą, Jums dirbant kitur. Pajamos iš namų nuomos apmokestinamos standartiniu 30% federaliniu pajamų mokesčiu. Užsienietis turi pasirinkimą. Įsteigus bendrovę galimomis sąnaudomis susimažinti apmokestinamąsias pajamas.

***

Arba kaip fizinis asmuo susimokėti visus 30%, bet tai padaryti yra daug paprasčiau. Kai kuriose valstijose papildomai gali būti licencijos mokestis. Pasiaiškinkite ir dėl dvigubo apmokestinimo išvengimo.

JAV nuosavybės pirkimo sistema iš esmės yra paprasta. Niuansai valstijose skiriasi, bet esmė visur ta pati. Kai sutariama dėl pirkimo, paliekamas 10% užstatas trečiai šaliai ir ten išbūna iki visiško sandorio pabaigos. Tai lyg ir supančioje  pardavėją ir pirkėją, bet yra numatyta, kaip nutraukti sandorį, jei to norisi.

Kiekvienoje valstijoje turėkite po atskirą teisininką konsultantą, nes įstatymai skirtingi valstijose. Tokiose valstijose, kaip Florida yra realtoriai atstovaujantys ir pirkėjus ir pardavėjus. Įsitikinkite, kad būtent reikalingas realtorius Jums atstovauja.