Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
NT

Investuojam į NT užsienyje 9. Šveicarija

Šveicarija. Nekilnojamojo turto pirkimas Šveicarijoje tik neseniai tapo įmanoma užsieniečiams. Užplūdus užsienio investuotojams Valė kantonas net įvedė moratoriumą 2006 metų gruodį, griežtai ribojant NT pardavimus užsienio investuotojams. Šis moratoriumas jau panaikintas, bet įvairūs apribojimai išliko, pavyzdžiui, ribojamas užsieniečiams NT objekto dydis.

Liberaliausi kantonai yra prancūzakalbėje Šveicarijos dalyje. Daugelis šių regionų NT kainos išliko aukštos net per krizę, parodydamos, kad yra gera investicija. Valė kantone išlieka populiariausias tarp užsienio pirkėjų. O Verbier slidinėjimo zonoje pradėjo augti paklausa dėl naujų reisų netoliese esančiame Sion oro uoste.

Investuojam į NT užsienyje 9. Šveicarija
Pav, iš Interneto

Pirkti nuomai rinka Šveicarijoje yra visiškai nauja. Tačiau užsieniečiai gali pirkti NT turistinėse vietovėse ir sėkmingai nuomoti. Reikia atsižvelgti į tai, kuriuose regionai turistų sezonas išlieka ilgiausias.Valė, Vaud, Bernese Oberland kantonai yra populiarūs, turi puikius slidinėjimo kurortus ir visą turistams skirta infrastruktūra.

Perkant ir parduodant sumokamas komisinis mokestis agentui. Turto mokestis siekia tarp 0,8 ir 1,3% turto vertės. Priklausomai nuo buvimo Šveicarijoje laikotarpio, gali prireikti deklaruoti savo gyvenamąją vietą šalyje.

Visada išsiaiškinkite, kokias patirsite teisines ir vyriausybines išlaidas pirkdami objektą. Mokesčiai skiriasi nuo kantono. Pirkėjas atsakingas už visus pirkimo mokesčius ir žyminius mokesčius.

Nepasirašykite jokių dokumentų nepatikrinę pas notarą su vyriausybės licencijos. Jis turi pareigą patikrinti, kad viskas būtų teisėta ir tik jis užregistruoja sandorį Šveicarijos nekilnojamojo turto registre kad esate naujasis savininkas.

Šveicarijos bankai paprastai siūlo hipoteką 60% ar 80% namo vertės. Palūkanų norma yra mokama kas ketvirtį, paskola grąžinama arba kas ketvirtį,  arba metų pabaigoje. Dėl palūkanų galima derėtis

• Ne rezidentai gali įsigyti NT turistinėse vietovėse. Europos Sąjungos piliečiai, gyvenantys Šveicarijoje, gali pirkti be apribojimų. Kiti gali įsigyti vieną objektą savo reikmėms.

• Skirtinguose kantonuose skirtingos NT pirkimo tvarkos. Kai kuriose užsieniečiams yra uždrausta perparduoti nuosavybę kitam užsieniečiui penkerius metus. Kitame kantone užsieniečiams leidžiama pirkti tik išvietes. Todėl būtinai susipažinkite su visomis taisyklėmis prieš  ieškodami investicinio objekto.

Daugiau apie investavimą į NT.