Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
NT

Investuojam į NT užsienyje 13. Kipras

Kipras yra puiki turistų lankoma vieta. Saulė ištisus metus, nuostabi vieta praleisti vasaros ar žiemos atostogas. Čia galima net paslidinėti kalnuose, o nusileidus, pasideginti ištaigingame paplūdimyje. O kur dar istorija ir kultūros palikimas?.. Kipre sąlyginai nebrangu, žmonės kalba angliškai. Tai gera vieta įsikurti ir investuoti.

Euro įvedimas 2008 metų sausio 1 d. pritraukė daug investuotojų. Jie labiausiai domėjosi turistų lankomomis vietomis Paphos, Larnakos ir Limassol. Turtingiausi regionai Paphos, Protaras, Pafoss, Ayia Napa vis dar siūlo daug galimybių. Nuomos rinka labai aktyvi dėl gero oro ir geros turizmo infrastruktūros. Tačiau investuotojai privalo žinoti, kad užsieniečiai gali įsigyti nekilnojamąjį turtą tik su išankstiniu Ministrų Tarybos leidimu.

Paprastai leidimas yra išduodamas. Bet užsieniečiams negalima pirkti daugiau nei vieną objektą saloje, išskyrus tuos atvejus, kai Kipre nuolat gyvenama ilgą laiką. Nekilnojamojo turto mokestis mokamas kartą per metus ir svyruoja nuo nulio iki 0,4% nuo turto vertės. Yra ir kitų mokesčių. Vos tik nuosavybė užrašoma Jums, žemės registras iš karto apmokestina 3-8% mokesčiu.

Mokamas Žyminis mokestis užregistravus pirkimo sutartį. O jei perkate butą, iš karto pradedate mokėti aptarnavimo-komunalinius mokesčius. Kipras yra padalintas į turkų valdomą šiaurę ir Graikijos Kiprą pietuose (Kipro Respublika). Nekilnojamojo turto kainos šiaurėje yra mažesnės, bet ir problemų šiaurėje gali būti daugiau. Ir labai didelių problemų, net iki turto ir visų investicijų praradimo.

Nekilnojamojo turto kainos palaipsniui auga nuo 2004 m., kai Kipras įstojo į ES. Kils ir ateityje. Įsitikinkite, kad Jus konsultuoja patikimi specialistai, nepriklausomi konsultantai. Atidžiai viską įvertinkite ir tik po to mokėkite pinigus. Aplankykite įvairius Kipro regionus ir skirtingais metų laikais.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.