Trečiadienis, 22 gegužės, 2024
NT

Investuojam į NT užsienyje 3

Jei perkant NT užsienyje jums reikia hipotekos, galite paskolą imti toje šalyje arba, jei turite ką užstatyti čia, imkite paskolą Lietuvos bankuose. Pasirinkimas gali priklausyti tik nuo bankų sąlygų abiejuose šalyse.

Antras straipsnis

Pavyzdžiui Egipte hipoteka yra labai ribojama užsieniečiams, bet Ispanijoje rasite platų pasirinkimą, tačiau dėl ekonominio klimato, šiuo metu siūloma mažiau ir mažesnės paskolos. Kaip žinia, bankams ten labai sunkus laikotarpis.

Nepriklausomai nuo to, kr pasirinkote hipoteką, pasilikite sutartyje sau laisvės pasikeisti hipoteką į kitą šalį, kur sąlygos pasidaro geresnės. Hipotekos klausimas yra labai platus, todėl jei nusprendėte pasinaudoti hipoteka, būtinai konsultuokitės su profesionalais.

Valiutos konvertavimo ignoruoti negalima. Jei pirksite euro zonos šalyje nekilnojamąjį turtą, tai konvertavimas yra pastovus dydis, kurį reikia įskaičiuoti pačioje pradžioje. Bet jei kitoje šalyje su laisvai konvertuojama valiuta, tai į valiutų svyravimus jau būtina atsižvelgti rimčiau.

Investuojam į NT užsienyje 3Mes įpratę valiutą keisti tame banke, kuriame turime sąskaitą. Tačiau bankas už tai iš mūsų daug pasiima. Konvertavimas tampa brangus. Bet juk galima turėti vertybinių popierių sąskaitą pas brokerį, kuris teikia ir valiutos konvertavimo paslaugas. Čia galima sutaupyti reikšmingas sumas.

Blogiausiu atveju galima paprašyti Jūsų banko, kad suteiktų valiutų brokerio paslaugas. To reikia, kad už NT pirkimo metu nepermokėtumėte daugiau, to reikia, kad turėtumėte pakankamai lėšų reikalinga valiuta einamiems dalykams, o jei Jūs NT užsienyje nuomojate, patars kada geriausiai konvertuoti į litus.

Nepamirškite, kad iš konvertavimo gali uždirbti papildomai, o nuo neigiamo valiutų kurso galima apsisaugoti. Profesionalus brokeris visada padės. Nepradėkite NT verslo užsienyje bet tokio patarėjo.

Turto draudimas yra dar vienas dalykas, be kurio geriau nepradėti investavimo į NT. O be gero specialisto čia irgi nieko nebus. Draudimas kainuoja ir kiekvienoje šalyje yra dar visokių papildomų niuansų (Floridoje uraganai), kurie didina draudimo kainą. Nesvarbu kiek mokėsite, svarbu, kad būtumėte atidžiai susipažinę su draudimo sąlygomis ir maksimaliai į viską atsižvelgę.

Trumpai apžvelgėme dalykus, bet kurių investavimas į NT užsienyje būtų sunkus ir labai rizikuotumėte. Trumpai priminsime esmę:

Planuokite finansus. Ką galite sau leisti pirkti užsienyje?

Atlikite tyrimą. Kur norite pirkti? Ką? Už kiek?

Ieškokite tinkamiausios sau vietos ir objekto. Aplankykite šalis. Ar jūs naudosite savo turtą nuomai, gyvensite nuolat ar tik atostogoms?

Raskite gerą advokatą. Puikiai kalbantį Jūsų ir tos šalies kalba, turintį žinių ir ryšių toje šalyje.

Tikrinkite ar namas legaliai pastatytas. Ar galima statyti ant pasirinkto sklypo? Teisininkas nebūtinai gali patikrinti viską. Ką galite, darykite patys.

Atsidarykite sąskaitą vietiniame banke.

Raskite gerą valiutos brokerį.

Pasirūpinkite užstatu. Kai radote tinkamą objektą, pasiūlykite užstatą, su sąlyga, kad pardavėjai išimtų objektą iš rinkos, kol visi formalumai nesutvarkyti.

Apdrauskite turtą.