Antradienis, 21 gegužės, 2024
NT

Investuojam į NT užsienyje 4. Ispanija

Ispanija. Ispanijos pakrantė ruožuose saulėta būna beveik visus metus. Todėl didžiausia nekilnojamo turto apyvarta vyksta čia. Šių dienų skolos krizė Ispanijoje NT kainas palaipsniui muša kainas. Didesniu greičiu kainoms kristi neleidžia didelė NT objektų paklausa. Ispanijoje gerai išvystyta infrastruktūra, sąlyginai žemos kainos, neaukšti įvairiausi mokesčiai, įskaitant ir komunalinius, ir aukštas pragyvenimo lygis.

Tai nuolatos vilios investuotojus į NT.  Nekilnojamojo turto pirkimo Ispanijoje galimybės vis dar patrauklios.

Regionai

Costa del Sol regionas išlieka pats populiariausias tarp užsienio investuotojų. Ir kainos čia kritusios stipriai. Todėl investuotojai, atsiskaitantys grynaisiais pinigais, čia patrauklių objektų randa labai greitai ir pigiai. Kitur galima taip pat rasti gerų objektų. Jų verta pasiieškoti vidinėje Andalūzijoje, Costa Tropical, rytų Malagoje, arba Almerijoje, Kandize ir pan. Iki šių regionų skrenda lėktuvai iš Lietuvos.

Yra ir NT objektų salose. Sparčiai vystėsi infrastruktūra Balearų salose, turtas brango. Na, o jei turite pakankamai lėšų, galite sau vietelės pasiieškoti Kanarų salose.

BUY-TO-LET rinka

Konkurencija čia labai didelė. Todėl nuomos kainos yra gerokai numuštos. Ypač Costa del Sol regione, kur daug turistams išnuomojamų objektų priklauso investuotojams-verslininkams. Bet turistų srautas yra stabilus. Tai trečia turistų lankomiausia šalis Europoje. Bet prieš nuspręsdami įžengti į šią rinką išsiaiškinkite visas galimybes ir grėsmes.

Mokesčiai

Pirkdami namą Ispanijoje turėsite sumokėti 8% į PVM atitikmens mokestį, 1% dydžio žyminį mokestį naujiems pastatams. Teisiniai sandorio sutvarkymai, notaras, registras iš jūsų pareikalaus dar 10-12% mokesčiais ir įmokomis.

Ispanijoje, kaip ir Lietuvoje, praktikuojama (tiesa, irgi nelegaliai) deklaruoti mažesnę pirkimo-pardavimo sumą, kad sumažėtų mokesčiai. Tačiau parduodant turtą yra grėsmė, kad pardavimo kaina bus gerokai didesnė už pirkimo kainą, ir čia visus mokesčius vis tiek reikės susimokėti.

Teisiniai reikalai

Tvarkant teisinius reikalus, Jums bus pasiūlytas abogado, NT vystytojo advokatas. Atsisakykite. Tokie teisininkai neišvengia interesų konflikto. Turėti savo teisininką-patarėją. Kitaip bus sunku. Dar geriau, kad tas patarėjas laisvai kalbėtų Jums suprantama kalba, o gal pavyks rasti tokį Lietuvoje.

Patarimai pabaigai

Neskubėkite pirkti. Apžiūrėkite kiek galima daugiau objektų. Jei perkate NT nuomojimui, gerai pasiskaičiuokite, kokios turi būti nuomos kainos, kad Jūsų objektas būtų rentabilus, ir pasidomėkite, ar Jums pavyks toje rinkoje pasiekti tokių kainų.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.