Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Straipsniai

Investuotojo portretas: kas ir kaip investuoja Lietuvoje? Infografika

Investuotojo portretas. Lietuvos finansų įstaigose gyventojai turi daugiau kaip 233 tūkst. vertybinių popierių sąskaitų, o aktyviai jomis naudojasi per 42 tūkst. gyventojų – apie 26 tūkst. vyrų ir apie 16 tūkst. moterų. Sudarytų sandorių skaičiumi vyrai beveik 5 kartus lenkia moteris, o pagal turimų vertybinių popierių vertę – beveik 3 kartus.

Tipinis aktyviausias pagal sandorių skaičių ir daugiausia turto sukaupęs neprofesionalusis investuotojas yra 35–54 m. vyras. Tačiau moterys, pradėjusios investuoti, yra nuoseklesnės ir panašų aktyvumą išlaiko nepaisant amžiaus grupės. Antra, į akis tikrai krinta nemažas skaičius neaktyvių vertybinių popierių sąskaitų. T.y. dalis gyventojų, kurie sąskaitas atsidarė, tačiau investuoti taip ir nepradėjo. Galbūt mato,, kad stokoja žinių ar tiesiog nedrįsdami žengti pirmojo žingsnio.

Bendra neprofesionaliųjų investuotojų portfelio vertė 2020 m. siekė 546,9 mln. eurų, o bendra vertybinių popierių sąskaitose esančio turto vertė – 1,3 mlrd. eurų. Iš viso per 2020 m. sudaryta daugiau kaip 525 tūkst. sandorių – keturis penktadalius sandorių sudarė vyrai, likusį penktadalį – moterys.

Vertinant pagal investuotojų amžių, daugiausia sandorių savo vertybinių popierių sąskaitose sudarė 45–54 m. amžiaus grupė (22,5 tūkst. sandorių sudarė moterys ir 121,4 tūkst. sandorių – vyrai). Panašiai aktyvi yra 35–44 m. amžiaus grupė (atitinkamai 22,3 ir 116,4 tūkst. sandorių). 

***

Mažiausiai vertybinių popierių sandorių sudarė jaunimas iki 25  (atitinkamai moterys 2,2 tūkst. sandorių, vyrai 9 tūkst.). Pastebėtina, kad nors daugiausia sandorių sudaro 35–44 ir ir 45–54 m. amžiaus vyrų grupės (apie 120 tūkst. sandorių kiekviena grupė), tačiau vėliau, nuo 55 m., jų aktyvumas krinta dvigubai (iki 60 tūkst. sandorių per metus).

Pagal vertybinių popierių sąskaitose bendrą sukauptą turtą, didžiausia finansinių priemonių vertė yra 45–54 ir 55–64 m. vyrų sąskaitose (atitinkamai 247,4 ir 249 tūkst. eurų), daugiausia turto sukaupusios moterys yra vyresnės nei 65 m. (135,3 tūkst. eurų). 

Lietuvos bankas paskelbė trumpąją apžvalgą Investuotojo paveikslas Lietuvoje. Apžvalgoje pateikiami apibendrinti 2020 m. pabaigos duomenys, vertinant Lietuvos finansų įstaigose atidarytas vertybinių popierių sąskaitas. Neprofesionaliesiems investuotojams investicines ir portfelio valdymo paslaugas teikia 5 bankai, 9 finansų maklerio įmonės, 10 valdymo įmonių ir 3 finansų patarėjų įmonės.

Investuotojo portretas skaičiais

Investuotojo portretas: kas ir kaip investuoja Lietuvoje? Infografika
Investuotojo portretas skaičiais

Daugiau informacijos neprofesionaliesiems investuotojams apie investavimą – Lietuvos banko Asmeninių finansų gide. 

Plačiau: https://www.lb.lt/lt/news/view_item/id.12241

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.