Investuotojų asociacija ragina A. Pažemecką pasiūlyti sąžiningą kainą

Ragina A. Pažemecką

Vilnius, 2016.08.04. Vienai didžiausių Lietuvos pieno perdirbimo įmonių AB Žemaitijos pienas paskelbus apie planus trauktis iš biržos, Investuotojų asociacija ragina smulkiuosius akcininkus vienytis ir kovoti, kad už akcijas būtų pasiūlyta sąžininga kaina.

„Nors AB Žemaitijos pieno valdyba motyvuoja, kad pasitraukimas į šešėlį leistų sutaupyti 35 tūkst. eurų per metus, akivaizdu, kad tikrasis šio veiksmo motyvas – pagrindinio akcininko Algirdo Pažemecko noras nuvertinti ir itin pigiai įsigyti likusias akcijas iš daugiau kaip 3 tūkst. smulkiųjų AB Žemaitijos pieno akcininkų“, – sakė Investuotojų asociacijos valdybos pirmininkas Vytautas Plunksnis.

Pasak jo, buvimas biržoje duoda naudos, net ir neketinant pritraukti papildomo kapitalo. „Listingavimas NASDAQ – galimybė mažomis sąnaudomis gauti papildomo viešumo bei sukurti stabilios bei patikimos įmonės įvaizdį eksporto rinkose, o patiriamos išlaidos 58 mln. eurų nuosavą kapitalą turinčiai įmonei yra simbolinės“, – sakė V. Plunksnis.

Bendrovės finansai

AB Žemaitijos pienas kapitalizacija kaina, kurią A. Pažemeckas gali pasiūlyti smulkiesiems akcininkams (0,763 euro už akciją) siekia vos 35,3 mln. eurų. 2015 metų pabaigoje AB Žemaitijos pienas turėjo 10,2 mln. eurų grynųjų pinigų, o įmonės trumpalaikis turtas sudarė net 50,4 mln. eurų.

„2015 metais AB Žemaitijos pienas pinigų srautas iš pagrindinės veiklos sudarė 15,5 mln. eurų. Atsižvelgiant į stiprius prekės ženklus bei kainas, kurios už tokias įmones mokamos Vidurio ir Rytų Europoje, AB Žemaitijos pienas vertė parduodant įmonę strateginiam investuotojui galėtų siekti 120-150 mln. eurų, arba 2,6-3,2 euro už akciją. Norėdamas trauktis iš biržos, A. Pažemeckas turėtų pasiūlyti sąžiningą kainą“, – sakė V. Plunksnis.

//pagead2.googlesyndication.com/pagead/js/adsbygoogle.js


//

Delistingavus AB Žemaitijos pienas, visa sukurta vertė atitektų tik 64-erių A. Pažemecko šeimai, nes naujas investuotojas neprivalėtų skelbti oficialaus pasiūlymo likusioms akcijoms supirkti, kaip tai vyksta su biržoje listinguojamomis įmonėmis.

Nuo Lietuvos narystės Europos Sąjungoje datos (2004 m. gegužės 1 d.) AB Žemaitijos pienas akcininkams sugeneruota grąža sudarė vos 4,4 proc., arba maždaug 0,35 proc. per metus, kai tuo tarpu VILSE indeksas pakilo 144 proc., arba 7,6 proc. per metus.

“Pasaulyje vadovų sėkmė vertinama pagal akcijų kainos pokytį biržoje, todėl galima konstatuoti, kad pasitraukdamas dabar, A. Pažemeckas konstatuotų, kad visą sukurtą vertę pasiima sau, o dešimtmečius reikšmingų dividendų  laukiantys smulkieji paliekami likimo valiai“, – sakė V. Plunksnis.

2004 metais AB Žemaitijos pienas pajamos siekė 98 mln. eurų, o grynasis pelnas – 3 mln. eurų, o nuosavas kapitalas sudarė 15 mln. eurų. Tuo tarpu 2015 metais AB Žemaitijos pienas gavo 149 mln. eurų pajamų ir uždirbo 6 mln. eurų pelno, o nuosavas kapitalas sudarė 58 mln. eurų.

Kvietimas

Investuotojų asociacija kviečia AB Žemaitijos pienas akcininkus jungtis prie buriamos grupės, kuri sieks, kad AB Žemaitijos pienas liktų biržoje, o jeigu A. Pažemeckas nuspręstų pasitraukti – sąžiningos akcijų kainos. Norint prisijungti prie grupės, reiktų parašyti elektroniniu paštu info@investuotoju.lt, nurodant turimą akcijų kiekį.

Investuotojų asociacija yra didžiausia smulkiuosius investuotojus vienijanti organizacija Lietuvoje. Investuotojų asociacija užsiima jų teisių gynimu bei atstovavimu, organizuoja renginius nariams, kurių metu siekiama ugdyti investuotojų kompetenciją ir suvokimą apie finansų rinkas. Daugiau informacijos – www.investuotoju.lt.

Facebook Komentarai

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

%d bloggers like this: