Antradienis, 23 balandžio, 2024
Fondai

INVL Asset Management plečia pasirinkimą pensijai kaupti papildomai

INVL Asset Management plečia pasirinkimą pensijai kaupti. Viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių Lietuvoje „INVL Asset Management“ plečia papildomo kaupimo pensijai galimybes. Šių metų gegužės 14 dieną Lietuvos bankas patvirtino atnaujintas bendrovės valdomų papildomo savanoriško kaupimo (trečios pakopos) pensijų fondų taisykles.

Remiantis jomis, nuo birželio 14 dienos „INVL Asset Management“, atsižvelgdama į skirtingus gyventojų taupymo poreikius. Siūlys kaupti dviejų tipų trečios pakopos pensijų fonduose.

Būtina taupyti

„Šiandien akivaizdu, kad siekiant užsitikrinti orią senatvę, jai būtina taupyti papildomai. Šią galimybę suteikia trečios pakopos pensijų fondai, kuriuose šalies gyventojai gali kaupti neribodami nei fondų, nei bendrovių skaičiaus, pervesdami į juos savo pasirinktą sumą. O kaupiant šiuose fonduose taikoma mokestinė lengvata. Tai yra aktuali, nors ir dar nepakankamai žinoma galimybė, tad siekiame ją dar labiau paprastinti.

Jos teigimu, pristatydama naujo tipo pensijų fondus „INVL drąsus“, „INVL apdairus“ ir „INVL stabilus“ bendrovė siekia dar didesnio taupymo trečioje pakopoje lankstumo.

„Norime pabrėžti, kad šie fondai suteiks galimybę kaupti „čia ir dabar“, tam skiriant kad ir minimalias sumas kiekvienam patogiu laiku. Be to, siekiame, kad kaupimas būtų dar prieinamesnis, tad šiuose fonduose nebus taikomas įmokos mokestis“, – sakė D. Kolmatsui.

Pasak jos, neretai tenka susidurti su nuomone, kad trečios pakopos pensijų fonduose kaupti galima tik dideles sumas. Be to, kad kaupiant reikia prisiimti nuolatinio kaupimo įsipareigojimus. Norime sugriauti šį mitą ir pabrėžti, kad tai yra itin lankstus ir dėl to daugumai aktualus papildomo kaupimo būdas.

Naujos taisyklės

Naujo tipo pensijų fondų taisyklės įsigalios nuo birželio 14 dienos – „INVL Asset Management“ trečios pakopos pensijų fondų paletę sudarys fondai „INVL drąsus“ (investuoja į akcijas, iki šiol vadinosi „INVL III akcijų“), „INVL apdairus“ (po trečdalį lėšų nukreips į akcijas, obligacijas bei nekilnojamąjį turtą, iki šiol vadinosi „Swedbank papildomos pensijos fondas“) ir „INVL stabilus“ (investuoja į obligacijas, iki šiol vadinosi „INVL Stabilo III 58+“).

Atnaujinus taisykles, naujo tipo fonduose bus supaprastinti atskaitymai – nebebus taikomi įmokos, sėkmės mokesčiai, fonduose „INVL drąsus“ ir „INVL apdairus“ bus taikomas 1,5 proc., o fonde „INVL stabilus“ – 1 proc. turto valdymo mokestis.

Pasirinkimas padidės

Ir toliau veiks pensijų fondai „INVL Extremo III 16+“ ir „INVL Medio III 47+“, „INVL Stabilo III 58+“ (fondas veiks ir pavadinimu „INVL stabilus“), labiau tinkami norintiems kaupti gyvenimo ciklo principu, reguliariai mokant įmokas.

„INVL Extremo III 16+“ ir „INVL Medio III 47+“ fondų taisyklės papildytos minimaliu startiniu mokesčiu, o šie fondai ir toliau taikys savo turto klasėse mažiausią rinkoje valdymo mokestį – 0,8 proc. Šių fondų pavadinimai nurodo rekomenduojamą kaupiančiųjų amžių.

„INVL Asset Management“ valdo penkis trečios pakopos ir keturis antros pakopos pensijų fondus. Šių metų balandžio pabaigoje juose iš viso kaupė 136 tūkst. dalyvių, iš jų 8,6 tūkstančiai – trečios pakopos pensijų fonduose.

Bendrovės pensijų fondų valdomas turtas tuo pačiu laikotarpiu siekė 359,5 mln. eurų, iš kurių 23,6 mln. eurų buvo trečios pakopos pensijų fonduose.

„INVL Asset Management“ priklauso „Invaldos INVL“ grupei, kurios įmonės valdo pensijų ir investicinius fondus, alternatyvias investicijas, privataus kapitalo turtą, individualius portfelius bei kitas finansines priemones. Joms daugiau kaip 190 tūkstančių klientų Lietuvoje ir Latvijoje bei tarptautiniai investuotojai patikėjo virš 600 mln. eurų vertės turto.