INVL Baltic Real Estate dividendus siūlo didinti daugiau kaip du kartus

Didina iki 0.026 EUR

Investicijų į nekilnojamąjį turtą bendrovė „INVL Baltic Real Estate“ dividendų politikoje numatytus dividendus siūlo didinti daugiau kaip du kartus – nuo 0,012 iki 0,026 euro akcijai.

Šis ir kiti sprendimai bus teikiami tvirtinti šių metų gruodžio 29 dieną vyksiančiam bendrovės akcininkų susirinkimui.

„Kaip ir žadėjome 2016 m. pradžioje platindami akcijų emisiją, per pastaruosius pusantrų metų daug dėmesio skyrėme valdomo turto vystymui. Tai atsispindi ir bendrovės pasiektuose rezultatuose, o išaugęs nuomos pajamų srautas leidžia didinti bendrovės akcininkams mokamus dividendus.

Tikime, kad sprendimas didinti dividendus leis dar labiau padidinti bendrovės akcijų patrauklumą svarstant investavimo į nekilnojamąjį turtą alternatyvas“, – sakė „INVL Baltic Real Estate“ valdančios bendrovės „INVL Asset Management“ nekilnojamojo turto fondo valdytojas Vytautas Bakšinskas.

Jo teigimu, taip pat planuojama, kad „INVL Baltic Real Estate“ valdoma įmonė nuo ateinančių metų perims „INVL Baltic Real Estate“ priklausančio nekilnojamojo turto valdymą.

„Manome, kad pertvarkę dabartinę turto valdymo struktūrą ir objektų valdymą perkėlę į įmonių grupę, galėsime lanksčiau bei operatyviau prižiūrėti valdomą turtą ir taip sukurti didesnę vertę“, – sakė V. Bakšinskas.

Tokiu būdu sumažės paslaugų, už kurias iki šiol „INVL Baltic Real Estate“ valdymo įmonei „INVL Asset Management“ mokėjo valdymo mokestį, apimtys.

Dėl šios priežasties „INVL Baltic Real Estate“ valdymo įmonei mokamą valdymo mokestį planuojama atitinkamai mažinti nuo 1,5 iki 1 proc.

Akcininkų susirinkimui patvirtinus siūlomą sprendimą, būtų keičiama „INVL Baltic Real Estate“ sutartis su valdymo įmone „INVL Asset Management“, o nauja jos redakcija įsigaliotų nuo 2018 m. sausio 1 dienos.

Taip pat, siekiant didesnio „INVL Baltic Real Estate“ akcijų prekybos likvidumo ir funkcionalumo, svarstoma galimybė penkis kartus – iki 1,45 euro padidinti bendrovės nominalią akcijos vertę.

Spręs akcininkai

Šis ir kiti siūlomi bendrovės įstatų keitimai pateikti tvirtinti akcininkų susirinkimui. Siūlymas didinti akcijos nominalią vertę įsigalios gavus Lietuvos banko priežiūros tarnybos leidimą ir akcininkų susirinkimo pritarimą. Taip pat akcininkų susirinkimui bus teikiami tvirtinti depozitoriumo sutarties pakeitimai.

„INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotas grynasis pelnas per šių metų tris ketvirčius siekė 2,1 mln. eurų ir buvo daugiau kaip 2,3 karto didesnis nei atitinkamu laikotarpiu pernai.

Bendrovės konsoliduoto nuosavo kapitalo vertė akcijai per metus išaugo 19,5 proc. ir 2017 m. rugsėjo pabaigoje sudarė 0,49 euro akcijai (2016 m. rugsėjo pabaigoje nuosavo kapitalo vertė akcijai buvo 0,42 euro, taip pat įvertinti išmokėti 0,012 euro akcijai dividendai).

„INVL Baltic Real Estate“ konsoliduotos grynosios nuomos pajamos (angl. net operating income) iš nuosavų objektų per šių metų tris ketvirčius siekė 1,9 mln. eurų ir, lyginant su tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu, padidėjo 5,1 proc.

„INVL Baltic Real Estate“ valdo nekilnojamąjį turtą Vilniuje ir Rygoje: biurų ir komercines patalpas sostinės „Vilniaus vartų“ komplekse, verslo centrą „IBC“ šalia Konstitucijos prospekto bei biurų pastatus Senamiestyje Vilniaus gatvėje, Šiaurės miestelyje, taip pat „Dommo business park“ gamybos, sandėliavimo ir biuro patalpų kompleksą šalia Rygos aplinkkelio.

Šių metų rugsėjo 30 dienos duomenimis, bendrovės valdomo turto plotas buvo 55 tūkst. kv. m, vertė – 54,5 mln. eurų.

Nuo 2016 m. gruodžio 22 dienos „INVL Baltic Real Estate“ veikia kaip uždaro tipo investicinė bendrovė (UTIB). Bendrovės valdymą perėmė viena pirmaujančių turto valdymo bendrovių šalyje „INVL Asset Management“. UTIB statusu bendrovė veiks iki 2046 metų su galimybe šį terminą pratęsti dar 20 metų.

Facebook Komentarai
%d bloggers like this: