Sekmadienis, 21 liepos, 2024
Latvija

IPAS INDEXO Akcijų Analizė

IPAS INDEXO yra Latvijos pensijų fondas, kurio misija yra pasiūlyti modernius, skaidrius ir paprastus investicinius produktus žemomis kainomis. Tikslas pagerinti Latvijos finansinių paslaugų industrijos konkurencingumą ir skaidrumą. Fondas skelbiasi, kad yra sparčiausiai augantis pensijų fondas šalyje.

2023 m. pabaigoje fondas turėjo 127 159 klientus, o valdomo turto vertė išaugo iki virš 917 mln. EUR – išaugo net 57% per metus. Klientų skaičius per 5 metus augo po 46.8% vidutiniškai kasmet.

Bendrovė valdo 3 II pakopos ir 2 III pakopos pensijų fondus. Jos klientai labiausiai renkasi II pakopos fondą INDEXO jauda 16-50. Šis demonstravo didžiausią grąžą iš visų INDEXO fondų – 5 metų CAGR buvo 10%.

Taip pat bendrovė siekia gauti banko veiklos licenciją. Nors yra labai jauna kompanija, įsisteigusi 2017 m. Centrinė būstinė yra Rygoje.

Kompanijos finansai

Kol kas bendrovės visi pinigų srautai yra neigiami. Bet tai neturi stebinti ar labai jaudinti, nes tai besivystantis ir labai ambicingas projektas pradiniame vystymosi etape. Ir viskas čia tvarkoje, tokios kompanijos pradžioje veiklą finansuoja iš akcijų emisijų lėšų.

Tuo pačiu fondo valdytojo ir būsimo banko pajamos sparčiai auga. Vidutinis metinis pajamų augimas siekė beveik 60%. Tai nuteikia optimistiškai. Bet kiekybiškai įvertinti galimą kainos augimą sunku iš to.

Investicinis įvertis kol kas labiau simboliškas. Jį pateikiame tik tam, kad ateityje matytume, kaip gerėja kompanijos situacija ir investicinis patrauklumas. Šiandien jis parodo, kad investicijos rizika į šios kompanijos akcijas išlieka aukšta:

Investicinis įvertis
Investicinis įvertis

IPAS INDEXO akcijos

IPAS INDEXO akcijos listinguojamos NASDAQ Riga biržoje nuo 2022 m. liepos 15 d. Trumpinys (ticker) yra IDX1R.

Deja, bet nuo IPO akcijos kaina sumažėjo -18.28%. Akcijos Buhalteriniai vertei mažėjant, investuotojai santūriai vertina kompanijos veiklos perspektyvas, bet akcijos kainos labai nemuša. Kainos Standartinis nuokrypis yra vos 6.46% (rašymo metu).

Savaime aišku, kad kainos prognozės neteikiam jokios.

Kainos grafikas

Išvados

Nauja kompanija – didelės rizikos. Tačiau šiandien perkantys kompanijos akcijas gali rasti tikrą deimančiuką Baltijos akcijų rinkose. Tik tokiems reikia apsišarvuoti kantrybe. Mes, tuo tarpu, ramiai stebėsime kompanijos veiklą ir rezultatus iš šalies.

Daugiau Latvijos akcijų.

Kompanijos puslapis.

Šaltiniai: Nasdaqbaltic.com; Tradingview.com

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.