Antradienis, 25 birželio, 2024
Mokomieji Straipsniai

Išjunkite triukšmą – prekybos taisyklės, pagal kurias reikia gyventi

Prekybos taisyklės? Kam jos reikalingos?! Juk egzistuoja algoritmų, prekybos robotų, robotų patarėjų, indeksinių ETF ir daugybės kitų būdų prekiauti be emocijų, „perleidžiant” šį krūvį robotams. Tačiau per TV vis dar rodo Mad Money su Jim Cramer, o susirūpinusius žurnalistus Bloomberg ekranai rodo 24 valandas per parą. Plius r/wallstreetbets fenomenas, plius FUD ir FOMO kriptorinkoje.

Negana to, laikas ir energija, sugaišta emocijoms suvaldyti ir gilintis į informacijos srautą (triukšmą), yra laikas, kurį geriau skirti efektyviai veiklai. Arba, žinote, miegui. Taigi, kadangi mus visus nuolatos bombarduoja emociniai veiksniai, kaip išmokti išjungti emocijas arba, dar geriau, panaudoti jas priimti geresnius prekybos sprendimus?

Prekybos taisyklės

Pirmas dalykas, kurį reikia išmokti: nustokite mokytis

Bent jau retkarčiais. Net ir gera informacija reikalauja laiko jai apdoroti. O daug informacijos reiškia daug laiko, jūs jo neturite. Pasaulis didelis ir sudėtingas. Tikrai nereikia visko žinoti, kad priimtum sprendimą. Dažnai prieš perkant ar parduodant reikia tiesiog atsikvėpti. Nors daugeliui žmonių prekyba vis dar asocijuojasi su siautulingu prekybininkų mosavimu rankomis, Tačiau šiandien tai atrodo juokingai: skuba mosikuojasi prieš aukšto dažnio prekybos algoritmus. Atsitraukimas suteikia laiko atvėsti ir suvokti, ar buvote tiesiog susijaudinęs, pernelyg optimistiškas, išsigandęs, nuobodus, ar viena iš daugybės kitų emocijų, kurios lydi prekyboje.

Galite pasiimti tik tai, ką jums duoda rinka

Yra dešimtmečių, kai nieko nevyksta, ir yra savaičių, kai nutinka dešimtmečiai, pasakė vienas revoliucionierius. Taip būna ir prekyboje: kartais tiesiog ne laikas prekiauti. Nieko negalite padaryti, kad iš nieko sukurtumėte strateginę prekybos sistemą. Natūralu, kad niekas nėra suinteresuotas jums to pasakyti: brokeriai ir makleriai visada nori didesnės prekybos apyvartos. Taigi labai svarbu ugdyti kantrybę ir laukti realios progos. Tačiau to, negali išmokyti jokie kursai, guru, knyga ar blogeris. Turėsite ugdyti kantrybę senamadišku būdu: praktikuotis.

Uždirbkite daugiau prekiaudami mažiau

Galvok kaip profesionalus prekiautojas, o ne mėgėjas. Nustatykite geras prekybos taisykles. Kiekvieną dieną nustatykite prekybos langą, kai iš tikrųjų sudarysite sandorius. Daugeliui 1–2 valandų ryte gali pakakti. Tai ne tik neleidžia jums pašėlusiai ieškoti kitos galimybės ir laikyti pirštą virš mygtuko „pirkti“, bet ir sutelkia dėmesį. Kai nesate prekybos lange, jūs neprekiaujate. Atėjo laikas atlikti tyrimus, skaityti įmonių ataskaitas ir patikrinti naujienas. Kai ateis kitas prekybos langas, turėsite laiko išsiaiškinti, kur yra rinka. Užuot blaškymosi, jūs tampate iniciatyviu spekuliantu.

Perdozavimas visada yra iššūkis. Tačiau strategija gali padėti ją įveikti.

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.