Antradienis, 5 gruodžio, 2023
Fondai

Įsteigė INVL Partner Global Distressed Debt Fund I

INVL Partner Global Distressed Debt Fund I. Invaldos INVL valdoma viena pirmaujančių Lietuvoje turto valdymo bendrovių INVL Asset Management įsteigė subfondą „INVL Partner Global Distressed Debt Fund I“. Naujas subfondas investuos į pasaulinio lygio valdytojo įsteigtą nuvertėjusių skolų fondą (angl. distressed debt).

„Mes nuolat ieškome naujų idėjų alternatyvių investicijų srityje. Investavimas į nuvertėjusias skolas yra visiškai nauja alternatyvaus investavimo niša mūsų regione. Tikimės, kad vietos rinka tam jau yra pribrendusi ir pasinaudos išskirtinėmis investicijų galimybėmis“. Pasakoja „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Pasak L. Križinauskienės, skolos yra mažiau rizikingos investicijos nei akcinis kapitalas. Pagrindinė investavimo į nuvertėjusias skolas strategija – su nuolaida įsigyti įmonių skolos vertybinių popierių (kurie dažnai būna užtikrinti turtu) ar išpirkti bankų paskolas. Grąža sugeneruojama emitentui išsisprendus likvidumo ir mokumo problemas. Ir išpirkus vertybinius popierius už nominalią vertę arba pertvarkius įmonės kapitalo struktūrą, pavyzdžiui, konvertavus skolą į akcijas.

Be to, pasaulio finansų rinkos daugiau kaip dešimtmetį nematė krizės, įmonės daug skolinosi. Tačiau dėl netikėtai užklupusios koronaviruso pandemijos padaugėjo atsiskaitymo su kreditoriais problemų turinčių bendrovių, todėl dabar palankus metas tokioms investicijoms.

„Siekiame suteikti Baltijos šalių investuotojams galimybę investuoti į pasaulinio lygio fondus, į kuriuos dėl aukštų finansinių reikalavimų įprastai patekti jiems būtų sudėtinga. Šiuo metu deriname bendradarbiavimo sąlygas su vienu iš lyderiaujančiu pasaulyje nuvertėjusių skolų valdyme fondų valdytoju. Todėl tokio fondo įsteigimas yra svarbus žingsnis, atveriant vartus į naują investavimo nišą“, – sako „INVL Asset Management“ generalinė direktorė Laura Križinauskienė.

Šaltinis: INVL Asset Management“ 

Parašykite komentarą

Brukalų kiekiui sumažinti šis tinklalapis naudoja Akismet. Sužinokite, kaip apdorojami Jūsų komentarų duomenys.

%d bloggers like this: